Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
iliaelite - помощник
Здравейте моля за помощ.Освоихме открита тераса и я покрихме с дървена конструкция с фолио,вата,фолио, битумни керемиди и метална обшивка покрай.Сега при големите дъждове прокапа по края на стената на струя.Имам 3 комшии с абсолютно същата конструкция с разликата че тяхната метална пола е замазана 20см с някаква смес а моята ламарина е замазана с 1 см черен силикон.Някой може ли да ми каже каква смес да купя за подмазване на ламарината към стената. И евентуално за залепване на долния край на ламарината към битумни те керемиди.Помощ нямам повече пари за майстори.
kozl - майстор
Да беше постнал некоя снимка на обшивката :roll:
Обшивката ако е направена добре луфтове не трябва да има ни към стената, ни към покрива. При натягането на ламарината тя се допира платно към повърхностите. Обшивката трябва да завършва сантиметър-два с ъгъл там де се притиска към повърхностите. Акорима луфтове, колко са широки?
Запълване на луфтовето може с битумен мастик. Цвета е черен. Продава се в опаковки по 300 милилитра и по-големи на салам. За двете опаковки се прилагат два вида пистолети за шприцване.
Освен битумен мастик може и с полиуретанов уплътнител, пак в същите опаковки. Цвета е бял, сив, черен и кафяв.
Ако искаш други цветове при ВАС Хидроизолации предлагат още цветове.
И все пак колко е луфта. Ако е повече от 1 см битумния мастик може и да не е подходящ :?
technaguma.com - помощник
чет яну 14, 2021 7:11 amiliaelite написа:
Здравейте моля за помощ.Освоихме открита тераса и я покрихме с дървена конструкция с фолио,вата,фолио, битумни керемиди и метална обшивка покрай.Сега при големите дъждове прокапа по края на стената на струя.Имам 3 комшии с абсолютно същата конструкция с разликата че тяхната метална пола е замазана 20см с някаква смес а моята ламарина е замазана с 1 см черен силикон.Някой може ли да ми каже каква смес да купя за подмазване на ламарината към стената. И евентуално за залепване на долния край на ламарината към битумни те керемиди.Помощ нямам повече пари за майстори.

Здравейте,
Препоръчваме Ви да направите снадката между навеса и стената с 20-25 см. хидроизолация, както е при Вашите съседи. Това е правилния начин. Препоръчваме Ви да използвате Течна гума "Hydroflex-Universal" с армировка от полиестерен воал. Ето един наш клиент на който сме правили подобно на вашия случай:

http://technaguma.com/hidroizolaciq-na- ... b48.m47.l3

В сайта има доста информация за материала, както и за неговото полагане, но за повече съдействие можете да се обадите в офиса ни на 0896 75 19 66.

Поздрави!

Тема "Теч от обшивката на покрива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: