Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,

Имам гараж в двора с покрив с много лек наклон. Покривът е плоча от бетон покрита с битумна мембрана. Нямам идея кога е полагана мембраната но не съм сигурен, че е през този век. На места мембраната е пробита и водата просмувка през бетона до вътрешната част на гаража. В момента изготвям план за ремонт но не съм се занимавал с това до момента и искам да ви попитам дали насоката ми е правилна. Стъпка по стъпка на плана за момента:

1. Изчистване на покрива от прах, парчета мембрана и всичко останало на което не му е там мястото;
2. Попълване на пробитите места с битумен оплътнител (Ceresit CS 27) или нещо подобно;
3. Полагане на два слоя хидроизолационно покритие (тип течна гума или нещо друго "мокро", предназначено за изолация на битумни продукти).

Основният ми въпрос е, трябва ли да се полага хидроизолационно платно и ако да как и къде? По различните продукти за стъпка пише много различни неща. Трябва да се вгради в слой едно докато е мокър или да се сложи под първия, или между първия и втория при сух първи, или как..?

Ако разбира се имате някакви други препоръки не само към платното ще се радвам да ги споделите!

Поздрави!
floydogi - специалист
С течната гума се работи така - първо разредена за грунд, след изсъхване първи слой, и докато още е мокър платното и втори слой, след изсъхване третия слой. Това с уплътнителя е излишно, освен ако не са дупки де.
пет апр 01, 2022 2:18 pmfloydogi написа:
С течната гума се работи така - първо разредена за грунд, след изсъхване първи слой, и докато още е мокър платното и втори слой, след изсъхване третия слой. Това с уплътнителя е излишно, освен ако не са дупки де.
Благодаря за бързия отговор!
Можеш ли да препоръчаш производител на нужните материали?
silent - майстор
Аз имам покрив с азбестови керемиди...имах течове...измих с твърда четка....боядисах с една ръка с течна гума...5та година нямам течове...без грунд без платно....производителя беше българска фирма...
floydogi - специалист
Ми аз миналата година мазах с Вълков, ама за една година не мога да дам впечатления. Става здраво. С други нямам опит.
brum - майстор
От хора дето полагаха преди 10тина години такава гума знам, че върши работа, но не трябва да се ходи по нея. И те българска ползваха.
Благодаря на всички за отговорите. Започвам да си набавям материалите и чакам оправяне на времето. Ще изпратя снимки накрайния резултат.
На мен също ми предстои подобен ремонт за първи път и потърсих малко информация. Най-добре е тази течна гума да се поставя през летните месеци, но не в най-големите горещини, а рано сутрин. И нещо много важно. Повърхността трябва да е идеално суха дори в дълбочина. Особено когато има такива битумни мембрани, битумни керемиди, посипки и т.н. може отгоре да изглеждат сухи, но ако под тях се е задържала влага, тя след това ще се изпарява нагоре и може да създаде проблеми на течната гума. Затова и аз планирам да го правя след по-дълъг топъл период.

Тема "Ремонт на битумен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: