Всички въпроси за вилата.
Johny - майстор
Стефане,
Забравих да му посоча линка ти, а него имах в предвид. Не знаех, че е твое произведението, но го гледах още навремето, преди да започна строежа и тогава взаимствах идеята. Така че ще черпя. :drinkers:
ronik - специалист
Стефан написа:
Johny написа:
Защо си търсиш приключения? От танкове ли ще се защитаваш с толкова бетон?!
Прав си колега. Но аз работих по неговия алгоритъм.

Иначе, аз съм си направил семпла оградка, видна от линка ми по-горе. Просто нямам какво да крия зад високи дувари - още повече пространството зад 3 метрови огради е задушено.
Добре де, едно време защо са правили над човешки бой кирпичени дувари?
dechev - специалист
Красивите съвременни огради имат своята предистория. Ограда – това е първата защита от диви зверове и нежелани посетители на домашното огнище. Хората винаги са имали нужда да ограждат своята територия. От начало огради са били изпълнени като примитивни конструкции от дърво, а по-късно като високи зидове от камък и други природни материали. В минало време отношението към оградата било толкова сериозно, че някои от тях са запазили и след столетия.
Johny - майстор
denislavvvv написа:
Искам да си направя ограда от бетон 80-100 см(със основите-всичко) височина на 25-30 см дебелина и дължина 50 метра
Вие на това дувар ли му викате. Пак започваме с полемика и волни съчинения. Ама не може ли така или иначе. Само ми кажете каква е практическата полза от това, което пишете. Като има пари за дувар, чии го търси тук, в този форум.
Аз предлагам вариант на решение, а той да си го прави както иска. Може и ров да изкопае, и наблюдателни вишки да монтира.
И във всяка тема едно и също:
Aз пък предлагам да си изкопаят и отделен кладенец за всеки.
Какво ви пречи, че хората живеят добросъседки. Аз с моите съседи на етажа се разбирам отлично.
Човека го казва просто и ясно: живеят си хората добре, но не искат да им горят бушоните, когато включват помпата. И не искат да се набутват с излишни разходи.
И тук се почва една - ама не може ли така или не може ли иначе - само да си пишеме. Всякак може, дори с дистанционно управление и ел. задвижки.
Аман от умници!
_________________
Master_Kenobi - V.I.P.
dechev написа:
Красивите съвременни огради имат своята предистория. Ограда – това е първата защита от диви зверове и нежелани посетители на домашното огнище. Хората винаги са имали нужда да ограждат своята територия. От начало огради са били изпълнени като примитивни конструкции от дърво, а по-късно като високи зидове от камък и други природни материали. В минало време отношението към оградата било толкова сериозно, че някои от тях са запазили и след столетия.
Аз пък разбрах това като кратка историческа справка и философски поглед на нуждата от ограда. Хареса ми... :)
По никакъв начин на го приех като апостроф по конкретния въпрос и в тоя смисъл не разбирам нервната реакция на някои колеги.

Ако ще трябва да коментираме всеки пост, дайте да изкоментираме и това, щото нали е по същество:
Копаеш в земята канавка 20х20см. Само че го правиш акуратно, защото това ти е кофража в земята. Отсичаш с права лопата и изгребваш с подходяща по ширина крива лопата...
Някой май е копал само в песъчливи почви край морето или подобни. Трябваше да го викна есента на една ограда край София да ми покаже как става тоя номер... :? Не на мен, де. На японското багерче, дето от зор все на предни колела стоеше... :-D
Трябва да си голям късметлия за да спазиш тая технология на копане. И във всички случаи 20 см. дълбочина са малко, ако бетона ще е поне 60 см. над земята. Така е по "задание" и сигурно има причини за това. Не е задължително да ги знаем...
Човека се е ориентирал:
..бетон 80-100 см(със основите-всичко) височина...
Е, нека да са 20-30 см по-малко, но 2/3 от тях трябва да са под земята.

И с риск пак някой да напише: "Аман от умници (философи)", нека да попитам. Като ще прави "лека" ограда за кво му е изобщо бетонен пояс? Да опъва канапа, да копае дупки за коловете, да ги бетонира и да опъва мрежата...
Но колегата иска "бетон" с височина 80-100 см и толкоз! Той си знае защо. Нас ни попита само за цените, нали?

П.П. И аз вече не знам от какво "Аман" да кажа...
ronik - специалист
Johny написа:
.
Аман от умници!
_________________[/quote]

:lol: Защото каза, че няма какво да криеш и ми се искаше да разбера какво са крили преди с високите дувари. Не че защитавам единият или другия вид огради. Извинявам се. Трябваше да уточня подробно за какво питам.
complast - специалист
Виж в:www.beton.dir.bg
За повече информация на Тел:0899622055
Антон Антонов

Прикачен файл

123 092.jpg
123 092.jpg (51.77 KиБ) Видяна 29053 пъти
ronik - специалист
Няма ивичести основи.
Каква е конструкцията под нивото на земята и какво е захващането между колоните и панелите?
Johny - майстор
Извинявам се, но ми изглежда много грозно. А и за цената не се казва нищо.
complast - специалист
Няма ивичести основи!Бетонират се само колоните.Панелите влизат
и канал между двете колони.Цена на един палел е 29.90лв.Цената на
една колона о от 30до40 лв.в зависимост на височината на колоната.

Тема "ограда 80см бетон и нагоре оградна мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: