• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
шоп - майстор
съб яну 22, 2022 7:05 pmnikolov333 написа:
А налягането в РС не трябва ли да е фиксирано.. Тоест да се напомпа до определено налягане в съда за да го поддържа?
Постоянно налягане може да поддържа само помпа с честотно регулиране.
Всички обикновенни помпи работят старт/стоп според настройките на флуид контрола. Например при 3 бара включва и при 4 изключва.
Колкото РС е с по-голям обем-толкова по-плавна е работата на системата и по-редки старт/стоповете.
dragozow - майстор
пет яну 21, 2022 7:31 pmшоп написа:
пет яну 21, 2022 7:19 pmpreslav написа:
Стана ми интересно защо всички използват EPDM rubber

Защото е евтина! Тенекето, което ръждясва също е евтино, пък нали и трябва да се продават РС
Няма нужда да ги правят вечни:-)))) Производители и търговци нямат интерес от това.

От 4 години у нас нищо не е донапомпвано и хидрофорната уредба си работи все така плавно и равномерно с редки включваня на помпата, както и в първият ден на монтажа.
Ако е качествена мембраната и металния съд е от хубав материал няма какво толкова да стане ако не мръзне и водата е чиста. Китайските съдове в масовия случай са със скапани мембрани, боядисани са без никаква обработка на метала, всичко това докарва евтина цена и кратка радост. Има съдове с мембрана от бутил, двойно боядисани с полиуретанова с епоксидно покритие и 5 години гаранция, но цената им е двойна. Аз от турските на EDS Global с фиксирана мембрана съм продал няколко стотин и нямам нито една рекламация. От китайските и аз съм си купувал за вилата, мембраната я извадих спукана след 3 месеца, вместо EPDM гума беше станала на нещо с консистенцията на болкит, сложих хубава мембрана и заспа. Има и неръждаеми съдове, но определено евтините китайски се продават в пъти повече.
KingLin - майстор
Абе какво значи често включване и плавна работа, че ми стана интересно? Аз моята система си я сглобих, дето се вика от обща култура и не знам дали работи нормално. Пресостата е настроен на изключва на 3,8 и да включва на 2 бара. РС е 50 литра надут на 2,5 бара. Ако има постоянно черпене на вода (примерно къпане) хидрофора не спира да бачка, след като включи на 2 бара, като успява да поддържа налягането на около 3,5 бара. Спре ли водочерпенето, донапомпва малко и спира. Нормално ли съм го докарал?
шоп - майстор
вт яну 25, 2022 5:27 pmKingLin написа:
Нормално ли съм го докарал?
Нормално е.
Важното е колко пъти ще си измиеш ръцете и ще дръпнеш казанчето преди да се включи хидрофора.
Като се включи буквално едва осезаемо да се усили струята на водата....
dragozow - майстор
Спадни налягането на 1,5 - 1,8 бара и пробвай пак, това им е нормалното налягане освен ако изрично не е написано друго. Мери се на празен хидрофорен съд, тоест изключваш хидрофора, отвиваш някой кран до като спре да тече, проверяваш, завиваш крана и пускаш хидрофора. Иначе едно 20-ина секунди поне би трябвало да тече без да се пусне.
lpoik - специалист
Разшителния съд на моята помпа пише, че е 24л.В момета на изключване на 3 бара като пусна чешмата изтича 5 л. до следващото включване на 1,5 бара. Ще слагам по голям съд. Дано се увеличи количеството на вода без да включа помпата. :?
шоп - майстор
вт яну 25, 2022 6:27 pmlpoik написа:
. Ще слагам по голям съд.
Ако старият си е работещ не го махай, просто добави още РС някъде по веригата.
lpoik - специалист
вт яну 25, 2022 6:29 pmшоп написа:
вт яну 25, 2022 6:27 pmlpoik написа:
. Ще слагам по голям съд.
Ако старият си е работещ не го махай, просто добави още РС някъде по веригата.
Добре. Благодаря.
KingLin - майстор
вт яну 25, 2022 6:11 pmdragozow написа:
Спадни налягането на 1,5 - 1,8 бара и пробвай пак, това им е нормалното налягане освен ако изрично не е написано друго. Мери се на празен хидрофорен съд, тоест изключваш хидрофора, отвиваш някой кран до като спре да тече, проверяваш, завиваш крана и пускаш хидрофора. Иначе едно 20-ина секунди поне би трябвало да тече без да се пусне.
Като намаля налягането на въздуха, да очаквам повече вода да изтече, преди да включи хидрофора ли? Иначе тия 20 секунди, мисля и сега ги имам. Това, което съм засякъл всъщност е, че успява да напълни 3 пъти едно 15 литрово тоалетно казанче, преди да включи хидрофора. Ако това е добре за хидрофора, хич няма да го пипам, че и без това едвам му докарах желаните барове на пресостата. То голяма хамалогия там. Нагласиш максимума и се променя минимума, бутнеш после минимума и максимума се променя и той. :lol:
lpoik - специалист
Колко ти е голям съда, че упява да изтече 45л.без да включва помпата?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Хидрофорна с-ма с дълбочинна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: