Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
niki7000 - напреднал
Здравейте,

При монтаж на дренажни тръби с ПВЦ муфи и колена, тръбите не се фиксират и се движат леко настрани от муфите/колената. Така ли трябва да бъде ? Опитах да ги извадя от муфата и не става, изглежда доста здраво. Ползвал съм и двете гумени уплътнения, на тръбата и на муфата. Пуснах вода в тръбата и нямаше теч от снадките.

Благодаря предварително!
kozl - майстор
Първо тръбите за дренаж са перфорирани, а въпросът ти явно е за канализационни гофрирани тръби.
Какво значи фиксират :? Фасонните части имат ограничители, но не всички, за това е подходящо тръбата да се бележи докъде трябва да влезе във фас.част.
И да връзката позволява малко кълчене в луфта м-у диаметрите.
А за уплътняването е важно как е прилепнала гумата от уплътнението.
Добре е да се ползва не с маска (щот ся пак е задлъжнително с маски), а смазка за пластмаси (РVC) или веро.
Убаво е тръбата дето влазя да има равномерна фаска по окръжността си.
niki7000 - напреднал
Благодаря за бързият отговор.

Тръбите са SN4, перфорирани и гофрирани. Фасонните части при мен нямат ограничител за съжаление. Ползвах веро за да наставям. Мисля, че уплътнението е прилепнало добре, защото се опитах да демонтирам тръба от муфа и не успях, като едно цяло са. Може би по-силен човек ще успее да я извади.

Как да продължа, да започна всичко отначало или да оставя така монтираните тръби и фасонни части ? Ползва ли се някакво лепило за по-голяма сигурност, като водоустойчив силикон ?

Поздрави
kozl - майстор
Без лепило и щом тръбите са перфорирани нема големо значение колко добре е уплътнила гумата към тръба и фас.част.
А м-у другото
niki7000 написа:
Пуснах вода в тръбата и нямаше теч от снадките.
Като са перфорирани тръбите тва някакси няма смисъл. То би следвало от по цялата тръба да тече и шурти па кво значение има за пропуски по снадките, като не може да направиш налягане в тръбите :?
niki7000 - напреднал
Мерси пак.

Подведох те. Тръбите не са изцяло перфорирани, а на 220°, тип LP от снимката.
Уплътненията са добре според мен, притесняваше ме кълченето на тръбите. Надявам се всичко да е наред. Ако нещо друго съм пропуснал или объркал при монтажа, ще се радвам да ме коригирате.

Изображение

Поздрави

Тема "Монтаж на дренажни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: