Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Привет, за съжаление това ще е първата от поне три теми свързани с изолация на покрив, която ще трябва да пусна тук.
Предполагам, че подобни въпроси вече са банални, но наистина имам нужда от помощ. Коминът, който съм дал на снимката се намира на открита покривна тераса на съседа и тече. Или по-точно тече по/около коминното тяло. Под него има таванско помещение, в което капе от покрива по коминното тяло, пада на пода и така стига до моето жилище отдолу. В таванското помещение, буквално има сталактити от стичащата се по ръба на комина вода. Майсторът, който е правил цялата изолация на този покрив твърди, че проблемът бил, че нямало шапка. Но подозирам, че го казва, за да избяга от отговорност, защото като цяло има проблеми с изолацията.В същото време, на никой друг от комините в блока няма сложена шапка и не съм чул някой да се оплаква от подобни течове, като подозирам, че строителите едно време са си преценили нещата достатъчно добре.

Много ще съм благодарен, ако някой даде решение на проблема.

п.п. снимка 2 показва комина в основата му-ограденото в червено бетонно тяло зад металния отдушник на преден план. За съжаление нямам по-добра. Ужасната снимка 3 показва откъде се стича водата по коминното тяло в таванското помещение.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (73.24 KиБ) Видяна 2901 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (49.74 KиБ) Видяна 2901 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Аха, разбрах смисъла на заглавието - смяташ да пускаш една и съща тема отново и отново, и отново, и отново... :-D
чет юни 09, 2022 5:19 pmLazarGanev написа:
Аха, разбрах смисъла на заглавието - смяташ да пускаш една и съща тема отново и отново, и отново, и отново... :-D
Забавен коментар, но честно казано не ми е забавна ситуацията. Защото освен комин има проблем с изолацията на целия покрив и над една тераса. Но всяко нещо едно по едно. А тъй като съм будала, вместо да оставя съседа отгоре да си търси решения, защото покривът е негов, аз съм се заел, защото иначе ще трябва да стигнем до съд.
miliad - майстор
Общо взето нищо не се разбира, освен че теча е стар и се просмуква през мазилката - видно от степента на отлаганията. А къв майстор и какво и кога го е правил, само питащия знае.
чет юни 09, 2022 6:02 pmmiliad написа:
Общо взето нищо не се разбира, освен че теча е стар и се просмуква през мазилката - видно от степента на отлаганията. А къв майстор и какво и кога го е правил, само питащия знае.
Съжалявам, че не се разбира.Наистина не знам какво повече да кажа и как да го кажа. По коминното тяло тече вода, която пада на пода в тавана и се просмуква през мазилката, това е. Майсторът, който споменах е правил изолацията на цялата тераса, включително около комина. Като това е било преди не повече от 5 години. И тъй като и на други места на този покрив точно в ъглите тече, имам съмнения, че става дума за прецакана хидроизолация на пода около комина. И, че неговата идея за шапка на комина е само начин да не се търси проблемът в изолацията.

Ако съм се изразил неясно, ще съм благодарен да питате и ще отговоря доколкото разбирам.
шоп - майстор
Колега "незнаещ" объркахте всички тук. Ако мислите, че е компроментирана обшивката на комина ( това е мястото където комина преминава през покривната конструкция) снимайте мястото.
Тези общи снимки не помагат, а объркват. Шапката на комина не е проблемна според мен при тази информация. Липсата на такава може да доведе до разрушаване на комина, а тук такова няма. От снимките не видях и кондененз, така, че снимайте обшивката.
miliad - майстор
Аз си го обяснявам така. Видно е че комина е висок, явно при дъжда го облива и накисва хоросановата мазилката. Струва ми се, че контактува и със съседна стена. Та от намокрената мазилка, водата таи надолу през мазилка и фуги към долния етаж. Видно е от отложения калцит ли , соли ли са, не знам. Ама с тия снимки, е само теория това.
чет юни 09, 2022 7:27 pmmiliad написа:
Аз си го обяснявам така. Видно е че комина е висок, явно при дъжда го облива и накисва хоросановата мазилката. Струва ми се, че контактува и със съседна стена. Та от намокрената мазилка, водата таи надолу през мазилка и фуги към долния етаж. Видно е от отложения калцит ли , соли ли са, не знам. Ама с тия снимки, е само теория това.
Какви снимки са необходими, на комина и/или на таванната гадост? Питам, защото долу е пълно с боклуците на целия блок и не е особено лесдно да се достигне.
Доколкото разбирам идеята е да се измажат всички повреди и фуги по комина?
mkocev - специалист
Снимай основата на комина, където влиза в хоризонталната (или почти) част на сградата.
kozl - майстор
чет юни 09, 2022 7:16 pmшоп написа:
Колега "незнаещ" объркахте всички тук. Ако мислите, че е компроментирана обшивката на комина ( това е мястото където комина преминава през покривната конструкция) снимайте мястото.
Тези общи снимки не помагат, а объркват. Шапката на комина не е проблемна според мен при тази информация. Липсата на такава може да доведе до разрушаване на комина, а тук такова няма. От снимките не видях и кондененз, така, че снимайте обшивката.
+1.
Шоп той комина е тръгнал, поне аз така го виждам.


Изображение



Снимай долната част дето се не вижда на тази снимка.

И шапката е зле. Няма водокап, което значи, че водата от шапката се стича по стените на комина, но основния проблем да премине в помещението под покрива е обшивката или обръщането с хидроизолация на комина към покрива (терасата).

незнаещ написа:
Доколкото разбирам идеята е да се измажат всички повреди и фуги по комина?
Според мен не е такава идеята, защото не е ясно каква е хидроизолацията и как е изпълнена около комина.

И изобщо има някаква загадка, но поне аз не виждам добре. По стените има ивица, която прилича на хидроизолация а настилка на терасата липсва, вижда се гола замазка и дали под замазката има хидроизолация или е само холкер и мазана лента по стените :?

Тема "Отново за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: