Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 3:54 pmchapara написа:
Всеки решава за себе си. Аз казах как си го бих направил. По принцип съм човек който не обича лесните работи и не прави компромиси, каквото и да ми струват.

А това че предната настилка е изкарала 10 години направо ме учудва. Лепене със стъклофибърна мрежа директно на битума си е доста смел подход :?

Успех👍
А какво ще ми струва цялото упражнение с избиване и преместване.
Проблеми с вратите няма, но ще ги махна. Ще махна плочките и битума, и продължавам надолу. Карам наред каквото доѝде - замазки, мушами, фибрани . . . като стигна до някъде почвам по обратен ред нагоре. Накрая се оказвам с няколко сантиметра в повече под прага на цена, която е малка къща с двор в провинцият. Колко време ще отнеме, коѝ знае. А ако гръмне и завали всичко отива надолу по съседите.

А с тия плочки и фуга не знаеш какво се случва. Влезнала е вода, а аз не знам, Зимата замръзва и надува, лятото видях фугата тук таме, префугирах, а като я запушиш, нагрява се и ако изпаренията няма от къде да излязат и пак раздуват. Тази година старите плочки, които префугирах миналата година проблеми нямат, но водата тръгнала по наклона към сифона и отлепила други.

ПРИКЛЮЧИХ С ИСТОРИИТЕ, КЪДЕТО ЗОРЛЕМ ДА ОСТАВИШ ДУПКА, КОЯТО ПОСЛЕ ДА ЗАПЪЛВАШ.

Искам да стане като вана с 2-ва сифона от двете страни. И ако днес друсне земетресени или нещо се размести поради други причини и се получи някакво копрометиране по повърхноста, искам да ми е пред очите и още днес ще го видя !
ulieliadi - специалист
Защо не изкъртиш плочите и не наредиш нови със сух монтаж? Ще получиш равна тераса и достъп когато се наложи до воалита. Тогава вратите няма да са проблем, щото отворите могат да останат и под плочите. Е верно по-скъпо ще е, но погледнато в бъдеще е по-евтино.
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 5:30 pmulieliadi написа:
Защо не изкъртиш плочите и не наредиш нови със сух монтаж? Ще получиш равна тераса и достъп когато се наложи до воалита. Тогава вратите няма да са проблем, щото отворите могат да останат и под плочите. Е верно по-скъпо ще е, но погледнато в бъдеще е по-евтино.
Изобще не вдянах каква е идеята на този сух монтаж и за какво ще ми е по късен достъп до воалита. Не става ясно какво става със сифоните и оттичането, а вратите никога не са имали проблем. Дилемата след като махна плочките с какво да ги заменя като краѝно покритие на терасатае върху воалит без посипка : Течна гума или още един воалит с посипка, коѝто да боядисам . . .
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 7:03 pmulieliadi написа:
Те ти - гледай
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... fQ-owngWaf
Благодаря гледал съм го. Наѝ вероятно не си разбрал, че терасата се обитава и от куче - не лисна ли вода и да тръкна с четката не става, смрадта си остава. Але пък да се стече под плочките и нема измиване. Отделно с тия крачета тежеста не е равномерно разпределена и върху гол воалит, лятото като напече не се знае нема ли да потънат. Тази глупост с този метод не знам от къде са я иизмислили, но като гледам разни коли дето не са мърдани от години, под тях на асфалта сянка и никнат мъхове и треви - същото та и по зле ще бъде под тия плочи - всичко ще гъбяса.
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 6:20 amschuldiner написа:

Сега като почистиш, награвяш с горелка, ръсиш пясък да скрие черното, валираш или утъпкваш, измиташ излишното. Не прекалявай с нагряването и тъпченето, че в 3-4 мм не се събира много пясък, да не повредиш хидрото.
Тази процедура с ръсенето на пясък няма ли да се получи и с битумен грунд - мажа, поръсвам, измитам. Без нагряване и утъпкване ?
schuldiner - майстор
Няма да стане, но ако искаш пробвай. Според мен ще изметеш между 90 и 100% от пясъка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 15, 2022 2:44 pmMohicanSQL написа:
вт май 03, 2022 6:20 amschuldiner написа:

Сега като почистиш, награвяш с горелка, ръсиш пясък да скрие черното, валираш или утъпкваш, измиташ излишното. Не прекалявай с нагряването и тъпченето, че в 3-4 мм не се събира много пясък, да не повредиш хидрото.
Тази процедура с ръсенето на пясък няма ли да се получи и с битумен грунд - мажа, поръсвам, измитам. Без нагряване и утъпкване ?
В битумния грунд има твърде малко битум. Досега не "пипна" ли материалите, за които умуваш?
MohicanSQL - напреднал
нед май 15, 2022 4:52 pmn_a написа:
нед май 15, 2022 2:44 pmMohicanSQL написа:
вт май 03, 2022 6:20 amschuldiner написа:

Сега като почистиш, награвяш с горелка, ръсиш пясък да скрие черното, валираш или утъпкваш, измиташ излишното. Не прекалявай с нагряването и тъпченето, че в 3-4 мм не се събира много пясък, да не повредиш хидрото.
Тази процедура с ръсенето на пясък няма ли да се получи и с битумен грунд - мажа, поръсвам, измитам. Без нагряване и утъпкване ?


В битумния грунд има твърде малко битум. Досега не "пипна" ли материалите, за които умуваш?
Не не съм, тия работи се попипват, лятото когато не вали !
MohicanSQL - напреднал
нед май 15, 2022 3:32 pmschuldiner написа:
Няма да стане, но ако искаш пробвай. Според мен ще изметеш между 90 и 100% от пясъка.
Маѝ така ще стане - битумен грунд на водна основа, а отгоре боя за тенис кортове акрилна водна. Производител така ми каза, че така се правело и без посипка, защото и Грунда и Акрила са на водна основа. След грунда посипвам и без да мета леко и технично ще сложа първата ръка боя, след това още две и случаят заспива .

Тема "Външна тераса - от фугата цвъка вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: