• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dimovdid - специалист
Здравейте, Колеги!
От известно време след големите дъждове започна да протаява вода в мазето ми.
Стените на мазето са бетонни, подът го направих с мозайка от грис още преди години. Водата влиза през долния край в ъгъла на една от стените. Оказа, че и съседното мазе на съседната кооперация се наводнява.
Установих, че не е от спукана канализация. Най вероятно е от проникването на водата от дъжда, която се стича до стените на съседната кооперация и по някой дамар достига до основите на кооперациите. Съседите са твърди глави и не предприемат нищо да си оправят покритието до тяхната кооперация и да отведат водите встрани.

Въпросът ми е мога ли и с какво да изолирам моето мазе от вътрешна страна?
Благодаря предварително!
kozl - майстор
Щом е бетон може, но трабва да премахнеш всичко, което го покрива и да ползваш хидроизолационни материали за негативната страна на напора.
Най-често водата преминава през технологичните фуги, които се получават при изливане на бетона. Тези фуги могат да се запълват със смола, нагнетявана през пакери, но цената ми се върти в главата за около и над 100 лв на лин.м.
dimovdid - специалист
Благодаря!
Открих и други теми по въпроса.
пон яну 25, 2021 7:27 amkozl написа:
Щом е бетон може, но трабва да премахнеш всичко, което го покрива и да ползваш хидроизолационни материали за негативната страна на напора.
Най-често водата преминава през технологичните фуги, които се получават при изливане на бетона. Тези фуги могат да се запълват със смола, нагнетявана през пакери, но цената ми се върти в главата за около и над 100 лв на лин.м.
От 120 до 200 без ддс.
пон яну 25, 2021 8:32 pmdimovdid написа:
Благодаря!
Открих и други теми по въпроса.
Колега намери ли решение ?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед апр 18, 2021 10:50 pmhidroizolaciabg написа:
пон яну 25, 2021 8:32 pmdimovdid написа:
Благодаря!
Открих и други теми по въпроса.
Колега намери ли решение ?
Ама вие колеги ли сте? А, разбирам - значи единият лъже, другият отзаде - маже! :wink:
пон апр 19, 2021 1:17 amLazarGanev написа:
нед апр 18, 2021 10:50 pmhidroizolaciabg написа:
пон яну 25, 2021 8:32 pmdimovdid написа:
Благодаря!
Открих и други теми по въпроса.
Колега намери ли решение ?
Ама вие колеги ли сте? А, разбирам - значи единият лъже, другият отзаде - маже! :wink:
Аз лично съм го правил и знам че става но всеки сам си преценява
dimovdid - специалист
Пиша доста време след като открих и поправих проблема.
Оказа се, че виновникът за моите проблеми е дървено трупче в бетонната стена, с което навремето са захващали платната при отливане на бетона. Изгнило е и е Станало като дунапрен. Разпробих го и хубаво го натъпках с цимент за запушване на водни течове. След това за всеки случай измазах стените с циментова хидроизолационна замазка с кристализационен ефект. Това е!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 26, 2021 12:16 pmdimovdid написа:
Пиша доста време след като открих и поправих проблема.
Оказа се, че виновникът за моите проблеми е дървено трупче в бетонната стена, с което навремето са захващали платната при отливане на бетона. Изгнило е и е Станало като дунапрен. Разпробих го и хубаво го натъпках с цимент за запушване на водни течове. След това за всеки случай измазах стените с циментова хидроизолационна замазка с кристализационен ефект. Това е!
:supz: Много харесвам като има обратна връзка :-)
Junak - майстор
И с това уби всички надежди на колегата hidroizolaciabg да изкара някой лев :-D :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Вода в мазето след дъжд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: