Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Привет, за съжаление това ще е първата от поне три теми свързани с изолация на покрив, която ще трябва да пусна тук.
Предполагам, че подобни въпроси вече са банални, но наистина имам нужда от помощ. Коминът, който съм дал на снимката се намира на открита покривна тераса на съседа и тече. Или по-точно тече по/около коминното тяло. Под него има таванско помещение, в което капе от покрива по коминното тяло, пада на пода и така стига до моето жилище отдолу. В таванското помещение, буквално има сталактити от стичащата се по ръба на комина вода. Майсторът, който е правил цялата изолация на този покрив твърди, че проблемът бил, че нямало шапка. Но подозирам, че го казва, за да избяга от отговорност, защото като цяло има проблеми с изолацията.В същото време, на никой друг от комините в блока няма сложена шапка и не съм чул някой да се оплаква от подобни течове, като подозирам, че строителите едно време са си преценили нещата достатъчно добре.

Много ще съм благодарен, ако някой даде решение на проблема.

п.п на снимка 2 е коминът на задния фон, зад металния отдушник. На ужасната снимка 3 показвам откъде се спуска водата в таванското по комина
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (73.24 KиБ) Видяна 1472 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (49.74 KиБ) Видяна 1472 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля си, че тече не отвътре на комина, а отвън. Няма снимка на фугата в основата на комина :-).
Тази тераса е обща за сградата, та, приближи се и направи свестни снимки

Тема "Отново за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: