• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте!
В момента правим ремонт на мазе, в което има влага - превръщаме го в етаж за живеене. Отвън беше изкопано до основи, има налят бетон, върху него - черна хартия, след което беше направен дренаж. Отвътре, на стените има Фибран, гипсокартон и шпакловка. На пода има найлон, върху него - бетон и предстои да се направи фина замазка. Искаме да намажем пода с хидроизолация, която да спре подпочвените води, но не можем да решим каква точно. Моля за съвети и препоръки. :)
chapara - майстор
Мапеластик на две ръце, върху чиста основа.
kozl - майстор
Това с Мапеластика изпробвано ли е за негативната страна на напора, защото в каталога не пише :?

А м-у стените и бетоновата настилка :?
пон яну 25, 2021 10:42 amaliceonacid написа:
Здравейте!
В момента правим ремонт на мазе, в което има влага - превръщаме го в етаж за живеене. Отвън беше изкопано до основи, има налят бетон, върху него - черна хартия, след което беше направен дренаж. Отвътре, на стените има Фибран, гипсокартон и шпакловка. На пода има найлон, върху него - бетон и предстои да се направи фина замазка. Искаме да намажем пода с хидроизолация, която да спре подпочвените води, но не можем да решим каква точно. Моля за съвети и препоръки. :)
chapara - майстор
Изпробвано с намазан преди това дълбокопроникващ грунд.
Andri01 - майстор
Влагата не тръгва ли по стените,след изолацията на пода ? :?
kozl - майстор
Автора пита за вода, а па за влага :?
Andri01 - майстор
:? Във Варна влагата я прави водата,но може би това е ,щото сме до морето,знам ли?
kr1100 - майстор
пон яну 25, 2021 8:49 pmchapara написа:
Мапеластик на две ръце, върху чиста основа.
Еднокомпонентния син на цвят става ли за бетонов резервоар за вода, Надграждан е около 30 см и таи от трите страни от снадката. С такъв мазаха пода и стените на баните.
Мазал с водно стъкло .
kozl - майстор
вт яну 26, 2021 4:12 pmchapara написа:
Изпробвано с намазан преди това дълбокопроникващ грунд.
То това 2003 г. го изпробвахме, за мен беше за 1 път. Имахме оферти с продукти на Кьостер, Хенкел и Мапей. Въпреки че бяхме лепка към Фибран България, който по онуй време беше дистрибутор на Мапей, избрахме Хенкел, че излезе най-евтино. Целта беше спирани на течове в един подводен поркинг, под сграда до южния парк. С външната хидроизолация подходихме небрежнж с обмазване на стените с мапейски продукт еднокомпонентна хидроизолация на циментова основа. Отдоле фундаментна плоча с водоплътен бетон. Обаче работните и дилатационнити фуги - нищо. И сутерена басейн. Обаче още след изкопа се появи вода в изобилие и за да наливаме бетон се наложи да построим дренажна система, та докато я ползвахме сутерена сух. Ма като мина Акт 15 и собсвениците сррели помпите, че да не плащат ток и после открили, че си имат басейн в сутерена. И понеже па бяхме зидали с влагоизчезващи тухли и стана мазело.
Та сетих се за Хенкела и по-точно за този дълбокопроникващ грунд с който работихме Церезит СС??. Цифрити не помня за това съм заместил с питанки. Аз след това такъв грунд не открих повече не знам що. В-у грунда пак някякъв хидроизолационен шлам на цим.основа пак на Хенкел и предназначен за позитивната страна. От грунда сипвахме в шлама и така спрехме басейна, а за влагата немам инфо.
шоп - майстор
Мдааа...едно е влага, друго е вода.
Преди години на един колега канала в гаража се наводняваше. При малко дъжд работеше с ботущи. При порой-водата бе до шията:-(

В продъложение на 4-5 години всяка есен, когато бе сухо маза с какви ли не химии и нищо. Даде на 500 лв
Решението бе корито от неръждаема стомана здраво анкерирано към стените за да не изплува.
  • 1
  • 2

Тема "Подпочвени води" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: