Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
brum - майстор
Търся съвет как да изолирам един теч от вътрешният край.

Малка последователност от събития ще дам. Преди 3 месеца беше излята рампата за гаража. После течове нямаше. Преди седмица преместихме газовото табло, че беше някъде между тротоара и улицата. Засипаха дупката след местенето на таблото основно с пръст и отгоре има едни 10см филц.

Какво се случи - заваляха дъждове, а улицата е най-ниска зона на селото и цялата вода минава по нея. Насипа в изкопа за таблото слегна и заедно с филца в него стана като дренаж. На дренажа мястото за отводняване се оказа дренажната мембрана която е около постройката под гаража. Точно в ъгъла където е таблото има отвор в стената на помещението през което влизат две тръби (едната е за газта). През тази дупка почна да влиза вода в помещението под гаража.

Търся съвети как да реша този проблем.

Къртенето на рампата не е вариант. И газовото табло е там, и бетона е дебел. Ще стане прекалено сложно.

Мисля да започна с премахване на най-ниската точка дето се е оформила и дето събира водата от улицата. Там ще действам така:
1) Махам филца
2) Пълня с ПУ пяна под рампата
3) Засипвам най-ниската точка с пръст докато спре да бъде най-ниската точка

Така би трябвало да върна до положението което беше преди да се копае за таблото. А тогава течове нямаше.

Въпроса е какво мога да направя за дупката в стената на гаража. Има ли как да я изолирам като се работи от вътре, за да не влиза вода от там.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (37.66 KиБ) Видяна 1993 пъти

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (43.46 KиБ) Видяна 1993 пъти
MamaMy - майстор
Koй е местил газовото табло? Ако е от доставчика, търси го него да си оправи бакиите.
brum - майстор
В някоя паралелна вселена можеш и Овъргаз да оправят нещата :) . Но не мисля, че е тяхна грешката. То като цяло при тях беше местенето на таблото а изкопните работи трябваше да си останат при нас. Но момчетата дето местиха таблото засипаха отвора с пръстта която беше извадена от него.

Не е въпроса кой да го оправи, а има ли как да се направи.

До тук това което има като идея е да се изчисти пяната и стиропора до гол бетон и да се напълни отвора с цимент, пясък и водоплътна добавка. Обаче един път, че ми изглежда доста сложно за изпълнение, второ, че имам съмнения, че ще успеем да уплътним около тръбите.

Та май ще се работи в посока да се бетонира тротоара. А до тогава ще гледам да:
1) Повдигна нивото, че поне да не е като дренаж на цялата река дето минава по улицата като вали дъжд.
2) Да пробвам да запълня максимално отвора с пяна, че поне да спра повечето от това дето минава сега през него.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ползвай пяна, а бентонит или глина
brum - майстор
Бентонит намирам като маска за лице, но си пише, че си е чиста глина. Как се работи с него когато се използва за строителни цели?
LazarGanev - "Велик майстор"
Има го по строителните хипермаркети в расфасовки по 20-тина килограма. Използва се в сондирането, точно за хидроизолация, т.е стените на сондажите се покриват със смес от бентонит и цимент. Аз също съм го ползвал при изработка ба 2 кладенеца, като за единия съм сигурен, че беше много успешно.
brum - майстор
Добре, ще търся по строителните магазини. Иначе звучи разумно - като е глина винаги ще се раздува при намокряне и ще уплътнява.

А около тръбите нещо да обмазвам ли със онези хидроизолационни червени уплътнители дето ги дават за ползване там където контактува бетон с бетон? Нещо като SikaSwell S-2 си представях за там.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет апр 22, 2022 8:32 ambrum написа:
Добре, ще търся по строителните магазини. Иначе звучи разумно - като е глина винаги ще се раздува при намокряне и ще уплътнява.

А около тръбите нещо да обмазвам ли със онези хидроизолационни червени уплътнители дето ги дават за ползване там където контактува бетон с бетон? Нещо като SikaSwell S-2 си представях за там.
Това не го знам, но аз много ползвам ей ТОВА и силно го препоръчвам
kozl - майстор
ТУК също предлагат разтвор за замонолитване на тръби, преминаващи през бетонови стени.
brum - майстор
Този ХИП-2 как да го приложа при мен? Да почистя бетона и да обмажа тръбите и отвора с него преди да го запълня ли?

И не мога ли направо да напълня отвора с него?

Тема "Изолиране на отвор за тръби от вътрешният край" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: