Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
MamaMy - майстор
съб мар 04, 2023 2:27 pmgarvanski написа:
съб мар 04, 2023 2:04 pmMamaMy написа:
Това много променя нещата. Сигурен ли сте, че плочата ще издържи това допълнително тегло с което се гласите да я натоварите?
Дебелината на плочата е12см. Отдолу има 2 големи и 2 малки помещения, разделени от преградни стени от тухла 4-ка-легнала. Отделно на гърба на сградата се вижда и бетонна колона. Не мисля, че ще й е проблем да носи комплект градински мебели за 7-8 човека и сглобяем басейн до 3 кубика...
Поне аз така си мисля, може и да греша, разбира се.
Към теглото добави и няколкото тона замазка, лепило и плочки. Няма хидроизолация върху която директно да може да се ходи. Може би някоя двукомпонентна епоксидна или полиуретанова мазилка за под от типа за автосервиз? Но тогава наклоните на плочата си остават каквито са. :?
Само водата в басейна е 3 тона. Със сигурност тази плоча не е мислена да носи такова тегло. Ще направите беля ми се струва! :shock:
шоп - майстор
съб мар 04, 2023 2:27 pmgarvanski написа:
Не мисля, че ще й е проблем да носи комплект градински мебели за 7-8 човека и сглобяем басейн до 3 кубика...
Поне аз така си мисля, може и да греша, разбира се.
Всичко е ОК, но басейна не го препоръчвам. 3 тона съсредоточени върху 4-5м2 + замазки, лепила и гранитогрес върху 30 годична плоча се незнайна армировка е лотария. Разбира се винаги можете отдолу да се застраховате и да подпрете дори с няколко телескопични метлани подпори.
garvanski - напреднал
Предположих, че като има стени м/у помещенията отдолу, ще поддържат плочата... отбелязал съм на снимката.
attachment=0]IMG_20230304_151743.jpg[/attachment]

Прикачен файл

IMG_20230304_151743.jpg
шоп - майстор
съб мар 04, 2023 3:24 pmgarvanski написа:
Предположих, че като има стени м/у помещенията отдолу, ще поддържат плочата... отбелязал съм на снимката.
Отдоло имате преградна стени от тухла 4ка. Нямате носеща стена от плътна тухла 1ца.

Ако в краищата на тухленият зид от четворки имате колони и отгоре те са свързани с тргер то тогава имате носеща стена.
Без чертеж само гадаем.
chapara - майстор
съб мар 04, 2023 1:49 pmgarvanski написа:
съб мар 04, 2023 10:40 amschuldiner написа:
Нямах намерение да се изказвам конкретно пабизол какви л@йн@ е, обаче за нанасянето на хидро по плочата... само кретен може да го напише. Така всичката влага, независимо дали от теч или от съхненето на замазката, ще се събере в средата на плочата - някъде в центъра на къщата или в най-добрият случай ще си стои на място под замазката, докато замръзне и я разруши. Изолация без оттичане се прави само на резервоари, явно разглеждат терасата като резервоар :-D :-D :-D

А дали ще хване лепилото за плочки - изрично трябва да има "съвместимост" с циментови лепила. Ако не пише, значи няма. По мои наблюдения, ако се нанесе топинг /пясък/, плочките се лепят прилично. Но в никакъв случай не е препоръка да ползваш битумна паста, най-малко точно най-смотаната... Като искаш сам да я мажеш избери си някаква на циментова основа, двукомпонетна, желателно с полиестерна, а не със стъклена мрежа/воал.
Изглежда, че Пабизол-а явно е доста лош избор...:)
Ще съм благодарен да препоръчате конкретна марка на лично съобщение, за да не стане като реклама в темата.
Иначе битумната изолация без посипка, която се полага с горелка удачен вариант ли е. Тя директно на плочата ли се полага или над замазката?

,,Мапеластик". И го ползвай по спесификацията от производителя. Работя с него от над 15год и няма пробив в изпълненията. Настилката лепена с лепило на ,,Мапей" Р7(пе се чете). Успех. :lol:
Последна промяна от chapara на съб мар 04, 2023 4:04 pm, променено общо 1 път.
garvanski - напреднал
съб мар 04, 2023 3:42 pmшоп написа:
съб мар 04, 2023 3:24 pmgarvanski написа:
Предположих, че като има стени м/у помещенията отдолу, ще поддържат плочата... отбелязал съм на снимката.
Отдоло имате преградна стени от тухла 4ка. Нямате носеща стена от плътна тухла 1ца.

Ако в краищата на тухленият зид от четворки имате колони и отгоре те са свързани с тргер то тогава имате носеща стена.
Без чертеж само гадаем.
Сега разбрах. Ами, стените са измазани и не се вижда дали има колона или трегер.
Имам един уред за търсене на кабели и арматура в стени. Освен с него да премина в помещенията по края на стените и края им към тавана, да видя дали ще открие арматура...
Благодаря.
garvanski - напреднал
съб мар 04, 2023 3:49 pmchapara написа:
съб мар 04, 2023 1:49 pmgarvanski написа:
съб мар 04, 2023 10:40 amschuldiner написа:
Нямах намерение да се изказвам конкретно пабизол какви л@йн@ е, обаче за нанасянето на хидро по плочата... само кретен може да го напише. Така всичката влага, независимо дали от теч или от съхненето на замазката, ще се събере в средата на плочата - някъде в центъра на къщата или в най-добрият случай ще си стои на място под замазката, докато замръзне и я разруши. Изолация без оттичане се прави само на резервоари, явно разглеждат терасата като резервоар :-D :-D :-D

А дали ще хване лепилото за плочки - изрично трябва да има "съвместимост" с циментови лепила. Ако не пише, значи няма. По мои наблюдения, ако се нанесе топинг /пясък/, плочките се лепят прилично. Но в никакъв случай не е препоръка да ползваш битумна паста, най-малко точно най-смотаната... Като искаш сам да я мажеш избери си някаква на циментова основа, двукомпонетна, желателно с полиестерна, а не със стъклена мрежа/воал.
Изглежда, че Пабизол-а явно е доста лош избор...:)
Ще съм благодарен да препоръчате конкретна марка на лично съобщение, за да не стане като реклама в темата.
Иначе битумната изолация без посипка, която се полага с горелка удачен вариант ли е. Тя директно на плочата ли се полага или над замазката?

,,Мапеластик". И го ползвай по спесификацията от производителя. Работя с него от над 15год иняма пробив в изпълненията. Настилката лепена с лепило на ,,Мапей" Р7(пе се чете). Успех
Как се нанася, като Шпакловка ли? Също така, ву плочата и после замазка та или 1-во замазка та и после хидроизолацията?
chapara - майстор
В/у замазката с бадънарка.
garvanski - напреднал
съб мар 04, 2023 4:06 pmchapara написа:
В/у замазката с бадънарка.
Ясно. А за вътрешните ъгли лента предлага ли се?
chapara - майстор
Купува се и се поставя.

Тема "Хидроизолация на плосък покрив, който ще се използва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: