Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,

Покрива е плосък с бордове - ограда с високи бордове 1 м и извеждане на водата в четирите края със странични барбакани. Над плочата 10см са направени наклони както са по проект. Преди 6 години положихме хидроизолация Акрофлекс ( течна гума ) на Вълков Русе. Има също и едно покривче, на излаза на стълбите, което е доста наклонено и е хидроизолирано по същия начин. На плоския покрив на 4 места са поставени пластмасови пароотдушници. На малкото покривче също има един такъв отдушник. Хидроизолацията е поставена както препоръчва производителя. Има и един слой нетъкан текстил - полиестерно платно. Всичко беше прекрасно, но в края на лятото следващата година след хидроизолирането забелязах много на брой повърхностни микропукнатини. Свързах се с производителя Вълков и той ме посъветва да измия добре покрива след което да мина отгоре един слой грунд и след това още един слой хидроизолация. Направих ги и всички беше ок. Но след две години отново края на лятото се получиха същите повърхностни пукнатини. Повторих процедурата и всичко беше прекрасно, но минаха още две години и отново същия проблем се появяви. Започвам да мисля да полагам отгоре друг вид хидроизолация - може би двукомпонентна или не знам точно каква.
Искам да поясня, че първата изолация беше сива на цвят, а последващите два слоя са бели на цвят.
Покрива е към 90м2 ( без къщичката за излаза на стълбите ). Къщата се намира в София. Предстоят довършителни работи на етажа отдолу и там мисля да слагам 10-15-20см топлоизолация под откачения таван - колкото ще успее да постави изпълнителя, който ще я прави.

Моля, за съвети и предложения.

Благодаря предварително!

Изображение

Изображение

Изображение
Прикачен файл:
20240417_164649_copy_1024x768.jpg

Прикачен файл

20240417_164747_copy_1024x768.jpg

Прикачен файл

20240417_164818_copy_1024x768.jpg

Тема "Хидроизолация на плосък покрив - обитаема тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: