Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам следния проблем- при дъждовно време, когато вали повече от няколко часа, по част от фасадата се появява петно с дължина около 2м. Петно е точно по пръсканата циментова мазилка, и е на около 1 метър от кота нула. Цокъла е от камък фугиран с хоросан предполагам. На допир самият хоросан не изглежда влажен. Мислех си, че влагата е от оттичащият се точно в основата на къщата водосток, но наското го преместих, и днес петното пак се появи, след като валя цяла вечер. Отвътре стените са шпакловани, предтой боядисване и поставяне на кухнески шкафове. Тъй като скоро няма да има време да копая и положа мембрана около основата( не знам дали и оттам идва проблемът, след като не видам флага по фугата между камъните на основата), а се опасявам че влагата със сигурност ще избие и отвътре и ще доведе до поява на мухъл и плесен зад шкафовете( положението беше такова преди да почна ремонта), се чудя напръскам шпаклованата вече стена със имрегнатор, който поне да спре идващата отвън влага и да предотвратя образуването на мухъл за долния ред шкафове. Мисля си за този импрегнатор Sikagard®-703 W.

ПП След като отведох водостока встрани от къщата и петното пак се показа, се чудя дали причината не е друга, но дали е възможно. На 90см от фасадата има гараж, който е с около 1м над въпросното петно. Дали от завихрянето на вятъра между къщата и гаража, дъждовните капки не отиват точно към къщата. Знам ли...

Тема "Влага по част от фасадата по време на дъжд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: