Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 3:58 pmkozl написа:
Изображение

Това колко е дълбоко? Не мога да определя от снимката, но ми прилича на вентилационен излаз за тоалетна или отдушник на канализация. Къде бъркате там, на каква дълбочина и изпомпвате?

А и като гледам снимката хидроизолацията е неправилно обгърната около тръбата.
Тези дупки в краищата са вградени улуци. Други дупки няма, и тези 4 или 5 отдушника.
Незнам къде другаде може да е проблема. А тази сива боя най от горе запечатва всичко и не пропуска
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 5:46 pmПетя818231 написа:
ср май 18, 2022 3:58 pmkozl написа:
Изображение

Това колко е дълбоко? Не мога да определя от снимката, но ми прилича на вентилационен излаз за тоалетна или отдушник на канализация. Къде бъркате там, на каква дълбочина и изпомпвате?

А и като гледам снимката хидроизолацията е неправилно обгърната около тръбата.
Тези дупки в краищата са вградени улуци. Други дупки няма, и тези 4 или 5 отдушника.
Незнам къде другаде може да е проблема. А тази сива боя най от горе запечатва всичко и не пропуска
Бъркахме само в отдушниците, които са по високи тръби, не в тези.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 3:58 pmkozl написа:
Изображение

Това колко е дълбоко? Не мога да определя от снимката, но ми прилича на вентилационен излаз за тоалетна или отдушник на канализация. Къде бъркате там, на каква дълбочина и изпомпвате?

А и като гледам снимката хидроизолацията е неправилно обгърната около тръбата.
Точно тази снимка е от там където издърпахме водата, даже се вижда отново малко вода на дъното, те са в центъра на къщата и нямат общо с канализацията
Lutchezar - майстор
На казахте колко са дълбоки тръбите, и от на каква дълбочина от покрива вадите водата.

Всъщност предполагам че част от тръбите са отдушници, други вентилация, възможно ли е да има някои които са комини?

Как открихте че има вода там, протече ли някъде в сградата?
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 7:34 pmLutchezar написа:
На казахте колко са дълбоки тръбите, и от на каква дълбочина от покрива вадите водата.

Всъщност предполагам че част от тръбите са отдушници, други вентилация, възможно ли е да има някои които са комини?

Как открихте че има вода там, протече ли някъде в сградата?
Тръбите, които сложиха по време на хидроизолацията са на дълбочина от около 20см,комин има само един иззидан над камината, всичко останало са вградени улуци, които са по 3 на всяка страна.
Открихме, че има проблем като видяхме, че капе нонстоп от единия улук без да вали, а като се качим отгоре всичко е сухо, а и няма валежи. Нямаше как да е спукана тръба, защото там на това място няма такива.
И като отворихме тези тръби които стърчат и пъхнахме машината да дърпа почна да пълни контейнета с вода и така 10 пъти.
Голяма чуденка и сега ще го сушим с надеждат след като изсъхне и като хо залепим и боядисаме да не се повтори.
schuldiner - майстор
Разбирам, че оригинално покривът е бил със седящи /вградени/ улуци, които се падат над стреха, после с топлоизолацията са покрити, а най-отгоре е направено хидро. Ако е така, вероятно улуците преливат под топлоизолацията, водата се разлива по плочата, която също е хидроизолирана, затова не ви капе в стаите. Но всички бетонови плочи нормално провисват и тази вода се събира в центъра на сградата, точно при отдушниците.
Сегашната хидроизолация не може да се възстанови на 100%, ще правите нова. Затворете отворите на воронките /това са отворите за оттичане на водата/ и изкарайте водата през борда. Включете я с тръба на по-ниско ниво в съществуващата отводнителна система.
Трябва ви нов изпълнител. Предният, съдейки по макроснимките, хич не се е справил. В общ план покривът изглежда елементарен за изпълнение.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 10:32 pmschuldiner написа:
Разбирам, че оригинално покривът е бил със седящи /вградени/ улуци, които се падат над стреха, после с топлоизолацията са покрити, а най-отгоре е направено хидро. Ако е така, вероятно улуците преливат под топлоизолацията, водата се разлива по плочата, която също е хидроизолирана, затова не ви капе в стаите. Но всички бетонови плочи нормално провисват и тази вода се събира в центъра на сградата, точно при отдушниците.
Сегашната хидроизолация не може да се възстанови на 100%, ще правите нова. Затворете отворите на воронките /това са отворите за оттичане на водата/ и изкарайте водата през борда. Включете я с тръба на по-ниско ниво в съществуващата отводнителна система.
Трябва ви нов изпълнител. Предният, съдейки по макроснимките, хич не се е справил. В общ план покривът изглежда елементарен за изпълнение.
Ох направо ме уплашихте. Факт е, че тази вода, която се източва е от под бетона. Може би има по около 1 см вода която е между старата плоча и изолацията. Мъжа ми иска да разбиваме бетона на няколко места за да съхне, направо ще се гръмна вече. Това ли е правилното решение. Ако сте забелязали на снимката цялата плоча има нещо като рамка по краищата, която е по висока от самата плоча. Как да е на по ниско ниво водата през борда? Извинявам се, но много не разбирам от тези неща. Сега най важно е да изсушим всичко под втората плоча. Аз като гледам май трябва да се изрине и бетона и всичко и всичко отива на вятъра.
chapara - майстор
Дайте данни от проекта? Според мен това са отдушници сифонен тип, които да събират конденз, но трябва да са свързани с канализацията. Ако връзката с канала се е запушила трябва да се продуха. От горе трябва да е защитена от боклуци. И на лошото от всичко е ако сифона не е уплътнен на 100%.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 11:56 pmchapara написа:
Дайте данни от проекта? Според мен това са отдушници сифонен тип, които да събират конденз, но трябва да са свързани с канализацията. Ако връзката с канала се е запушила трябва да се продуха. От горе трябва да е защитена от боклуци. И на лошото от всичко е ако сифона не е уплътнен на 100%.
Общо взето, на къща построена 2020 г решихме да сложим топло и хидроизолация на плочата преди по малко от година чрез голяма фирма, която не си свърши работата. Аз каквото разбрах го описах в по-горните коментари и си блъскам главата сега как най- безболезнено да се справим с това сушене на плочата. На мен ми се виждат нещата отчайващи.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 11:56 pmchapara написа:
Дайте данни от проекта? Според мен това са отдушници сифонен тип, които да събират конденз, но трябва да са свързани с канализацията. Ако връзката с канала се е запушила трябва да се продуха. От горе трябва да е защитена от боклуци. И на лошото от всичко е ако сифона не е уплътнен на 100%.
тези тръби в средата всичките са забодени на около 20 см през изолацията и стигат до първата плоча

Тема "проблем след хидроизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: