• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Емилия Петкова - помощник
Здравейте, преди около 6 месеца в нашият блок завършиха доста бих казала нескопосан саниращ ремонт като по невнимание и бързане на покрива бяха оставили големи пролуки (меж ду ламарините) (около 5 см приблизиелно или повече ) диаметър, ("Ремонтът" на покрива беше само с декоративна цел да се промени визията на "по-европейска" - всичко се плащаше от общината но структурно 25 години откакто живеем нищо никога му е нямало)
Прикачен файл:
DSC08236.JPG
и при най-силния дъжд за тази година (всички го помниме) стената се напълни с вода. Пролуките след това се отстраниха , а и не е валяло толкова след това, но петното на стената започна да се увеличава и пожълтява и мазилката падна на места . Махнах част от хоросана при покрива за да видя дали още има теч но ми се струва суха покривната плоча горе. Изсъхва много много бавно. Възможно ли е да имам тъй наречения "джоб с дъждовна вода " някъде вътре в стената и как да го отстраня? -( да пробия дупка до вътрешността, за да се изпари по-лесно) или някакъв друг вариант, защото много съм загрижена, моля помогнете ми, благодаря ви предварително, Емито.
Прикачен файл:
DSC08240.JPG
Прикачен файл:
DSC08239.JPG
Прикачен файл:
DSC08238.JPG
Прикачен файл:
DSC08237.JPG
Прикачен файл:
DSC08236.JPG
schuldiner - майстор
Можете ли да снимате около водосборното казанче?
Възможно е да е запушено или просто да не му достига дебит при проливен дъжд, да прелива, водата да влиза над топлоизолацията и да се оттича към стаята при обръщането на горната рамка на прозореца.
chapara - майстор
Пълна каса с вода :? Виж дренажните отвори от вън на касата :?
Емилия Петкова - помощник
пон дек 28, 2020 6:16 pmschuldiner написа:
Можете ли да снимате около водосборното казанче?
Възможно е да е запушено или просто да не му достига дебит при проливен дъжд, да прелива, водата да влиза над топлоизолацията и да се оттича към стаята при обръщането на горната рамка на прозореца.
Видях го вчера,не е запушено.Празно е.
Емилия Петкова - помощник
пон дек 28, 2020 6:46 pmchapara написа:
Пълна каса с вода :? Виж дренажните отвори от вън на касата :?
Къде се намират те?
schuldiner - майстор
Чапара, той течът си почва над касата, дори да е пълна, причината е по-горе.
На общински обект всякаква простотия може да се види. Често като дават наклон на улука го натискат толкова при казанчето, че надулучната пола идва къса /ако въобще я има/. Ако и топлоизолацията е завършена небрежно към покрива, няма начин да не се пълни. А стичането на вода от топлоизолация на горната част рамката на прозореца си е направо класика...
kozl - майстор
Нито една снимка не е насочена към причината, която би трябвало да се търси отвън.
Всичките снимки показват последствията. Може да се съди по снимките, че жилището е в подпокривен етаж. Точно при прехода на ската към вертикалната част може би е проблема.
Тези програми са насочени към подобряване на ЕЕф. Покривите подлежат на топлоизолиране и въпреки, че не са текли по изчисления се налага да им се добави топлоизолация. Та трябва да се огледа как е решен детайла при наклонения скат на покрива и вертикалната част над дограмата.
А може и теча да е от друго по-високо място и ако е оставена старата хидроизолация по нея та при нейде де е прекъсната заради новата топлоизолация и от там няма как да стигне до улука, а по най-лесния път.... :?
Пратете снимките в общината. Проблема е в некачествено изпълнение на хидроизолацията и обшивките на покрива.
Емилия Петкова - помощник
Благодаря ви за бързите отзиви, трогната съм. Както казах проблема с теча отгоре изглежда отстранен, въпросът ми по-скоро е как да извадя вече влязлата от големия дъжд вода от стената защото вече 6ти месец си седи или поне се изпарява много бавно ......
nikolson - майстор
Има влагоуловители под наем на цена 5-15лв/ден.
Емилия Петкова - помощник
вт дек 29, 2020 3:26 pmnikolson написа:
Има влагоуловители под наем на цена 5-15лв/ден.
[/quot
Това помага ли?Аз имам влагоуловител и го включвам.
  • 1
  • 2

Тема "Теч в стената след некадърен ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: