Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте, покривът на къщата е плосък около 200 м2
Къщата е разположена на терен с денивелация , който е терасиран. В района няма канализация .
Единият вариант е водата от водостоците да се вкара в дренаж.
Друг вариант, който ми предложиха е в кладенец, който се намира в третото най - ниско ниво на парцела
Кладенеца е с дълбочина около 8 м и ще се ползва за поливане.
Дали ще може да я поеме тази вода.
Другото което си мисля е дали може да причини проблем на съседа при който има денивелация около 2м спрямо мен.
Къщата му не е пред кладенеца а е доста встрани там е градина с насаждения.
Някой правил ли е нещо подобно.
Благодаря !
MamaMy - майстор
Ako имаш кладенец с чиста вода не си заслужава да го замърсяваш с дъждовната. Не е ясно утре какъв акъл ще ти дойде и ще решиш да ползваш това богатство, но вече няма да можеш.
Водата от кладенеца ще се ползва за напояване на трева и зеленчукова градина, но има логика покрива част от него е с пвц, друга е с битумна мембрана и двоен под. Предполагам от битумната мембрана ще се замърсява водата
MamaMy - майстор
Напоследък след всеки дъжд се забелязва пожълтяване и почерняване на листата на зеленчуците. Дъждовете са киселинни явно или носят разни зарази. При нас може и да е чисто, но вятъра носи облаците от други държави където не се замислят много за екология. Механичните замърсители са едно на ръка, но химическите и биологичните съвсем друго. Един път като си заразиш водоисточника ще пострадаш не само ти ами и половин село.
Имах един съсед лумпен и половина. Преди двадестина години се занимавал с изкупуване на скраб в двора си. Циганите влачели акумулатори, кабели и всякакви боклуци. По цял ден и цяла нощ се горели боклуци и пластмаси, а акумулаторите се изливали на земята и се трошели да вадят и топят оловото. Резултата е, че след толкова години освен неговия кладенец ами и на всички околни къщи не могат да се ползват почти за нищо. Най-много да си поливаш тревата.
На единия съсед зайците били избягали в съседния двор и се напасли с трева. Почнали да мрът и да не идат зян циганката им теглила ножа и в фурната. После с мъжът си лежали в болница от отравяне с тежки метали. Аз се разминах защото ме нямаше в БГ. Иначе се имам с тях и можеше да отнеса и аз някой заек. [-X
kr1100 - майстор
ср сеп 14, 2022 8:58 pmMamaMy написа:
Напоследък след всеки дъжд се забелязва пожълтяване и почерняване на листата на зеленчуците. Дъждовете са киселинни явно или носят разни зарази. При нас може и да е чисто, но вятъра носи облаците от други държави където не се замислят много за екология. Механичните замърсители са едно на ръка, но химическите и биологичните съвсем друго. Един път като си заразиш водоисточника ще пострадаш не само ти ами и половин село.
=D>
brum - майстор
ср сеп 14, 2022 4:48 pmJohnroe написа:
Водата от кладенеца ще се ползва за напояване на трева и зеленчукова градина, но има логика покрива част от него е с пвц, друга е с битумна мембрана и двоен под. Предполагам от битумната мембрана ще се замърсява водата
Ще се замърсява от това дето идва от горе. Дъжда не е дестилирана вода.

Отвеждането на водите от покрива към улицата, към дере, или където няма да пречат на никой. Дренажа ако не е дренажа на къщата е валидна опция. Но гледай да не е близо до водоносният слой, че ще е все тая дали са в кладенеца или в дренажа.

Гледай по съседите за идеи. При мен от единият край е полето и е извън регулация. Дъждовната вода стига с тръба до границата на имота и си продължава на самотек в полето. На съседите които имат улица под имота водата отива на улицата и там където я закара наклона.

Тема "Отвеждане дъждовни води от плосък покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: