Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Петя818231 - напреднал
Сложихме изолация на плочата на къща. От тази изолация по средата на плочата излизат 4 тръби, които изглеждат вентилационни и са насочении надолу за да не се пълнят с вода най вероятно. 1 година след като сме я сложили от същите тези вентилациионни тръби изпомпихме 10 кофи вода. Да уточня, че площта е 130 кв.м.Това какво може да означава? Ако е конденз може ли да се наложи да се правят още такива вентилационни отвори за да се проветрява по-добре или може да е някаква по-генерална грешка.
Друго уточнение е, че преди тази хидроизолация имаше само боя, която пази плочата да не прониква вода, но започна да прави конденз от вътрешната страна на тавана и веднага след зимата сложихме тази дебела изолация. Първо сложиха едни дебели като стереопорени плоскости, след това найлон, арматура и заляха с бетон. Последно сложиха нещо, което го обгаряха с горелка и специална боя, къде е грешката?
kozl - майстор
Гоема плетенка в обясненията. Давай снимки.
Как с какво изпомпвате вода :?

Е тва са отдушници за вентилация на покрив.
Топлоизолацията каква е?
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 12:06 pmkozl написа:
Гоема плетенка в обясненията. Давай снимки.
Как с какво изпомпвате вода :?

Е тва са отдушници за вентилация на покрив.
Топлоизолацията каква е?
Благодаря за отговора, прикачам снимки

Прикачен файл

resuze 22.jpg

Прикачен файл

resize 1.jpg

Прикачен файл

resize.jpg
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 12:06 pmkozl написа:
Гоема плетенка в обясненията. Давай снимки.
Как с какво изпомпвате вода :?

Е тва са отдушници за вентилация на покрив.
Топлоизолацията каква е?
Има ли вероятност, бетона който е излят да не е изсъхнал и просто от тогава водата да си стои вече година? Или това, че се отопляваме на камина и правим доста температурни разлики вън и вътре е направило това?
Много странно ми се вижда, не се вижда някъде да пропуска. Дали не трябва да сложим още отдушници? Поне още 8 например по краищата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Струва ми се, вашите не изкарват конденза навън, а си го таят. Шапките...
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 2:23 pmn_a написа:
Струва ми се, вашите не изкарват конденза навън, а си го таят. Шапките...
Значи тази част, която се слага отгоре и обръща отвора надолу да го махна, така ли?
Звучи логично
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 18, 2022 2:34 pmПетя818231 написа:
ср май 18, 2022 2:23 pmn_a написа:
Струва ми се, вашите не изкарват конденза навън, а си го таят. Шапките...
Значи тази част, която се слага отгоре и обръща отвора надолу да го махна, така ли?
Звучи логично
Е, ако го махнеш, ще го вали. Може би друг модел шапка. Гугъл вади доста модели вентилационна шапка. Не знам в това ли е проблемът ви. Разсъждавам
schuldiner - майстор
къде е грешката?

В тези, дето са правили изолациите.

Снимайте местата на оттичане - вероятно там е проблемът.
Петя818231 - напреднал
ср май 18, 2022 3:04 pmschuldiner написа:
къде е грешката?

В тези, дето са правили изолациите.

Снимайте местата на оттичане - вероятно там е проблемът.
Вижте какви ги сътворихме. Ще го оставим да съхне денем, а вечер ще завиваме заради високата влажност. Имаме нова теория. След като изляха бетона, ни казаха да обливаме с вода отгоре за да не пука и след 2 дни дойдоха и го затвориха с тази
гума. Не трябваше ли да съхне поне 2 или 3 седмици?

Прикачен файл

IMG_20220518_150929_copy_1094x1459.jpg

Прикачен файл

IMG_20220518_150952_copy_1459x1094.jpg

Прикачен файл

IMG_20220518_150919_copy_1459x1094.jpg

Прикачен файл

ttt1.jpg

Прикачен файл

ttt.jpg
kozl - майстор
Изображение

Това колко е дълбоко? Не мога да определя от снимката, но ми прилича на вентилационен излаз за тоалетна или отдушник на канализация. Къде бъркате там, на каква дълбочина и изпомпвате?

А и като гледам снимката хидроизолацията е неправилно обгърната около тръбата.

Тема "проблем след хидроизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: