• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lubo55 - помощник
Давам ви нова идея която съм сигурен че повечето ще пробвате
Купувате си някаква бройка уеб камери,usb хъб и използвате компютър със софтуер за камери.Софтуера записва постоянно и от него наблюдавате всяка една камера,както и нейните записи.
Понеже кабелите са къси може да ги одължите на всяка една камера.
ПС Хубаво е камерите да са една марка,аз също след ремонта ще направя тази схема пробвал съм я.Ако някой се захване да прави помагам веднага само ми пишете
pipbel - майстор
И от мене една нестандартна идея.

Вземете си 2-3 токачки и ги пуснете на воля.
По добър СОТ (био-безотказен) от това няма да намерите.Не дай си боже някой да наруши границите на имота Ви - голям вой настава. :-D
Минуси:
- гюрултията е сигурна и когато имате и легални гости (приятели).
- съседите ще Ви създават проблеми
Плюсове :
- не е нужно куче или месечна такса за СОТ.
- по-вкусни са от пилетата.
- ако сте имали проблеми с мишки и плъхове - вече няма да имате. :cool:
Илиян Илиев™ - майстор
Даммммм.

Може и да стане, ако има съседи пукащи им за твоята собственост, ако изобщо има съседи.

Иначе за вила, демек дето се ходи само през почивните дни, а и околните може би също правят така, то този метод не е подходящ според мен.

Най-много крадците да започнат от токачките и после да си направят банкет за твое здраве след успешния удар. Естествено ако животните се хранят без човешка намеса.
simbion - специалист
Четох, чето, четох... изтекоха ми очите :irre:
и в крайна сметка ми стана ясно, че може да си направите (ако няма вече) един раздел, не тема :!: да си мерите кучетата да си ги хвалите и т.н.
Аз живея в апартамент - куче не искам вътре.
Камера мога само в коридора вътре да си сложа (къв е смисъла, вече ще са вътре) - отвън ще я откраднат (бас ловя).
СОТ - каквоо става със сота като не се плаща (някак си знам едни истории... абе "градски легенди" за сот, каскота и т.н. )
Брави за ххх лв. ? - коридора е тесен пред апартамента и влизането е лесно ако ще да си сложите колкото и каквито брави искате :) знам една история за влизане принудително едно време в мойто жилище с 10 тонен крик за камиони подпрян на отсрещната стена (почти не вдига шум)
Има много и добри предложения за охрана, но като цяло си мисля, че решат ли да влизат немойш ги спря [-X
Да ги забавиш има смисъл, но в града. На вилата няма какво да направиш, особенно ако не е населена вилна зона или хората също като вас само си почиват там чат-пат. Прочетох и за хората измислили начин да предпазят имуществата си по подходящ начин (ПРАВИЛНИЯТ НАЧИН :supz: ) и кво после даже ги съдят :bandit: :sauer:
Може би най-читаво ми се вижда това с GSM охраната + онова с колективните съседи и приятели дето не вдигат шум :axe:
П.П. Преди няколко години, може би по времената на въпросните дела споменати в темата или пък е било в онези странички с откачените закони на различните държави бях чел (ако не се лъжа за Турция :? ), че носиш % вина, че си си бил вкъщи като са те нападнали и си се защитил.... Тук носиш цялата вина явно :evil:
boreto1 - специалист
Няма оправия комшиите щете оберат ако не те друг и те ще си траят искат ли обран си няма оправия :partyman:
simbion - специалист
boreto1 написа:
Няма оправия комшиите щете оберат ако не те друг и те ще си траят искат ли обран си няма оправия :partyman:
Мислех да го спомена, че ако някой зачетка по вратата и излезе комшията, крадеца избяга 100% ще влезе поне да "огледа" :partyman: за това няма кво да го мислим много много... квот такоа
metero - напреднал
Аз станах кандидат-потърпевш за крадците, най-вероятно мангали. Влезли с в работилницата на вилата , където имам абрехт, банциг, фреза и струг за дърво с множество прилежащи инструменти. Взели са една медна тава от баба ми и една тръба от душ ( сигурно е месингова) и са разхвърляли всичко. Преполагам, че в скоро време ще дойдат за останалото. Докато си сложа аларма и СОТ ще мине 1-2 седмици в най добрия случай. Дали ще се върнат толкова бързо. при положение че на съседите са задигнали отоплителната газова печка с бутилките и други неща ( олиото, моля ти се и ренде за зеленчуци!) или ще се спотайват ?
Имам идеи, знания и възможност да им направя капани с пиратки и подобни, така че като нарушат периметъра да им гръмне за страх. Бих могъл да сложа, например, жито или грах вместо съчми в подобие на граната от пиратки. Струва ли си? Няма да убие никого, но ще ги насоли яко.
Не мога да стоя на вилата постоянно, трябва и да се работи ...Айде сега да видим как да се пазим.
Ако не бяха шибаните закони, щях да си взема малко отпуска и да се затворя с ловната пушка...като счупя малко крака и ръце, да ги видя как ще крадат.
marian1 - майстор
Колега след този оглед, сигурен съм че скоро ще имаш големи поражения - ще се върнат за по тежката част ...Пази се!
kuger - майстор
metero написа:
Аз станах кандидат-потърпевш за крадците, най-вероятно мангали. Влезли с в работилницата на вилата , където имам абрехт, банциг, фреза и струг за дърво с множество прилежащи инструменти. Взели са една медна тава от баба ми и една тръба от душ ( сигурно е месингова) и са разхвърляли всичко. Преполагам, че в скоро време ще дойдат за останалото. Докато си сложа аларма и СОТ ще мине 1-2 седмици в най добрия случай. Дали ще се върнат толкова бързо. при положение че на съседите са задигнали отоплителната газова печка с бутилките и други неща ( олиото, моля ти се и ренде за зеленчуци!) или ще се спотайват ?
Имам идеи, знания и възможност да им направя капани с пиратки и подобни, така че като нарушат периметъра да им гръмне за страх. Бих могъл да сложа, например, жито или грах вместо съчми в подобие на граната от пиратки. Струва ли си? Няма да убие никого, но ще ги насоли яко.
Не мога да стоя на вилата постоянно, трябва и да се работи ...Айде сега да видим как да се пазим.
Ако не бяха шибаните закони, щях да си взема малко отпуска и да се затворя с ловната пушка...като счупя малко крака и ръце, да ги видя как ще крадат.
Хич не чакай да те изпреварят, приготвяй се! Ако имаш вълчи капан, слагай го. Ама с дебела и заварена верига. Оправдание, че има лисици и мърсуват :snakeman: И с пиратки става, но трябва подготовка, пък и ще последва присъда при събитие-ако ще ти бъде първа, ще е условна. :lol:
Мамка им, при мен мърсуват местни, интернационални, осъдени на пробация, и пак пипат.
metero - напреднал
Обадих се на сотаджиите и се разбрахме докато стане алармата да сложат една лепенка. Това с пиратките иска един ден подготовка, така е. Заковах едни големи пирони с острото нагоре на местото над вратата, през което са влезли. Преди събота няма да мога да ида- освен утре-вдругиден да прескоча надвечер да сложа пиратките. Проблема е, че за надеждна работа трябва да се палят с ток, а системата с поддръжката на акумулатора още не е готова. Освен да ги направя с 220 волта. Инак ако се ползва подобие на кибрит с драскало от влагата се разваля за нула време.
Нямам капан. :evil: Няма и кога да търся да купувам, работя на края на света и докато стигна до центъра всички затварят.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: