Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Наскоро ми направиха покривна изолация на терасата . Състояща се от топлоизолация, конструкция от летвички за наклон и два пласта воалит. Но буквално дни след това пропусна. С просто око се вижда, че в краищата, където опира в стените на сградата изолацията се е разлепила. Сега майсторите ми предлагат да сложат ламарина по краищата, която уж да придържа и покрива изолацията. Иначе дори и да се залепи пак щяло отново да се разлепи. Но етажът е висок. Сериозни вихри се въртят там. Профилите ще се движат и очаквам в някакъв момент да се деформират. Щ Има ли някакъв начин да се оправи изолацията и да не се разлепва поне за няколко години.

Прикачен файл

IMG_20201002_193153.jpg

Прикачен файл

IMG_20201002_193415.jpg
torbalan - Дървен философ
Не мога да разбера какво точно се вижда на снимките, но ако искаш да не тече - мажи с течна хидроизолация.
Разчисти всичко, което е правено до момента и мажи яко с течна хидроизолация.
Лично аз харесвам тази на Теразид (има и много други марки). В ъглите слагай лента. Ако ти се занимава - на пода сложи и стъклофибърна мрежа.
Щом е тераса - трябва да има и сифон за оттичане. Избери Виега. Малко по-скъпи са, но са прекрасни сифони.
addicted - специалист
Направили са му дървен навес и са го облепили с воалит, кое да маже?
Обшивката с ламарина е най-доброто решение. Ако ви притеснява че вятъра ще я изкърти, се замислете няма ли да изкърти и навеса?
нед окт 18, 2020 8:26 amaddicted написа:
Направили са му дървен навес и са го облепили с воалит, кое да маже?
Обшивката с ламарина е най-доброто решение. Ако ви притеснява че вятъра ще я изкърти, се замислете няма ли да изкърти и навеса?
Не е правен навес. Това си нормален покрив на тераса. Просто конструктивно си е на плоча, без изолация. Конструкцията с летви беше направена , за да се придаде наклон на покрива. Притеснява ме дори не толкова да се изкърти, колкото самият факт, че при движението си ламарината ще се деформира и ще е същата работа.
съб окт 17, 2020 8:26 pmtorbalan написа:
Не мога да разбера какво точно се вижда на снимките, но ако искаш да не тече - мажи с течна хидроизолация.
Разчисти всичко, което е правено до момента и мажи яко с течна хидроизолация.
Лично аз харесвам тази на Теразид (има и много други марки). В ъглите слагай лента. Ако ти се занимава - на пода сложи и стъклофибърна мрежа.
Щом е тераса - трябва да има и сифон за оттичане. Избери Виега. Малко по-скъпи са, но са прекрасни сифони.
Както казах конструкцията с изолацията е върху бетон.
Идеята ти е да се остане само на плоча и да се третира само с течна хидроизолация ли. Не може ли ленти в краищата върху пласта изолация.
torbalan - Дървен философ
Да е чисто, а не до плоча.
Лентите в ъглите се лепят след първата ръка изолация. Ако слагаш мрежа на пода - по същия начин.

Тема "Проблеми с хидроизолация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: