• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Nimi - специалист
juvesan написа:
В момента силно ме дразни невъзможността да накарам камерите да работят с импулсно компютърно захранване , а двр да е с непрекъсваемо "обикновенно"
Какъв е проблема със захранването? Няма да е първата система захранена по този начин.
juvesan - специалист
Nimi написа:
juvesan написа:
В момента силно ме дразни невъзможността да накарам камерите да работят с импулсно компютърно захранване , а двр да е с непрекъсваемо "обикновенно"
Какъв е проблема със захранването? Няма да е първата система захранена по този начин.
Всъщност проблема е , че имам захранване + акумулатор, което позволява системата да остава активна даже когато спре тока. Проблема е, че не може да захранва 4 камери + двр -а и затова ми се прищя, ДВР + една ключова камера да са автономни, а другите 3 камери да спират, ако спре тока... добре, ама изображението на камерите при това захранване е "силно смущаващо" и на практика трябва да реша - да спира ли всичко , като спре тока, или да си търся ново захранване с акумулатор, способно да издържи всичко.... :weedman:
Nimi - специалист
@juvesan не можеш да захраниш 4 камери и DVR с компютърно захранване ли?!?!?! :shock:

Явно има някакъв проблем в захранването от където сигурно идват и смущенията.. макар, че не си споменал от какъв вид са. Захранвал съм 16 камери с компютърно захранване и никакъв проблем не е имало.

На акумулатор също трябва изкарат прилично време. Времето зависи от капацитета на акумулатора. Друг е въпроса, че ако се опитваш да зареждаш акумулатора с компютърното захранване то трябва да е преработено за тази цел.
juvesan - специалист
@juvesan не можеш да захраниш 4 камери и DVR с компютърно захранване ли?!?!?! :shock:
Явно не се разбира ясно... искам да захраня DVR-а + една от камерите с едно захранване, а другите - с компютърното... Когато са всички на компютърното нямам грижи, но в другия случай се получава едно презредово изображение и няма далавера.... Тайната мисъл ми е, че даже и да се получи някакъв проблем с захранването Би следвало да имам контрол на оставащата част от системата... а не някой да спре тока и да си ходи насам натам на воля :weedman:
ivailokrustev - специалист
Аз като всеки нормален човек се притеснявам за близките си и тяхната сигурност. Живеем в голям град с голяма престъпност, а на мен работата ми изисква доста често да карам нощни смени. Мислих много и различни варианти за опазването на жилището, но накрая се спрях на камера за видеонаблюдение. Взех си този модел http://www.kassabasystems.com/wifi-kamera-trx-j015mpx . Като цяло се спрях на този вариант с камерата, защото не е скъп и мога да наблюдавам от телефона си какво се случва по всяко едно време, което ме прави една идея по-спокоен.
tanq222 - специалист
Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.
Nimi - специалист
tanq222 написа:
Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.
Една забележка ако позволиш? Дома се охранява с аларма а не с камери! Не можеш да се скриеш от датчика на алармата с маска, качулка, шапка или ако си държиш ръката пред лицето!
Чираче - майстор
Nimi написа:
tanq222 написа:
Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.
Една забележка ако позволиш? Дома се охранява с аларма а не с камери! Не можеш да се скриеш от датчика на алармата с маска, качулка, шапка или ако си държиш ръката пред лицето!
Така е, но нямаме закони за частната собственост като неприкосновена. Бих заменил алармата със спусък на АК47 на 2 метра от оградата. Тогава няма да има значение дали има маска, качулка, шапка, мангал или не.....
rorik - специалист
Nimi написа:
tanq222 написа:
Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.
Една забележка ако позволиш? Дома се охранява с аларма а не с камери! Не можеш да се скриеш от датчика на алармата с маска, качулка, шапка или ако си държиш ръката пред лицето!
И като свирне алармата , как ще охраняваш дома си.
То и човек да има , пак някой ти задига нещо забравено в двора.
С камерите ще видиш дали човек е проникнал или съседското куче е скъсало мрежата.
Nimi - специалист
Дома и двора са две различни неща!

Не напразно се нарича "видео-наблюдение"! Евентуално ще видиш какво се е случило... човек, куче или нещо друго.

Охрана ще бъде ако има кой да наблюдава камерите непрекъснато и да реагира.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: