• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
bobko - специалист
Значи въпросната аларма има вариант и за свързване на PIR датчици с кабели,но на мен ми е доста неудобно изпълнението с кабели и използвам бежични PIR датчици.
juvesan - специалист
буферирана от 12V,7Ah
:lol: Я, как съм отгатнал размера... точно такова буферно сътворих...
Значи въпросната аларма има вариант и за свързване на PIR датчици
Ясно , говорим явно за една и съща... то има към 8 варианта с една кутия, подобна цена и еднакви възможности ... както и да е, то наистина е удобно инсталирането на безжични, ама аз моята ще я направя мутант - предна линия от безжични и основна линия - истински ПИР - ове :)
VLADO66 - майстор
Само да вметна че си взех от кауфландсите алкални батерии и са мнооого добри-по добри от разни Варти,Дурасели и т.н. и то на смешни цени.Мернах че имат и акумулаторни.
bobko - специалист
В Lidl в момента акумулаторните батерии 9V са на цена 6.99лв. Което е оста изгодно
hidrazin - майстор
Е какво му е изгодното? С тези безжични датчици си е набутвация - двата крака в киреча. :lol:
Ами то при мен са 14 датчика без МУК-овете. Ми то аз ще се потроша от купуване на батерии бре!
Освен това при еднакви датчици безжичния модел е в пъти по-скъп от жичния.
Не говоря за китайските боклуци.
:partyman:
juvesan - специалист
Не говоря за китайските боклуци.
Правилният израз Би трябвало да е : Не говоря за боклуците... защото то всичко вече все в кЕтай се прави , или от там почва... Я някой да предложи свестен и евтин микровълнов датчик ( само) , че смесените PIR+MW ми идват малко скъпи , като за село :? Имам 2 такива комбинирани на други места - много ме кефят, ама пусто и пари струват... да не стане накрая да ме оберат :vom: и да ми вземат само датчиците, като най- ценни ... :rock:
Andri01 - майстор
Преди години ,по време на "хубавия" соц. на един приятел му свиха радиото на колата с барчето барабар. Зад радиото е била алармата /направи сам/,но заради мързел не включена нея вечер. Колко ли са се чудили кви са тия електроники :?
den_zuk - помощник
Колеги реших да не вдигам нова тема, а да пиша в тази, че е по темата.
На какъв принцип да базирам развитието на идея за максимално трудна за прескачане метална ограда, става дума за къща в центъра на града и не е редно някак си да пускам ток :) Все пак хора сме.
Имам идея да монтирам динамични напречни оси, тоест между два съседни вертикални елемента (т.нар колове) да монтирам свободно лагеруеми хоризонтални такива с някакви отново динамични хоризонтални и вертикални под-елементи, та колкото е по-малка стабилността на елементите един към друг, тоест към вертикалите и респективно хоризонталите и орнаментите към хоризонталите в случая толкова по трудно се създава опора за прескачане. Трудно е да се метнеш през ограда 1.9 ако всичко ти се върти в ръцете и краищата са заточени да режат в няколко плоскости.
Съзнавам че такова животно - непреодолимо препятствие няма, ама максимално трудно да е поне. Както и съм наясно че може би това ми цялото усилие по умуването няма да остане недооценено и някой тъпак ще се пробва да се метне за да ми открадне 20-годишното сони и ще намеря впоследствие половин банка плазма в двора че се е накълцал или направо нашилил на някой елемент.
iivanov - майстор
От вътрешната страна зарови плитко дъски със забити нагоре пирони, като същите ги намажи обилно с грес. И гледай да не ги забравиш. :-D
VLADO66 - майстор
Ако са решили,ще я прескочат като метнат едно одеало или брезент.Моята е с ковани метални шишове отгоре.Вертикалите са през 12см.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: