Всички въпроси за вилата.
Здравейте,не знаех къде да пусна питането си,но понеже е свързано с вилата и за това ще питам тук.Искам да си направя ограда от бетон 80-100 см(със основите-всичко) височина на 25-30 см дебелина и дължина 50 метра-колко кубика бетон(готов) може да ми отиде и каква марка за тази цел?Ако извикам майстори да изкопаят около 30 см в земята,да изчистят коренища(не са много) и да ми направят кофраж с лека арматурка(готова ще е),след което да го отлеят и монтират коловете с мрежата-колко може да ми вземат за тази работа?Искам съвет за цената на услугата ,че когато дойдат майсторите да знам да се пазаря ли или не.Благодаря Ви.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Обем не знаеш как се смята?
За цената на труда е необходимо да укажеш де се намира проектната оградка.
Стефан - майстор
За тия 50 м дължина, 1 м височина и 30 см дебелина ще ти отиде 15 куб. м бетон по около 120 лв/кубик прави около 1800 лв. Само бетона. За майсторите сложи още 3000 лв.

Погледни това http://napravisam.bg/index.php?id=visual&sid=40, и може да промениш нещо по твой вкус. Ако е пригодимо към твоите условия, разбира се. При него бетона е почти 3 пъти по-малко. И си попълни профила, от къде си.
Master_Kenobi - V.I.P.
Копането ще ти излезе по-евтино с багерче. (Една, макс. две машиносмени по 200-300 кинта. Зависи...) Пък и няма да намериш "майстори" дет копат. :-D
Сметката на Стефан е вярна, ама на теория, в идеалния случай. Брой поне 20 кубика бетон.
Стефан написа:
За тия 50 м дължина, 1 м височина и 30 см дебелина ще ти отиде 15 куб. м бетон по около 120 лв/кубик прави около 1800 лв. Само бетона. За майсторите сложи още 3000 лв.

Погледни това http://napravisam.bg/index.php?id=visual&sid=40, и може да промениш нещо по твой вкус. Ако е пригодимо към твоите условия, разбира се. При него бетона е почти 3 пъти по-малко. И си попълни профила, от къде си.
Гледах го това,моето ще бъде същото но с квадратен профил .Интересуваше ме финансовата част,на колко лв. да съм подготвен.София или Севлиево цените са същите.Обаче София си е София 18 г съм учил,живял и работил там сега съм си в Севлиево избягах от лудницата в София,но ми липсва понякога много.Благодаря Ви .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Според мерките които си дал, идва от 10 до 15 кубика бетон. Нищо разлика. Арматурата също. Транспот за 10 или 15 тона, трудът в София и Севлиево не е на една цена.
Ама нищо, питай.
Стефан - майстор
denislavvvv написа:
Гледах го това,моето ще бъде същото
Има три варианта. Можеш да избираш по твой вкус.

1ви вариант - имаш много пари, намираш майстори, пазариш се, правят ти го, плащаш - и си готов

2ри вариант - нямаш пари, нямаш и свободно време - най-лош :shock: Ще стане, ама ....друг път

3ти вариант - нямаш много пари, имаш много свободно време и желание - най-често срещания случай :lol:
Тогава постъпваш така, след като си решил какво ще правиш:
1. Купуваш 1 КАМАЗ/поне 10 кубика/ пресят речен пясък- примерно за 250 лв с превоза
2. Купувяш 1 КАМАЗ/поне 10 кубика/ филц с едрина 15-25 мм - примерно за 200 лв с превоза
3. Купуваш една бетонобъркачка/ която после може да продадеш - едва ли/ за около 600 лв.
4. Купувяш 60 торби цимент по 50 кг / за 15 кубика бетон 4:1/ по 12 лв = 720 лв
5. Вземаш под наем 40 строителни платна/тук не знам тарифата/ за примерно 10 дни - предполагам около 100тина лева
5. Намираш багериста от БТК, и се пазариш лично за изкопа/ за един ден си готов/ - тук предвиди около 100 лв.

До тук парите станаха 1370 лв без бетонобъркачката при стройна организация.
Предвиди още около 500 лв за греди и дъски за укрепване и кофраж - след това те са си твои. Прави ги каквото ти хареса. Все ще потрябват за друго. В крайна сметка стават и за печката.
До тук грубо около 2000 лв. Без труда. Но сигурно имаш братовчеди, приятели - все ще помогнат :?

Ако плащаш КЕШ - приготви 6000 лв.
Това е моята сметка. При най-икономичен вариант. Решението е твое. :lol:
svetliopi44 - Чирак...
Стефан написа:
denislavvvv написа:
Гледах го това,моето ще бъде същото
Има три варианта. Можеш да избираш по твой вкус.

1ви вариант - имаш много пари, намираш майстори, пазариш се, правят ти го, плащаш - и си готов

2ри вариант - нямаш пари, нямаш и свободно време - най-лош :shock: Ще стане, ама ....друг път

3ти вариант - нямаш много пари, имаш много свободно време и желание - най-често срещания случай :lol:
Тогава постъпваш така, след като си решил какво ще правиш:
1. Купуваш 1 КАМАЗ/поне 10 кубика/ пресят речен пясък- примерно за 250 лв с превоза
2. Купувяш 1 КАМАЗ/поне 10 кубика/ филц с едрина 15-25 мм - примерно за 200 лв с превоза
3. Купуваш една бетонобъркачка/ която после може да продадеш - едва ли/ за около 600 лв.
4. Купувяш 60 торби цимент по 50 кг / за 15 кубика бетон 4:1/ по 12 лв = 720 лв
5. Вземаш под наем 40 строителни платна/тук не знам тарифата/ за примерно 10 дни - предполагам около 100тина лева
5. Намираш багериста от БТК, и се пазариш лично за изкопа/ за един ден си готов/ - тук предвиди около 100 лв.

До тук парите станаха 1370 лв без бетонобъркачката при стройна организация.
Предвиди още около 500 лв за греди и дъски за укрепване и кофраж - след това те са си твои. Прави ги каквото ти хареса. Все ще потрябват за друго. В крайна сметка стават и за печката.
До тук грубо около 2000 лв. Без труда. Но сигурно имаш братовчеди, приятели - все ще помогнат :?

Ако плащаш КЕШ - приготви 6000 лв.
Това е моята сметка. При най-икономичен вариант. Решението е твое. :lol:
Арматура, заготовка, труд за арматурата??
Johny - майстор
Защо си търсиш приключения? От танкове ли ще се защитаваш с толкова бетон?!
Копаеш в земята канавка 20х20см. Само че го правиш акуратно, защото това ти е кофража в земята. Отсичаш с права лопата и изгребваш с подходяща по ширина крива лопата/можеш някоя по-стара да огънеш от страни, за да не е много широка/. Над земята 15-20см са ти достатъчни. За тях ти трябват кофражни дъски, които укрепваш с колчета от страни и разпорки отгоре.
Арматурно желязо шестица. Аз съм слагал по 2 пръчки в надземната част, но ти сложи 4, ако искаш. Филца и пясъка са ти ясни, само да ги преизчислиш. Тръбите предварително боядисани, ги забиваш в канавката и си готов за бетона. Двама човека за 4-5 дена направихме 50м. После опъваш мрежа. Аз си купих от онази дето прахово боядисана. Три години не е мръднало.

Прикачен файл

oграда.jpg
oграда.jpg (237.04 KиБ) Видяна 33536 пъти

Прикачен файл

Oрада2.jpg
Oрада2.jpg (216.93 KиБ) Видяна 33536 пъти
Стефан - майстор
Johny написа:
Защо си търсиш приключения? От танкове ли ще се защитаваш с толкова бетон?!
Прав си колега. Но аз работих по неговия алгоритъм.

Иначе, аз съм си направил семпла оградка, видна от линка ми по-горе. Просто нямам какво да крия зад високи дувари - още повече пространството зад 3 метрови огради е задушено.

Тема "ограда 80см бетон и нагоре оградна мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: