• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kozl - майстор
Проучи кой ще я прави и с каква работи.
В-у подложния бетон може да изолираш само частта, к-у която ще стъпят фундаментите и после да сържеш изолацията от подложния бетон с изолацията по фундаментите.
chapara - майстор
съб дек 17, 2022 8:49 amAlexandar86 написа:
Притеснява ме че има доста подпочвени води и вкарва вода вътре в клетките. Къщата е на 1етаж на 70см.от земята без мазе.
А защо няма дренаж под цялата къща при наличието на високи подпочвени води? Копай сега от вън по контура и дълбок под основите дренаж да си дойде ъкъла. Иначе ще правиш някакви гимнастики с незнаен край! Вкарай и водостоците в изкопаното, но не в едно, а само с общ изход, по нисък от изкопаното. И от там вече битумна изолация, а върку нея топлоизолация не пропускаща вода. Битума го обърни и за под зидовете.
kr1100 - майстор
пет дек 16, 2022 8:11 pmAlexandar86 написа:
А има те ли идея каква хидроизолация сте слагали и дали е ефективна?
За ефективна е ефективна, но трябва да ровя в проектите. Освен това имам и изолация на кота 0.
Alexandar86 - помощник
А какво ще рече дренаж под къщата
chapara - майстор
Буквално, да понижиш и отведеш водата преди началото на бетонните работи.
Привет. Играх същия филм преди 3 седмици. Накратко - при мен подподчвените води излезнаха на 3.4м. По проект ивичните основи стъпват на 2.3м. Какво реализирахме:
- водоплътен подложен бетон
- водоплътен бетон за ивичните основи и стените след това
- мазана хидроизолация ИзоМРАЗ на Isomax
- 20см чакъл с идеята да не позволи капилярната влага да се качва нагоре
- XPS и защитна мембрана над хидрото

Изображение

Времето ще покаже дали е достатъчно :-D
schuldiner - майстор
За деветнайсти път обяснявам, че "водоплътен бетон" не означавна водонепроницаем, а самоуплътняващ се, т.е. постига се равномерност с минимум вибриране. С нищо не е по-добър от неводоплътния по отношение водите - подпочвени, дъждовни и всякакви. Те си искат хидроизолация.
Намазали сте Изомраз - Браво! Закачете си сертификата им на стената и кажете на водата да не влиза у вас, щото нали тука документът важи.
При високи подпочвени води хидроизолацията трябва да е 100 % херметична и водонеразтворима. Тая хуйня е с непълна полимеризация, абсолютно няма шанс в мокра среда да изкара и година.
Alexandar86 - помощник
А мазана та хидроизолация на стените и подложния бетон? Дано няма проблеми
kr1100 - майстор
пон дек 19, 2022 8:23 amAlexandar86 написа:
А мазана та хидроизолация на стените и подложния бетон? Дано няма проблеми
Работата ти е изтървана още на етап проект. Не знам как си взел разрешение за строеж, като едната пакпа от проектите е "Геодезия и Геология" . Т.е. има проучване на терене със сондаза структирата на пшочвата под ниво 0 , и за подпочвени води. При мен биха сонда на дълбочина 4,5 м на етап проучване , преди да има налице в писмен вид проект за Геология.
Проекта е общ с геодезия, но геодезията е да ти определи границите в които може да строиш.
Dessie - специалист
пон дек 19, 2022 5:24 pmkr1100 написа:
пон дек 19, 2022 8:23 amAlexandar86 написа:
А мазана та хидроизолация на стените и подложния бетон? Дано няма проблеми
Работата ти е изтървана още на етап проект. Не знам как си взел разрешение за строеж, като едната пакпа от проектите е "Геодезия и Геология" . Т.е. има проучване на терене със сондаза структирата на пшочвата под ниво 0 , и за подпочвени води. При мен биха сонда на дълбочина 4,5 м на етап проучване , преди да има налице в писмен вид проект за Геология.
Проекта е общ с геодезия, но геодезията е да ти определи границите в които може да строиш.
Имам идеално изпълнен пример до РС, как геологията се прави по “архивни данни” :-) архивните данни обаче са като развален телефон, защото не е ясно чий архивен доклад четеш. При мен се оказа реално изпълнен сондаж на 1 км от терена, в заблатена местност. По “архивни данни” сондажът е изпълнен в съседния имот….да де, ама той геологът правил моя доклад от де да гледа, че геологът, дето е правил доклада на съседа е взел данни от майната си….то трябва да се сравняват нови/стари номера на имоти, ПУПове и тинтири - минтири. По-лесно - архитекта казва на клиента “ дай тук 300 лв за геоложки доклад, че няма смисъл да се копае и ще оправим нещата”, пък той клиента после да св окопава….. Та - развален телефон :-), ама често правилните неща се учат след грешките
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на ивични основи без мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: