• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rorik - специалист
.... пък и съм и "говорил" на вратата....
Как така , а?
VLADO66 - майстор
Шурея беше говорил на неговата врата на мазето-гледаш отвън някяква паянтова дъсчена врата,а отвътре метална каса и винкелова рамка с оребрение.Причината е че крадците гледат метални врати и си казват:а-а-а вътре има нещо ценно и разбиват задължително. :-D
1115 - специалист
Пробваха да го окошарят тук един съсед, ама нещо удариха на камък. Нямало следи ли ...други работи и тъмните ги нямало..
Бивш военен - сложил си на вилата една тиха аларма и полицията предполага, че като се задействала той дошъл, думанал 3_ма тъмни и ходи търси къде ги закопал в планината. Е пробваха се да ги намерят ама ...
Та като 2...3 дена тъмните не се прибрали и понеже толкова им е акъла и на другите се оплакали, че "едни търсели дърва" и не се върнали. После стана ясно, че търсенето е било по вили из района и така....
Какво точно е станало май само един знае, ама той нищо не си спомня.
hidrazin - майстор
Абе не е хубаво да се говори така, ама понякога трябва да повикаш на помощ Неволята.
Браво на бившия военен че нищо не си спомня. Сигурно е пенсионер и забравя. :-D
Ама те и тъмнозелените никога нищо не знаят, не са видели и чули де.
:partyman:
juvesan - специалист
В тази връзка не мислите ли , че е редно да се ЗАБРАНЯТ поставянето на алармени инсталации по домове, коли и търговски обекти? Така се смущават различни евро-защитетни членове на нашето общество да влизат през прозореца- защото им се е счуло, че викаш за помощ от къщи - да ти помогнат, или пък им замирисало на пожар и затова разбиват вратата - да загасят.. а тези инсталации необосновано създават излишен шум... и предизвикват грешно тълкуване...нарушават човешки права.. Защо да може да НЕ плащаш ток , вода, парно, данъци, а да НЕ може да събираш на воля дърва, гъби , телевизори , резачки и пенсии от стари беззащитни хора... възмутително е това отношение, мисля, че трябва да се заведе дело в Хага :vom:
п.с. От месец тествам една от китайските GSM аларми, с които е наводнен пазара ( незаконни предполагам) , подлагам я на студ и влага, нестабилно напрежение - старнно , работи доста надеждно , като има засега един глупав ефект: ако използваш Жичен сензор и тока спре, вграденият акумулатор, защото е малко кух, е недостатъчен да държи сензорите и секунда включени и набива аларма #-o Но това е смешем проблем все пак.... за 100 лева толкова...
Последна промяна от juvesan на пон дек 29, 2014 9:31 pm, променено общо 1 път.
bobko - специалист
Ползвам GSM аларма с безжични датчици от 2-3 години и съм доволен.В днешно време са на достъпни цени и вършат чудесна работа.
juvesan - специалист
Ами аз досега залагах на българското, ама кЕтайската е на смешна цена и пълна с изг*зици... и сега тествам. А безжичните ...хм.. тези батерии нещо не ми вдъхват доверие и все ми се струва, че са някак несигурни играчки... Колко ти карат батериите на PIR -а ? А ако свършат разбира ли алармата ? Защото не виждам някаква обратна връзка....
bobko - специалист
В зависимост от задействането му хубава алкална батерия ми е изкарвала повече от 6 месеца.Батерията като започне да става слаба датчика има индикация започва да светва син led и заедно с червеното се вижда виолетово.А когато се изтощи батерията доста то директно запецва алармата и когато е включиш в режим охрана директно се задейства алармата.Замислил съм сега има на промоция на акумулаторни батерии които ще си ги зареждам и няма да се налага да ги подменям на 5-6 месеца.
juvesan - специалист
Мдаа... знаех си , че ще има още нещо потенциално дразнещо.... без наличие на ясен статус на батерията, може, както е в моя случай, да запусна алармата в неделя и в сряда посред нощ да реши батерията " до тук бях" и да ми спретне един хубав, лек психо купон... :axe: На моя "Жичен" проблем му готвя масивно буферно захранване, обаче на това с батериите...хм..... не се сещам какво може да се направи. Освен да се дублира жичен/безжичен и ... ама се губи идеята... :butthead:
kuger - майстор
Аз вяра на тия безжичните нямам! Моята аларма е самоделка, събрана от готови модули, буферирана от 12V,7Ah, с възможност за GSM дайлър. Груба, обемиста, но, това, че е самоделка я прави уникална.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: