• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kozl - майстор
Рулонната SBS е в основите, но за покрива битумните керемиди какви да са?
А за покрива АРР битумни керемиди ли препоръчваш?
schuldiner - майстор
На полегат покрив SBS и APP нямат разлика в поведението. На стръмен рискуваш SBS-ът да се разлепи в жегата и първият силен вятър да ги отнесе. Случвало ми се е...
Бях малко скептичен за двуслойните, поради миниатюрната зона на залепване и усложнения монтаж на дизайнерските модели, но сякаш си струват. Особено ако по покрива ще се ходи - за разни солари, бойлери, антени...
При битумните керемиди се гледа лепилото и да не пада покритието много-много. Останалото е еднакво и при скъпите, и при евтините - промазан стъклен воал. В този смисъл много е вероятно Тилеркат за 7 -8 лева да е по-добър от финландски или канадски на почти двойна цена.
вт ное 23, 2021 8:28 amkozl написа:
За основи се препоръчват/използват материали на ПОЛИЕСТЕРНА основа, а не на СТЪКЛОТЪКАН.
Стъклотъканта идва от Русия и се използва в по-ниските им класове материали заради цената а не качеството.
Ако беше толкова хубава дали нямаше и другите производители да я използват?
kozl - майстор
пон ное 29, 2021 11:07 amkajo написа:
За основи се препоръчват/използват материали на ПОЛИЕСТЕРНА основа, а не на СТЪКЛОТЪКАН.
Стъклотъканта идва от Русия и се използва в по-ниските им класове материали заради цената а не качеството.
Не е стъклена армировката. Ако си ползваш очилата ще видиш, че пише полиестер. Наименованието е подвеждащо.
пон ное 29, 2021 11:20 amkozl написа:
пон ное 29, 2021 11:07 amkajo написа:
Не е стъклена армировката. Ако си ползваш очилата ще видиш, че пише полиестер. Наименованието е подвеждащо.
Моля да ме извиниш за допуснатата от мен грешка но все пак твърденията ми за основата са верни.
Името STEKLOELAST е толкова подвеждащо, че дори не съм погледнал нататък.
По този начин ти набиват Стъклоеласт (СТЪКЛО) а с едно Р маркират че е полиестер.
Утре като отидеш в магазина ще търсиш Стеклоеласт но Р или G няма да се сетиш да кажеш освен ако не си наясно какво търсиш
  • 1
  • 2

Тема "Битумни хидроизолации" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: