• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
metero - напреднал
Вързах СОТ. Сега мишки и плъхове го задействат от мазето постоянно. Отивам да търся тема за борба с тях. :cry:
Ivo_Dinkov - специалист
Има датчици, които не се задействат от домашни животни.
metero - напреднал
А бе уж са такива, но изглежда като мишока събори купата от масата....или невестулка или белка да влиза , не знам
ZMeyGorianin - майстор
Може и да са ти "гризнали" някой кабел и да се е задействал "саботажа". Добре е кабелите да са положени в канали или поне в гофра.
kuger - майстор
Мазето, ако няма прозорец, не ти е нужен датчик за движение, само магнитен на вратата.
ArturDent - Почти Безобиден
Нещо не ти е наред по алармата/датчиците.
Не може от съборена купа или какъвто и да е по-голям студен предмет да се задейства.
Но това май не е твой проблем. Доколкото разбирам алармата ти е от сотаджиите.
Да сноват напред назад, като не могат да си оправят алармата.
Transporterr - специалист
ArturDent написа:
Нещо не ти е наред по алармата/датчиците.
Не може от съборена купа или какъвто и да е по-голям студен предмет да се задейства.
може. датчиците биват и за движение, не само инфрачервени. :)
metero - напреднал
А бе май са наред датчиците. Сигурно са проверявали гадините. Външната мивка е изчезнала ( стара, чугунена). Но вътре не бяха влезли- явно са пробвали и като са дошли сотаджиите са се скрили.
Мишките ги нахранихме с гипс, брашно и захар и един ей-толчав плъх имаше навън умрял. Сега съм им сложил и някаква модерна паста от "отрови.ком" и два капана- един да ги щрака по врата и два да залепват.
Transporterr - специалист
инфрачервените се лъжат много лесно - с една качулка и ръкавички :wink:
valentin112 - специалист
Вчера бях на семинар на СЕКТРОН. Наред с другите иновации представиха новия детектор на Paradox http://securitysystems-bg.com/forum/ind ... topic=47.0 с имунитет срещу животни до 16 кг и много други екстри.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: