• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
schuldiner - майстор
Подобно на kozl - на минус 7 метра подложен бетон, два пласта хидро, което преминава и по бетоновите стени до +80 см, фибран, фундаментна плоча. Бетонът уж водоплътен, ама и тогава им обяснявахме, че без хидро не е водонепроницаем. Да вземат да нахвърлят всичкия строителен отпадък в изкопа и да засипят... Добре че снимах тая простотия да не е за наша сметка хидрото вече отвътре. Дупка по дупка сме спирали теча в бетоновата стена с бързовтвърдяващ цимент - правиш на топка в шепата и затискаш за двайсетина секунди. Нещо като десет лв. килото беше химията на Сика. След като сме спрели течащата вода, намацахме циментова изолация. Водата в подземието намаля до степен да може с един дренажен кладенец и вечно включена помпа да се източва в канала.
С негативна хидроизолация никога не се захващам вече, ужасно скъпо е и пак не става.
Ако няма начин отвън, значи не става. Който иска да троши пари да доказва обратното.
ср яну 27, 2021 9:52 amschuldiner написа:
Подобно на kozl - на минус 7 метра подложен бетон, два пласта хидро, което преминава и по бетоновите стени до +80 см, фибран, фундаментна плоча. Бетонът уж водоплътен, ама и тогава им обяснявахме, че без хидро не е водонепроницаем. Да вземат да нахвърлят всичкия строителен отпадък в изкопа и да засипят... Добре че снимах тая простотия да не е за наша сметка хидрото вече отвътре. Дупка по дупка сме спирали теча в бетоновата стена с бързовтвърдяващ цимент - правиш на топка в шепата и затискаш за двайсетина секунди. Нещо като десет лв. килото беше химията на Сика. След като сме спрели течащата вода, намацахме циментова изолация. Водата в подземието намаля до степен да може с един дренажен кладенец и вечно включена помпа да се източва в канала.
С негативна хидроизолация никога не се захващам вече, ужасно скъпо е и пак не става.
Ако няма начин отвън, значи не става. Който иска да троши пари да доказва обратното.
Здравейте колеги един от начините е инжектиране на смола под налягане тествано и ефективно.
Andri01 - майстор
Отвън или отвътре? И принципно как става?
kozl - майстор
пон апр 19, 2021 8:19 amAndri01 написа:
Отвън или отвътре? И принципно как става?
То тва с инжектирането ако бетона е читав става. Обаче ако бетона е разслоен при наливането, тва сме го играли, пакер до пакер и па шурне от нейде и инжектиране в безкрайност :shock:
Andri01 - майстор
Отвън или отвътре,как се прави-принципно? През дупка в бетона от вътре на вънка или....? Ако е отвътре на вънка ,е пълен та...к?!?! А отвън-трябва да се разкрия стената и то под нивото на водите.
пон апр 19, 2021 8:42 amAndri01 написа:
Отвън или отвътре,как се прави-принципно? През дупка в бетона от вътре на вънка или....? Ако е отвътре на вънка ,е пълен та...к?!?! А отвън-трябва да се разкрия стената и то под нивото на водите.
Аз съм го пробвал и става но всеки си решава
пон апр 19, 2021 8:38 amkozl написа:
пон апр 19, 2021 8:19 amAndri01 написа:
Отвън или отвътре? И принципно как става?
То тва с инжектирането ако бетона е читав става. Обаче ако бетона е разслоен при наливането, тва сме го играли, пакер до пакер и па шурне от нейде и инжектиране в безкрайност :shock:
Да строитялят иска да пропусне изолацията да налива на хиляди пъти и после да не му тече :rolleyes:
Andri01 - майстор
Така и никой не ми отговори как и от къде се инжектира смолата?! От вътре на вън няма как де се разстеле по външната страна на стената. От една фирма ме уверяваха че става. При сестра ми направихме опит и после открихме стената от вънка! Нищо,нула - една топка смола само стоеше на дупката. Единственото нормално решение - външна изолация/ тогава остава проблема с просмукването от пода или дренаж! :)!
kozl - майстор
пон апр 19, 2021 12:36 pmAndri01 написа:
Така и никой не ми отговори как и от къде се инжектира смолата?! От вътре на вън няма как де се разстеле по външната страна на стената. От една фирма ме уверяваха че става. При сестра ми направихме опит и после открихме стената от вънка! Нищо,нула - една топка смола само стоеше на дупката. Единственото нормално решение - външна изолация/ тогава остава проблема с просмукването от пода или дренаж! :)!
Още не съм видял със смола да се прави повърхностно хидроизолиране. Тя запълва и раздува. Така запушва пространства в бетона като фуги и др.
Смолата обичайно се инжектира отвътре. За целта или се залагат маркучи за тази цел във фугите още преди наливането на бетона или след като бетона е придобил якост се дупчи и към отвора се залепват пакери (щуцери) през които се нагнетява смолата.
Целта е смолата да запълни процепите, пукнатините, фугите.
За цялостно хидроизолиране се смесва бетона с добавка, за да стане водоплътен. Може да се третира и с хидроизолация за бетонови повърхности както от положителната така и от отрицателната страна спрямо водния напор. Т.е. отвън и отвътре, но не със смола, а с други хидроизолиращи продукти на принципа на кристализация и запълване порите на бетона. Когато бетона е разслоен и "рошав" тези кристализационни хидроизолиращи продукти не действат.
В общи линии хидроизолирането на сградата е система от дейности, при това свързани с конструкцията.
  • 1
  • 2

Тема "Подпочвени води" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: