Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Alfa_D - специалист
В стария апартамент имам един иззидан балкон с покрив от поцинкована ламарина, която с течение на времето е започнала да ръждясва и вероятно скоро ще протече. Намира се на ет. 8, площ – 4 кв. м и от две-три фирми ми казаха, че за толкова малко площ не им се занимава и ще бъде много скъпо.
Явно трябва да го правя, но е опасно сам да слагам някаква хидроизолация с горелката, а и едно руло е мин. 10 кв. м.
Можете ли да ми препоръчате някакво друго покритие или боя, коя да нанеса с валяк?

Мисля да легна на покрива и с една дълга дръжка да мажа :-)

Прикачен файл

L.jpg
kozl - майстор
Най-добре е да се ориентираш към подмяна на ламарината с такава с полиестерно покритие, а още по-добре термопанел, та и да има топлоизолация.
Мазаната хидроизолация ще е некакво нетрайно решение. Доста е напреднала корозията и не съм сигурен цинковата боя дали ще е решение в този случай. Боядисвахме с чешка цинкова боя поцинкована ламарина в начална фаза на загуба на цинка и вече 6 година все още има ефект.
wanderer - специалист
Мажи с изомакс. Първа ръка като грунд и поне още 2 ръце без разреждане. Дори и без полагане на воал пак ще стопира корозията за няколко години. Мисля че се предлага в различни по големина разфасовки.
kozl - майстор
чет апр 14, 2022 8:13 amwanderer написа:
Мажи с изомакс. Първа ръка като грунд и поне още 2 ръце без разреждане. Дори и без полагане на воал пак ще стопира корозията за няколко години. Мисля че се предлага в различни по големина разфасовки.
А оно може и с Пенетрон да маже, ама кво е това Изомакс :?
И двете са наименования на серия от продукти за хидроизолиране.
Може и да има подходящ продукт на Изомакс за полагане в-у ламарина, но аз лично не съм запознат.

Може би тук трябвя дя се провери.
schuldiner - майстор
На ламарината нищо й няма, но не виждам добре крепежите как са.
Малък валяк на телескопична дръжка, боя 3 в 1 мнимум две ръце и ще изкара още толкова /като гледам, около 30 години/.
Марката на боята не е важна - еднакви са на цена и качество.
За полагане на течна хидроизолация е желателно тенекето първо да се обработи с ръждопреобразувател и грунд за метал. Чак после нанасяш контактния грунд и слоя хидро. Битумни мазани вече почти никой не ползва, но предимството им е, че техният грунд запечатва корозията и не е необходима предварителна обработка.
kozl - майстор
Поне на снимката аз виждам, че ламарината е хващана не само във върха на вълната, а има и по дъното на улеите, което е неправилно и се чудя как от там не пропуска.
Lutchezar - майстор
Преди ръждопреобразувател е хубаво да се махне колкото може от ръждата. Това там горе е кауза не пердута, но трудна, рискована и неприятна.
schuldiner - майстор
Точно в това е силата на нашенските 3в1 - нищо не се подготвя специално, маца се директно върху ръждата.
Както съм казвал и друг път, в България има три качествени промишлени продукта: боята 3в1, цимент от Девня и за третото съм забравил...
Alfa_D - специалист
Да приключа темата
Не знам дали това е най-доброто решение, но съм решил да изтръкам ръждата с телена четка, после слагам преобразовател на ръжда, а след това минавам с два слоя сребърен феролит.
Боята е купена, така че няма връщане или избор на други варианти ;)
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма смисъл да търкаш ръждата, сребърният феролит я обработва, действа като боите "3в1"

Тема "Хидроизолация на поцинкована ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: