Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте имам нужда от съветите ви. Появи се влага само по този цокъл на къщата откъм улицата. Пред пътната врата се вижда "Ревизията"/ Спирателният кран за водата на къщата, около него има съвсем малко плесен. Основите на къщата, стените на мазите са камък и този цокъл също е от редени камъни. Вътре в мазата няма влага или мирис на плесен.

Къщата след улука /в прасковен цвят след нашата/ задълбаха маза и устроиха там кухня с трапезария, перално, баня и тоалет. Не знам от къде са взели вода.

До 2006г имахме съседна къща /преди нашата/, която по настоящем е жилищна кооперация. Старият съсед бе инжинер Ви К, и в двора им до пътната врата бе направил ревизионна шахта.

Как да диагностицирам проблема, за да търся решение?

Прикачен файл

VLAGA_3_2024-01-06.jpg

Прикачен файл

VLAGA_2_2024-01-06.jpg

Прикачен файл

VLAGA_1_2024-01-06.jpg
Димитър Димов - специалист
Виждам водосточната тръба на съседите Ви,но не виждам вашата.Тя къде е?
съб яну 06, 2024 2:02 pmДимитър Димов написа:
Виждам водосточната тръба на съседите Ви,но не виждам вашата.Тя къде е?

Сега проверих. Ние нямаме улуци и водосточна тръба. Не знам защо нямаме.
Николай Ников - специалист
Ако, вашата къща няма олуци, то водата се стича до основите и от там е просмукването. Притеснително е това дърво /липа нераятно/ с голяма листна маса пречи на бързото изсушаване на влагата и тя се наслагва. Може би решението е намазване с водоотблъскваща боя,лятото след напълно изушаване.
https://krez.bg/product/akrilatna-fasad ... ashta-5-kg
Димитър Димов - специалист
Дървото е повдигнало асфалта и наклона е към вас.Всичката вода при дъжд и снеготопене от покрива се събира при цокала ви и от там е зеленясването.Улуците са решение донякъде,но и наклон на тротоара кум улицата.
Николай Ников - специалист
По принцип не се препоръчва да има дърво толкова близо до къща, корените компроматират основите.
Прикачен файл:
Дърветата-в-близост-до-къщата-могат-да-са-опасни-2.jpg
Дърветата-в-близост-до-къщата-могат-да-са-опасни-2.jpg (63.94 KиБ) Видяна 1847 пъти
съб яну 06, 2024 2:36 pmДимитър Димов написа:
Дървото е повдигнало асфалта и наклона е към вас.Всичката вода при дъжд и снеготопене от покрива се събира при цокала ви и от там е зеленясването.Улуците са решение донякъде,но и наклон на тротоара кум улицата.
Липите на нашата улица са 6 и всички са засяти в началото на 70-те, от нашите дядовци и баби. През октомври договорих с лесовъд за моята липа. Той изготви план за нея през пролетта. Съседите разрязаха асфалта около ствола, задълбаха около корените и изрязоха тези които са над нивото на тротоара.
Ще сложа улуци времянки за 2-3 години, за да спра мокренето на стената. Покрива ми е за смяна.
Добре, че дядо ми е оставил отвори на цокъла, предполагам рез тях се изпарява по-бързо попилата влага.

Тема "Пълзяща влага от улицата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: