Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,

имам следният казус. Преди две години ми правиха хидоизолация на покрива на гаража с воалит (1 слой). Тази зима започна да влиза вода от поне две места, като те са раздалечени на 6-7 метра едно от друго. Покривът има много малък наклон (3 градуса по чертеж).

Чуденето ми е дали да правя втори слой воалит върху първия или да ползвам нещо от рода на Акрофлекс Нео (https://vulkov.com/bg/project/%d0%b0%d0 ... %b5%d0%be/). Ползвал съм на Вълков прозрачната хидроизолация, слагах на веранда и съм доволен.

Като цяло проблемът е да намеря читави хора, които да сложат втори слой воалит, затова клоня сам да си нанеса с валяк хидроизолацията. Но не съм сигурен кое от двете е по-правилно. Гаражът е около 90-92 квадрата.
iliya_i - майстор
пон май 17, 2021 3:24 pmyasen.t написа:
Чуденето ми е дали да правя втори слой воалит върху първия или да ползвам нещо от рода на Акрофлекс Нео ....
Каквото и да положиш върху вече компрометирания слой, резултата ще е все същият.
Първо изстъргваш всичко до бетон, после слагай каквото си избереш.
Дори и видимо да не е нарушен никъде? Като казвам, че влиза вода - латексът на тавана въпросните две места е мокър, не тече, не капе. Ясно, че най-добре е да се прави на чисто, ама ако прави проблем на всеки 2 години, къде ще му излезе края да се прави всеки път нулата.
iliya_i - майстор
пон май 17, 2021 7:34 pmyasen.t написа:
…. ама ако прави проблем на всеки 2 години, къде ще му излезе края да се прави всеки път нулата.
И до колко пласта смятате да стигнете така? - 5 пласта за 10 години?
Ако се направи веднъж както трябва, а не с компромиси ще ви излезе значително по-евтино.
BLUEPUPIL - майстор
Наклона е 3 гр, което е 5.24% и е над минимума от 5%.
Слагай цели листа (по наклона) LT ламарина.
Т.е. без снаждане чрез застъпване по наклона.
И с по-висок профил(вълна), за да няма „преливане“
от бавно оттичане при порой.
вт май 18, 2021 1:19 pmiliya_i написа:
пон май 17, 2021 7:34 pmyasen.t написа:
…. ама ако прави проблем на всеки 2 години, къде ще му излезе края да се прави всеки път нулата.
И до колко пласта смятате да стигнете така? - 5 пласта за 10 години?
Ако се направи веднъж както трябва, а не с компромиси ще ви излезе значително по-евтино.
Там е работата, че съм ползвал 3 фирми за керемеди/покриви/улици/гараж - имам чувството, че ми пращат едни и същи майстори, като по калъп. Трябва да им вися на главите да ги дебна какво правят, да не се наливат с бира от обяд , да им броя рулата изолация, за да знам дали са си откраднали и пр. С никой друг вид строителни/довършителни дейности не съм имал проблеми, както с тези въпросните. Плащам си по фактура труд, материалите отделно и очаквам да си свършат коректно работата. А не да звъня на управителя на другия ден да не ми праща еди кой си работник, защото в края на деня е прекалил с алкохола и ще падне от покрива.

С останалите им оставям дори отключена къщата, да си правят кафе, ако са забравили някой инструменти знаят къде стоят моите и пр.

Не бих викнал нито една фирма от тях, дори за да си оправят проблемите по гаранция. Затова повече клоня към течната хидроизолация. Отделно лятото става страшно горещо в гаража с този черен покрив. На Вълков е светло сива/бяла. Излизат някъде 600-700 лв материалите, за да мина два пъти с валяка.

вт май 18, 2021 1:39 pmBLUEPUPIL написа:
Наклона е 3 гр, което е 5.24% и е над минимума от 5%.
Слагай цели листа (по наклона) LT ламарина.
Т.е. без снаждане чрез застъпване по наклона.
И с по-висок профил(вълна), за да няма „преливане“
от бавно оттичане при порой.
Това си го мислех и аз, но в средата все пак ще трябва да се повдигне към краищата. Както написах 3-те градуса наклон са по череж, на практика се виждат с нивелир само и се са по-малко. Понеже пък площта е голяма (самият покрив стърчи по 50 см извън стените и се получава над 100 кв.м) в средата наклон наникъде няма и точно там се задържа на две места вода. Докато се изпари явно се процежда под някъде, където са лепили рулата.
nork - специалист
Ами в грешка си, и то голяма......
Докато сменяш фирмите така ще е ! Викаш последните и го правят докато стане, нали са дали гаранция? Като не стане ти връщат парите за труд.
Като не искаш недей да ревеш по форумите, а запряташ ръкави и си го правиш сам! За това има такива "фирми" и "майстори" защото има кой да ги храни за нищо :axe:
Аз не "рева", дойдох да питам кое е по-практично - воалит или течна хидроизолация.

За сменянето на фирмите е така, но да ги викам да си оправят нещата не виждам много смисъл - те толкова си могат. Живи и здрави да са, да си харчат парите и дано се научат. Аз нямам време и нерви да се занимавам. Пари се изкарват, времето няма кой да ти го върне.

Поръчах 5 баки по 20 кг от Вълков, като се затопли времето ще го го мина две ръце. Да изкара 2-3 години, след това фотоволтаици може да сложим и покрива ще се преправя.
Чираче - майстор
вт юни 01, 2021 11:00 amyasen.t написа:


Поръчах 5 баки по 20 кг от Вълков, като се затопли времето ще го го мина две ръце. Да изкара 2-3 години, след това фотоволтаици може да сложим и покрива ще се преправя.
На Вълков течната гума е добра, но не знам дали си заслужава. Колко пари ти излязоха тия 100 кг от Вълков?

Аз бих заложил на поцинкована L-T ламарина, като под нея се направи изравнителна замазка по наклона, и се сложи поне 4 см фибран за да не е горещо вътре праз лятото. И ще забравиш за много време проблемите с течовете. Ако някъде след време започва да ръждясва, минаваш го два пъти с грунд за метал, и веднъж със светъл автоемайл лак.
Около 750 лв с включена малка отстъпка. Може и 4 баки да стигнат, но подозирам, че ще има по-висок разход.

Вариант е също с ламарината, някой го беше предложил също по-нагоре, но както написах, ако след някоя и друга година сложа фотоволтаици ще се препраправя всичко наново.

С течната хидроизолация ми се струва най-бързо - два поредни дни по 2-3 часа. Доста е светла, така че ще намали температурата.

Тема "Въпрос за хидроизолация на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: