• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kozl - майстор
Рулонната SBS е в основите, но за покрива битумните керемиди какви да са?
А за покрива АРР битумни керемиди ли препоръчваш?
schuldiner - майстор
На полегат покрив SBS и APP нямат разлика в поведението. На стръмен рискуваш SBS-ът да се разлепи в жегата и първият силен вятър да ги отнесе. Случвало ми се е...
Бях малко скептичен за двуслойните, поради миниатюрната зона на залепване и усложнения монтаж на дизайнерските модели, но сякаш си струват. Особено ако по покрива ще се ходи - за разни солари, бойлери, антени...
При битумните керемиди се гледа лепилото и да не пада покритието много-много. Останалото е еднакво и при скъпите, и при евтините - промазан стъклен воал. В този смисъл много е вероятно Тилеркат за 7 -8 лева да е по-добър от финландски или канадски на почти двойна цена.
вт ное 23, 2021 8:28 amkozl написа:
Рулонната SBS е в основите, но за покрива битумните керемиди какви да са?
А за покрива АРР битумни керемиди ли препоръчваш?
За основи се препоръчват/използват материали на ПОЛИЕСТЕРНА основа, а не на СТЪКЛОТЪКАН.
Стъклотъканта идва от Русия и се използва в по-ниските им класове материали заради цената а не качеството.
Ако беше толкова хубава дали нямаше и другите производители да я използват?
kozl - майстор
пон ное 29, 2021 11:07 amkajo написа:
вт ное 23, 2021 8:28 amkozl написа:
Рулонната SBS е в основите, но за покрива битумните керемиди какви да са?
А за покрива АРР битумни керемиди ли препоръчваш?
За основи се препоръчват/използват материали на ПОЛИЕСТЕРНА основа, а не на СТЪКЛОТЪКАН.
Стъклотъканта идва от Русия и се използва в по-ниските им класове материали заради цената а не качеството.
Ако беше толкова хубава дали нямаше и другите производители да я използват?
Не е стъклена армировката. Ако си ползваш очилата ще видиш, че пише полиестер. Наименованието е подвеждащо.
пон ное 29, 2021 11:20 amkozl написа:
пон ное 29, 2021 11:07 amkajo написа:
вт ное 23, 2021 8:28 amkozl написа:
Рулонната SBS е в основите, но за покрива битумните керемиди какви да са?
А за покрива АРР битумни керемиди ли препоръчваш?
За основи се препоръчват/използват материали на ПОЛИЕСТЕРНА основа, а не на СТЪКЛОТЪКАН.
Стъклотъканта идва от Русия и се използва в по-ниските им класове материали заради цената а не качеството.
Ако беше толкова хубава дали нямаше и другите производители да я използват?
Не е стъклена армировката. Ако си ползваш очилата ще видиш, че пише полиестер. Наименованието е подвеждащо.
Моля да ме извиниш за допуснатата от мен грешка но все пак твърденията ми за основата са верни.
Името STEKLOELAST е толкова подвеждащо, че дори не съм погледнал нататък.
По този начин ти набиват Стъклоеласт (СТЪКЛО) а с едно Р маркират че е полиестер.
Утре като отидеш в магазина ще търсиш Стеклоеласт но Р или G няма да се сетиш да кажеш освен ако не си наясно какво търсиш
пон ное 22, 2021 8:13 amschuldiner написа:
Да, в милиметри беше докато нямаше ментета. С Изомакс приключих, когато установих, че за покриване на минимална дебелина 3 мм, разходът се увеличава с 30-40%, сравнено с 12-15% фира при рулонните. За условията на полагане и експлоатационните качества изобщо не отварям дума...
В рамките 6-8 лв. мога да препоръчам Nova Glass, General Membrane, Nord Bitumi и Copernit. Кое италианско, кое румънско няма чак такова значение - все са с китайска мрежа, но биват. Грундът на dehtochema също не е лош. Ако търсиш по-добро качество, трябва да качиш ценовата категория - 10 лв. и нагоре. Примерно Astropol на Copernit. Отдели повече внимание на завършващия слой, долният не е фатално да е от по-евтините, но все пак с полиестерна армировка.
Имай предвид, че битумните материали засега не са поскъпнали като другите строителни. Очаква се. Например Nova Glass се изчерпа във Варна и доставка чак март, неизвестно на каква цена... Румънските се качиха с десетина процента.
Смятам да заредя известно количество да си имам от нещо подобно... Ако имаш къде да складираш и парите са налице, не се колебай отсега да купиш.
Здравейте,
предстои ми закупуване на хидроизолация за покрив около 45кв. , като това ще бъде единственото покритие (правил съм го и друг път и при правилната изолация издържа с години).
На предният покрив бях сложил Nordbitum 4.5кг с посипка и за 5г. не са мръднали, като цяло съм доволен. Бях ги купувал на около 55лв/рулото в DSHome. Сега отидох до същият склад в момента е над 100лв/рулото. То при такива цени, по-добре да взема по-висок клас, въпросът е къде да отида във Варна и какво да търся? Аз обиколих складовете, които знам GSStroi, DSHome. Може ли да ми препоръчаш какво да търся и къде да отида?
schuldiner - майстор
По-високият клас мембрани също поскъпна, приготви се за цени 160-180 лв. за руло.
На крайезерния до гумицентър Диана е борса Стоилова - може да се намери Novaglass 4 или 4,5 и не е чак 100 лв. Като съотношение цена/качество мисля са най-добре в момента.
Еднослойна хидроизолация на нов покрив... не си правя такива експерименти. Върху стара става, с някои условия.
шоп - майстор
@schuldiner, каква битумна мембрана би ми препоръчал за един едноскатен покрив около 100м2?

Това е работилница. В момента е с накована плътна дъсчена обшивка, черна хартия, летви и стари керамични керемиди. Изкара над 30 години така, но вече на 4-5 места тече. Керемидите са здрави. Ориентирал съм се или към пластифицирана гофрирана ламарина или битумна мембрана.
Цената не е определяща. 1000 лв + или - не е проблем. Искам да изкара поне още 20-30 години за да не се занимавам повече с този покрив аз.
schuldiner - майстор
За работилница на пръв поглед по-добре ламарина, стига да не е до някоя спалня и да те влудява при дъжд... Ако няма много просвет на дъските, става и с мембрани - за битумната препоръчително два пласта. Виж по-горе кои са средно качество. А може и с паропропусклива, нови летви и старите керемиди... Зависи дали ти е важна паропропускливостта, за ламарината и битума трябват добре обмислени отдушници.
съб ное 05, 2022 9:49 amCaesarVarna написа:
Здравейте,
предстои ми закупуване на хидроизолация за покрив около 45кв. , като това ще бъде единственото покритие (правил съм го и друг път и при правилната изолация издържа с години).
На предният покрив бях сложил Nordbitum 4.5кг с посипка и за 5г. не са мръднали, като цяло съм доволен. Бях ги купувал на около 55лв/рулото в DSHome. Сега отидох до същият склад в момента е над 100лв/рулото. То при такива цени, по-добре да взема по-висок клас, въпросът е къде да отида във Варна и какво да търся? Аз обиколих складовете, които знам GSStroi, DSHome. Може ли да ми препоръчаш какво да търся и къде да отида?
В GS Stroimarket има хидроизолация Изола Петров, която по нищо не отстъпва, като качество на изолации като Nordbitum, Astropol, Copernit, Novaglass и друг внос. За същите пари ще си купиш по висок клас материал и по-дебел разбира се. Аз използвам продуктите на Изола Петров и мога да твърдя, че от 2 години продуктите им са на ниво вносни такива. Ако наистина държиш на качество сравнявай Полизол 7 с материали на минус 10 при другите производители. Този клас материали са с повече битум във тях и са с по голяма дебелина при еднакви килограми на квадратен метър спрямо материалите до -5С. Това е проверено и доказано. Материали Nordbitum, Astropol, Copernit, Novaglass, General Membrane, Sika, Изола Петров на -5С и 0С са материали икономичен клас но това, никой не го афишира. Там се борят за ниска цена. Минусът на материалът не е фактор ако материалът е положен правилно. Минусът е индикатор, до каква външна температура може да бъде положен материалът без да се наруши цялостта му по време на самото му полагане и е проста формулата.

Полизол 7 (PM) 5,0кг/квм Сив - 9,95лв. (по ценова листа). Искай и отстъпка минимум 10%.
PS: Материалът е с полиестер, и има материал/битум в него. Няма да сбъркаш.

Температура на полагане: ≥ -10°С.
(Температурата на полагане е равна на температурата на огъване/показател на материала (-15°С) и към него се добавят 5°С. Съкратено: -15°С + 5°С = -10°С)

Веднъж положен материалът не е подложен на огъване. Поради тази причина показтелят за огъваемост играе съществена роля: при самото полагане, при обработка на специфични детайли (делатационни фуги и други). За такива специфични места се прилага детаил за специфична обработка предписана от проектант.
  • 1
  • 2

Тема "Битумни хидроизолации" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: