Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,

Строим къща с дървена конструкция по стопански метод, та въпроси изникват постоянно. Грубият строеж е готов, сега предстои затваряне на покрива. Ребрата са 6/16 през 54см и е предвидена изолация между тях с вата. Та идва въпросът нужна ли ми е някаква изолация за защита на ватата при стрехите и въобще да бия ли вата там или няма смисъл... Притеснява ме, ще с годините ще се набие влага във ватата през сачака или евентуално през снадките на челните дъски. Мисля си да прикова пароизолация или нещо сходно от горния край на челната дъска до стената, та моля за мнения дали това няма да е излишна занимавка и дали въобще има вариант за възникване на влага в тази зона. Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Влага си има
В стрехата не ти трябва изолация
Чети: https://forum.napravisam.bg/search.php ... %BD%D0%B5
nelina_london - специалист
Къщата ще има ли външна топлоизолация ?
Ако има ,изолацията се зарязва покрай гредите и ватата на покрива стига до нея
. Снимката е с доста лошо качество .
Прикачен файл:
Screenshot_20220722-144458_Gallery.jpg
Screenshot_20220722-144458_Gallery.jpg (80.45 KиБ) Видяна 1959 пъти
пет юли 22, 2022 2:48 pmnelina_london написа:
Къщата ще има ли външна топлоизолация ?
Ако има ,изолацията се зарязва покрай гредите и ватата на покрива стига до нея
. Снимката е с доста лошо качество .

Screenshot_20220722-144458_Gallery.jpg
Да, по всяка вероятност ще е с каменна вата.
Благодаря много за информацията, внася доста яснота! :supz:
kr1100 - майстор
чет юли 21, 2022 9:35 pmDaniel9502 написа:
... Притеснява ме, ще с годините ще се набие влага във ватата през сачака или евентуално през снадките на челните дъски. Мисля си да прикова пароизолация или нещо сходно от горния край на челната дъска до стената, та моля за мнения дали това няма да е излишна занимавка и дали въобще има вариант за възникване на влага в тази зона. Благодаря предварително!
За челните дъски по-добро нещо от "горяло " масло няма / отработено/. Ако е висока къщата след обработка с масло на дъските ги облечи с ламарина с прахово покритие.
За защита на сачака отдолу има PVC " дъски" с перфорация и "шрак" система.
Мога да им направя снимка.

Тема "Изолация против влага при стрехите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: