• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
dundurma - специалист
n_a написа:
Аз, такова, за кучетата. Не знам отде ги вадите тия разкази и кой ви възпитава кучетата, но. НО! Овачрско куче да се държи като описаните "каракачанки"!!!
Просто нема начин! Не че не ви вярвам, но кучето е като детето и компютъра, каквото вложиш, това ще покаже!
абсолютно си прав...моята овчарка реагираше само на немски команди,а съм виждал немска овчарка на име КОЛЬО да изпълнява команди на турски :-D :-D :lol: :lol:
NRG7 - специалист
========
Последна промяна от NRG7 на нед юли 12, 2009 10:54 am, променено общо 3 пъти.
masterval - майстор
Оф-топик на оф-топиците:
Влиза крадец в апартамент, отваря вратата на хола и... срещу него виси клетка с папагал, а под нея лежи пастирското куче "немска овчарка". Но нищо не предприема.
Крадецът си поема дъх, отпуска се и започва да прибира.
Напълнил торбата, тръгва да излиза и казва:
- Тъпо куче, чао. А ти бе, ти поне трябва да говориш, нали. Кажи нещо, де!
- Фас!... (Ако някой не знае, това е командата "Дръж!" на германски)
:-D :-D :-D
Последна промяна от masterval на нед фев 22, 2009 10:47 pm, променено общо 1 път.
masterval - майстор
А сега по темата.
В паралелната тема става въпрос за врата за 800 лева. Един неочакван ефект от тези блиндирани врати се наблюдава при по-сериозно земетресение. Стоите си вкъщи и чакате някой да дойде, тъй като се заклинва крилото при усукване на касата.
silllveto - Майсторица
drebus написа:
:group3g: Кучешка им работа. И кучето си е за къща с двор,не за апартамент. Те кучетата станаха повече от нас хората по апартаментите бе. :evil:
Възмутена съм от това изказване. Мястото на кучето и на всяко живо същество е там, където има добри хора и където го обичат! Гледала съм куче и в къща, и в апартамент, та не обичам да ми казват кое за къде е и да ми се налага мнение. И то от същество, което държи кучето си вързано и си позволява да го снима в този вид. И не, хората не са по-малко от кучетата, по-малко са човеците. Не отговаряй моля, и без това си във всяка тема, скучно ми е и безмислено.

Та по въпроса, според мен кучето е по-ефективно в апартамент, щото в къща някой може да му подхвърли нещо през оградата, да го отрови или омилостиви, а в апартамента крадецът и кучето ги дели само вратата...
emergency_bg - специалист
темата е много интересна, дори мисля че прекалено много внимание обърнахме на кучето като средство за защита. Предлагам автора да продължи с обещаните коментари. Моето мнение е, че една добра защита трябва да бъде нестандартна, т.е не да се напазаруват от магазина алармени системи, ключалки, врати и т.н, а да се съчетават продукти които са или напълно непопулярни, или "направи сам". Смятам че най силното оръжие в борбата с крадците е изненадата, а за да ги изненадаш, трябва да мислиш нестандартно. Представете си една силна блиндирана врата, популярен модел на известна марка, марката си я пише на вратата отвън. Ако крадеца по един или друг начин е намерил слабото място на тази врата, той ще се упражнява докато се специализира да я отвори за 3-5 мин и ще ви посети. Ако обаче види груба желязна врата, поръчана от някой чех на околовръстното, с касова брава, странен патрон и обков на патрона, който е направен с вратата, нито ще знае как е монтирана, нито какво има вътре като заключване, нито пък заключващите механизми ще са му известни. Може бе единия, но не и двата.
При обирите в апартаменти, голяма част от обира е проучването на собствениците и обекта. Ако сте забелязали, почти няма случаи живущите без да искат да се върнат вкъщи и да попаднат на крадец. това е така, защото те знаят предварително навиците ни в определени дни от седмицата, колите, с които се движим, кой от коя страна на блока се прибира, в коя стая влиза първо, дали заключва и т.н. Определено имат и партньори, които предупреждават в случай че някой се появи, или има пречки, както и резервен план за измъкване.
housedoktor - майстор
Имаше тема,в която някой колега много добре беше обяснил за ключалките,ще я потърся и цитирам поста му.А това е катинар ,който е действително здрав и труден за разбиване.Груб и ефективен-руско производство

Прикачен файл

DSCI0162_hf (Small).JPG
DSCI0162_hf (Small).JPG (28.74 KиБ) Видяна 11707 пъти
housedoktor - майстор
Автора е Емо2 :gott: Ето го поста му


Начини да се предпазим:

*Начините за предпазване са известен набор от технически средства, общо известен разбира се, иииии определено ПОВЕДЕНИЕ на ползвателите. Но в крайна сметка всеки сам преценява каква част от времето и средствата си да отдели, разбира се, съобразно ЦЕНАТА на риска.

1. Врата - масивна (не от тия китайските, те могат да се срежат тихо и кротко с обикховен газов поялник с размерите на химикалка, не стават за нищо), желателно е магнитният датчик да се разположи в насрещника на бравата, така входното време започва да тече от момента на преодоляване на бравата, а не на цялата врата, добре е да има две брави с два 'магнита' (техниците ги наричат ампули) свързани последователно, така кой да е магнит като сработи започва да тече входно време, освен това винаги остава втората брава, която ЗАБАВЯ поне минута. Ако имате две врати, магнитният датчик (МУК-а) се постава задължително на външната врата, а клавиатурата на касата между двете ви врати - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

2. Брава(и) - някои касови брави са добри, но не и с ключ в тях, патроните на ABLOY се водят с много високо ниво на сигурност, имат сериозна процедура по направа на дубликати на ключовете, но наскоро чух, че ключ за тях струва 30 хилки, начи и те са малко или много компрометирани. Обикновените патрони се отварят с 'бъмп кий' (не съм се замислял как се превежда на български) за около 3-5 секунди - абсолютно противопоказно е да разчита на тях. Елетромеханичните брави са смислени, висока надеждност, но дефекти в тях могат да ви оставят навън - на мен ми се е случвало два пъти, и те имат начини за преодоляване, по-високотехнологични, та пичовете, които могат да го правят, предпочитат да разчитат на добрата заплата, пред риска.

3. Много важно е да се има предвид следното: врата и нейните брави имат за цел да ЗАБАВЯТ 'ЧИТАВИТЕ' бандюги и да ОТКАЖАТ 'НЕПОДГОТВЕНИТЕ'. От изключително значение е елемента на ИЗНЕНАДА, появата на непредвидено от бандита препятствие, то ги забавя - отказва. Ако до определено време врата не се отвори бандитите се изтеглат по-тихо отколкото са дошли - за тях няма смисъл да губят време с нещо труднодостъпно, докато има толкова други незащитени балъци.

4. Тъй като независимо от системата и възможностите на екипите за реагиране, след преодоляване на вратата бандитите имат входното време и времето за транспорт на патрулите, т.е. поне 2-3 ---- 5 минути, трябва да се мисли в посока ЗАБАВЯНЕ и ЗАТРУДНЯВАНЕ на достъпа до ценностите, поставяне на кинтите и оръжието (то си е задължително) в каси.

5. Решетки отвън не са ефективни, защото по тях може да се 'работи' необезпокоявано. Колкото и да е грозно по-смисле но е да са отвътре.

6. ПВЦ дограмите се отварят с 'поглед' - задължително резета на отваряемите части, колкото и да са грозни, стъклопакета все пак се предолява по-трудно, ако трябва да се чупят стъклата.

7. Настройка на минимално входно време.

8. Следене за целостта на системата особено ако до охраняваните помещения имат достъп 'външни' хора. Оглед на системата всеки път преди поставяне на помещенията под 'охрана'.

9. Използване на всички възможни средства на пасивната сигурност, врати, ключалки, решетки, резета преди поставяне на помещенията под охрана.

10. Фиксиране на скъпите вещи неподвижно, ТФТ телевизорите на конзоли, ТФТ мониторите в офисите завити за бюрата (колкото и да е драстично), при кражба губят всякаква търговска стойност.

11. Оценка на разположението на охраняваните помещения и съсредоточаване на пасивни средства за сигурност на местатата рискови от гледна точка на нежелан достъп. Охраняване на външен периметър - двор.

12. Осветление, аларми и сигнализация - задължително! И най-закоравелите бандюги с най-здравите нерви безсъзнателно реагират на сигналите, че са разкрити. Аларма 100 ДБ минимум, да им писнат ушите. Силно осветление.

13. Видеонаблюдение - вече не е скъпо, една дърта таратайка (компютър), контролер и няколко камери.

Всяка охранителна система се изгражда индивидуално, съобразно нуждите, нивото на приемлив риск и бюджет на ползвателите. За мен предвид възможните загуби една проста и надеждна системка за около 500-600 кинта средно се рентира. Това е за, което се сещам на първо четене, дано е полезно! Ако някой се сеща за нещо конкретно да пита, това е тема без дъно и май не и е мястото тук (ако админите решат да преместят поста, няма да им се сърдя Smile )

Успех.


п.п. Това няма да спре бандюгите, просто ще откаже аматьорите - ще останат само способните пичове, които така или инак не се занимават с кражби по апартаменти Very Happy .

п.п.п. Сега като се замисля апартаментните злодеи няма да изчезнат, докато има балъци, които предпочитат да си купят ТВ за 2000 кинта, пред това да ИМАТ ТВ за 1500 кинта и за 500 да го пазят (предпочитат да си плащат кабеларката по 20 кинта вместо 16 кинта за охрана, може би 'щото кабеларката има начин да не я плащат). В интерес на истината 95% от инсталираните системи са на вече претарашени 'клиенти' ('клиенти', но на кой Smile ).
P.S. Emo2 ще се радвам да се включиш в дискусията
housedoktor - майстор
Ето ви пример на добре защитена извънградска къща.:2 врати масивна (с заключваща греда )и метална отвън и двете с ключалки от висок клас.Кепеници и зад тях решетки и стъклопакет с ключалка на всички прозорци и на 2 та етажа.+аларма и осветление с датчици.Клиента се успокои 4ак когато си оставях инструментите за през нощта там :-D -нещо което никога не правя

Прикачен файл

S6300305_hf (Small).JPG
S6300305_hf (Small).JPG (33.89 KиБ) Видяна 11685 пъти
Последна промяна от housedoktor на пон фев 23, 2009 3:41 pm, променено общо 1 път.
silllveto - Майсторица
Хубаво е.
Но какво правим, когато целта на крадците не е да влязат в къщата, ами са цигани? Ще свалят капаците за горене и ще изкъртят решетките за вторични. Въпросът ми е как да се опазят селските къщи от циганските набези?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: