Всички въпроси за вилата.
linka- - напреднал
Имаме стара къща на село и пътеките из двора са в окаяно състояние,затова решихме да ги препокрием с каменни плочи.Трябва ли да махаме изцяло старото покритие,което е бетон със замазка отгоре,но много напукано и изронено или може направо да лепим отгоре камъка.Скакво лепило е най-добре да го лепим,а фугите?Има и места за изравняване,където се събира дъждовна вода,там как да процедираме.Искаме да си го направим сами и затова търсим съвети.Благодаря ви предварително. :?
adonis - специалист
Също се интересувам от дворно покритие с каменни плочи.Поразпитах и аз.Аз самия не съм майстор и не съм компетентен по строителни теми- добре е ,че го има този форум... Значи на мен ми каза един майстор следното- покриваш пътеките с пясък, заравняваш и нивелираш, покриваш с плочите и няколко дни поливаш с вода, за да се слегнат плочите и после чак замазваш фугите с теракол.Не съм го пробвал това! Нека не звучи, като рецепта и като го прочете някой майстор и види написана някоя глупост -даде съвет по въпроса :)
linka- - напреднал
Отдавна чакам някой да даде някакъв(какъв да е )отговор и най-накрая дочаках!И на мен ми звучи разумно,но ме притеснява нещо - при поливането пясъка няма ли да се отмие и да се разпръсне наоколо в пръстта край пътеката?Иначе е лесно изпълнимо,вече набавихме камъка,чакаме още съвети. :?
velsi - Почетен майстор
Аз смятам, че това поливане е излишно. По този начин се полагат тротоарните плочки. Насипва се пясък, подравнява се, после плочките се нареждат, нивелират и накрая се фугират с рядък циментен разтвор. Не съм забелязъл да ги поливат с вода! Сега напоследък полагат едни малки, но доста дебели плочки. Фугите им са много малки и направо ги фугират с пясък.
batman - специалист
Ето как го правят немците: http://www.ehl.de/index2.php?MainPNId=1 ... c8a746ffe9
Има и картинки за тези които не ползват езика.
интересува ме как се прави венецианска мозаика? :?
интересува ме как се прави венецианска мозаика? :?
batman - специалист
Доколкото си спомням дейностите бяха следните: 1) намират се парчета (изрезки) от мрамор; 2) върху предварително подготвената основа (плоча) се залепват с помощта на теракол, като се внимава за наклони, повърхности, фигури и т.н; 3) фугите за запълват с цимент+оцветител, най-често в зелено + фрагмент мозайка (по желание); 4) шлайфа се с помощта на специална шлайфмашина; 5) наслаждаваш се на това, което си сътворил.

Тема "Покриване на съществуващи пътеки с камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: