Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
MohicanSQL - напреднал
[*]
пон май 02, 2022 12:55 amchapara написа:
MohicanSQL, тук не ядем доматите с колците 👈😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁🤗😲
[/quo
Вместо да се напиняш за причини и смешки на, които сам си се смееш, обърни внимание, че рекламата е от страна на гумата от Благоевград, а аз задавам въпрос. Ако имаш да кажеш нещо по темата - даваѝ. Останалото са някакви упражнения и словестна шльокавица !
schuldiner - майстор
Чапара много добре знае отговора, ама му се свиди да сподели :-D
Значи, полиуретанът без вода не полимеризира, т.е. трябва силно да наводниш основата, иначе йок.
А течната гума наистина не свързва към битум. Там се практикува следното: с макетно ножче се прорязват процепи дълги 10-15 см през двайсетина см. Че режеш изолацията да не те притеснява - течната гума си влиза отдолу и захваща много яко, а следващата ръка покрива пробитото на 100%. Нататък - каквото е по описанието на продукта.
MohicanSQL - напреднал
пон май 02, 2022 3:54 pmschuldiner написа:
Чапара много добре знае отговора, ама му се свиди да сподели :-D
Значи, полиуретанът без вода не полимеризира, т.е. трябва силно да наводниш основата, иначе йок.
А течната гума наистина не свързва към битум. Там се практикува следното: с макетно ножче се прорязват процепи дълги 10-15 см през двайсетина см. Че режеш изолацията да не те притеснява - течната гума си влиза отдолу и захваща много яко, а следващата ръка покрива пробитото на 100%. Нататък - каквото е по описанието на продукта.
Благодаря за отговора. Все пак е нещо по темата. Интересен и изчерпателен по своята същност, но върпосът беше свързан и с това за полагане на полиуретан върху гума. Предполагам, че ще трябва и в този случаѝ да играе ножа - режем гумата за да може полиуретана да си влезе отдолу, където ще се задеѝства активният център на полимеризацията и да захване яко.
chapara - майстор
Може и да знам, а и да не знам нещата по казуса, но моите виждания са в коренно различна насока. Най малко бих надялкал хидроизолация, която както стана ясно не е компрометирана и няма теч, за да гоня незнаен ефект! Освен това ,,автора" на темата не е споменал какъв завършек се стреми да постигне. Разбираме че от плочките цвърка вода. Терасата е използваема? Предполага се че ще има евентуално пак твърда настилка?! Къде има място за течна гума и полиуретан тогава???

Точно това ме провокира в отговорите ма мистър Течна гума. Все пак хайде не продавайте краставици на....

Успех с рекламата, все пак и лошата реклама е реклама. Разбирам за стегнацията в световен мащаб, но поне се научете как се прави реклама. Това за гърба на гумата при Благоевград хич не го разбрах, но ми все тая, разбрах каквото трябва. Липсват много неща за съжаление в българсото общество.

Сполай Ви, увлекох се, но че се правим на глупави, не значи че сме, пропускаме от куртоазия👈😊
MohicanSQL - напреднал
пон май 02, 2022 10:23 pmchapara написа:

Терасата е използваема? Предполага се че ще има евентуално пак твърда настилка?! Къде има място за течна гума и полиуретан тогава???
Терасата е използваема. Последен етаж вали я сняг, пече я слънце. Фугата на плочките се компрометира. Оня ден очертах една с флекса, извадих я, а отдолу всичко на халва - 1см. лепило и съклофивърна мрежа. Под тях воалит без посипка в идеално състояние - няма смисъл да го махам и не искам да полагам нещо с фуга отгоре. От Вълков ми казаха, че течната гума се слага върху воалет без посипка ( малко се съмнявав защото единия продукт е на водна основа, а другия водоотблъскващ) това ми беше и единия въпрос да грундирам ли или к'во да правя въпреки, че и грундовете са на водна основа. И другият въпрос беше за Полиуретановото покритие, което пак Вълков предлага за покритие върху течната гума, че нещо не ми се връзва гумата да се боядисва с полиуретан, тоѝ става като стъло. Това ще е краѝното покритие и това бяха въпросите, които специално за теб написах още веднъж.

Та ако имаш някакви познания и идеи даваѝ.

Другите няколко възможности, които обмислям за полакане на краѝно покритие върху неопесъчен воалит са :

1 - Воалит с посипка и отгоре пак мазане с циментова хидроизолация и полиуретаново покритие
2 - Саморазливна замазка
3 - Изомаксит - Изоасфалт , дето и тук не е ясно дали ще хване върху голия битум. Ето и линк да се види за 'во иде реч

https://www.ka6tata.com/изоасфалт-съчет ... ws915.html

И зобщо какво може да хване върху голия битум - маѝ нищо.
schuldiner - майстор
Остави това за кълцането на изолацията - беше майтап, щото се държа меко казано зле. За мен е очевидно, че не си рекламист, щото ги захапа по болното място - сферата на приложение и съвместимост на материалите, но пак нямаше право така да отговаряш. Забрави...


Сбъркали са ти технологията още първия път. Върху битум без посипка се полага пясъчна възглавница, а отгоре плочи с фуга. Или без пясък с дистанционери/скара и плочи без фуга. Лепилото няма за какво да хване, мрежата пък за какво ли е...
Сега като почистиш, награвяш с горелка, ръсиш пясък да скрие черното, валираш или утъпкваш, измиташ излишното. Не прекалявай с нагряването и тъпченето, че в 3-4 мм не се събира много пясък, да не повредиш хидрото.
Другият вариант е още един пласт хидро, вече с посипка.
За външно приложение настилките имат малко по-високи изисквания. Примерно плочките не са теракота и не са 1 см. Фугата, лепилото и плочките са мразоустойчиви. Замазката ще трябва да е с минимална дебелина 4-5 см и отгоре да е хидроизолирана. Виждал съм вариант с мозайка 2-3 см и уж става, но не препоръчвам, не е съвсем по изискванията...
Разгледай декингите и циментфазерните плоскости.
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 6:20 amschuldiner написа:
Остави това за кълцането на изолацията - беше майтап, щото се държа меко казано зле. За мен е очевидно, че не си рекламист, щото ги захапа по болното място - сферата на приложение и съвместимост на материалите, но пак нямаше право така да отговаряш. Забрави...


Сбъркали са ти технологията още първия път. Върху битум без посипка се полага пясъчна възглавница, а отгоре плочи с фуга. Или без пясък с дистанционери/скара и плочи без фуга. Лепилото няма за какво да хване, мрежата пък за какво ли е...
Сега като почистиш, награвяш с горелка, ръсиш пясък да скрие черното, валираш или утъпкваш, измиташ излишното. Не прекалявай с нагряването и тъпченето, че в 3-4 мм не се събира много пясък, да не повредиш хидрото.
Другият вариант е още един пласт хидро, вече с посипка.
За външно приложение настилките имат малко по-високи изисквания. Примерно плочките не са теракота и не са 1 см. Фугата, лепилото и плочките са мразоустойчиви. Замазката ще трябва да е с минимална дебелина 4-5 см и отгоре да е хидроизолирана. Виждал съм вариант с мозайка 2-3 см и уж става, но не препоръчвам, не е съвсем по изискванията...
Разгледай декингите и циментфазерните плоскости.
Прага на вратата в момента с плочките е с височина 2см. Тераса 17 + от покрива още 40 кв.м валежи се стичат. Хубаво, че поне сифоните са 2-ва и все гледам да не се натрупа нещо върху тях я някоѝ наѝлон довял го вятъра, я нещо друго, че прелее ли - надолу по съседите, та чак до мазетата ще се разкрякат жаби. Затова и в саксиите няма нищо с листа, а само иглолистна Туя.
Варианта с циментовата замазка беше като махна плочките и лепило, които са 2см. на тяхно място е да сложа замазка със същата дебелина за да не отнемам от висоината на прага. Щом като замазката трябва да е 4 - 5 см значи забравяме за нея. Производителя упоменава за вътрешно и външно приложение с минимална дебелина от 8 мм. но никъде не се казва, че тази дебелина е само за вътрешно приложение. Да разбирам, че за замаката забравяме ? А и лочично ми се струва тънка замазка върху еластична мека повърхност и с големи разлики в температурните амплитуди - нещо да и се случи на тази замазка !
chapara - майстор
Типично сбъркано проектиране. Най добрия вариант, но и свързан с повече разправия е демонтаж на вратите с касите. Преправяне така че дранажния отвор да бъде на минимум 70 мм. от хидроизолацията. Монтаж на касите с вратите и облепване между касата и пода. В никакъв случай не се оставят дървените монтажни клинове особено на пода! Обръщане вътрешно на вратите. Направа на армирана замазка без грундове и други на минимум 50мм. Поставяне на хидроизолационна лента по всички вътрешни ъгли. Обмазване с течна хидроизолация на замазката и лентата. Лепене на мразоустойчив гранитогрес с флексово лепило за външно. Лепене на перваз минимум с височина 20 см.подмазан отгоре с полиуретанов уплътнител. Фугиране с фуга за басеини, флексова за външно фугиране. Ако има места с дължина по голяма от 2 м.се оставят фуги за фугиране с полиуретанов уплътнител. Никога леда по терасите не се третира с химия и механично чукане, може да се постави преди настилката електрическо нискотемпературно подово отопление за такива случаи. Ако има улуци на терасата и покрива е с посипка на тях се надяват чорапи или съд който да събира посипката като утайник, заради сифоните, ако не са барбакани.
MohicanSQL - напреднал
вт май 03, 2022 2:01 pmchapara написа:
Типично сбъркано проектиране. Най добрия вариант, но и свързан с повече разправия е демонтаж на вратите с касите.
В такъв сериал не искам да влизам. Плочките преди 10 г. бяха идеални, а сега проблем с фугата. Затова приключвам и с тези изпълнения.
Преди малко звънях Изомакс да питам за техния студен асфалт. Казаха, че разликата между него и Изомраз е, че в асфалта имало камъни и да съм си сложил гумата, като в този случаѝ с върху битум без посипка се слагало битумен грунд техния Екогрунд, а отгоре гумата Изомраз с полиестерен воал.

Понеже имам куче, което чат пат ходи по малка на терасата по малка нужда, ме обземат някакви прозрения, че лятото гумата ще омеква и попива пикня, която трудно ще се измива. Те казаха, че гумата им не омеквала. Някаква информация за подобни премеждия ?

Вариантите останаха два :

Битумен грунд + Течна гума
или
Битумна мембрана с посипка, по мека и еластична за да работят по лесно и обхванат всички ъгли. А върху нея няколко ръце боя за пътна маркировка.

Какво ще кажете ?
chapara - майстор
Всеки решава за себе си. Аз казах как си го бих направил. По принцип съм човек който не обича лесните работи и не прави компромиси, каквото и да ми струват.

А това че предната настилка е изкарала 10 години направо ме учудва. Лепене със стъклофибърна мрежа директно на битума си е доста смел подход :?

Успех👍

Тема "Външна тераса - от фугата цвъка вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: