• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 32
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikolovvd - майстор
Камерата като търговско изделие ще бъде разглобена, а и без това имам 3 камери. Няма да ги събирам за чорба я. :)
themask - специалист
kabel96 написа:
Я първо пробвайте дали не се самоизключва камерата при по продължителна работа.И не виждам смисъл при условие че вече има хубави и сравнително евтини камери.
Дай някои примери за такива камери :)
dimitrov - напреднал
На пръв поглед е смешно, ама не е:
"Преди месец изключих алармената система, понеже ми стана прекалено скъпа. Забих в двата края на двора знамето на Пакистан, а на покрива на къщата ми гордо се вее флагът на ИДИЛ! От тогава до днес домът ми е под постоянното наблюдение на ЦРУ, МИ6, израелските тайни служби и Агенцията по вътрешна сигурност…
Никога не съм се чувствал в такава безопасност."
rorik - специалист
Какво ще кажете за това


https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BC%D0%B0

Модел: E-CH7004-4

4 бр. Камери
4 бр. Стойки за камери
4 бр. Кабели (видио + захранване) 18м
1 бр. DVR
1 бр. Мишка
1 бр. Дистанционно управление
1 бр. Адаптер с 5 изхода 5А / 12V

Технически спецификации на DVR:

1 бр. Захранваща букса 12V
1 бр. RS-485 вход
2 бр. USB порт вход
1 бр. RG45 LAN вход (интернет)
4 бр. RCA аудио вход (запис на звук)
1 бр. VGA изход към монитор
1 бр. HDMI изход към телевизор
1 бр. BNC изход към монитор
1 бр. RCA изход за видео сигнал
4 бр. BNC вход за камерите

Отдалечен достъп (през интернет)
Възможност за наблюдение от телефон
Няма твърд диск - има възможност за свързване на външен HDD
Записва и на USB Flash Drive
Детектор за движение (Motion Detection)
Записване на бекъп на USB и през интернет
6 функции Recording ; Playback ; Network Transmission ; Backup ; Mobile Phone Monitor and platform operation.
System Pal


Параметри на камерите:
CCD матрица
HD (High Definition)
IR LED за нощен режим
Цветна
Система PAL
резолюция 1200 тв линии
Захранване 12V / 0.5А
Подходяща за вътрешен и външен монтаж
Алуминиев корпус (черен)
Размер 84,0 * 55,0
Тегло без стойка 0,161 кг.
Тегло със стойка 0,220 кг.
kuger - майстор
Ползвам същото. Камерите не струват /вижда се все пак :-D / Машинката има доста глезотии, някои от които с наличните камери не могат да се ползват. В нет-а не съм пробвал да го включа.

Към него НЯМА ХАРДДИСК!
Аз му поставих 1Tb.
Ако нямаш големи претенции, става.

пп: По-горе май съм писал същото :?
rorik - специалист
kuger написа:
Ползвам същото. Камерите не струват /вижда се все пак :-D / Машинката има доста глезотии, някои от които с наличните камери не могат да се ползват. В нет-а не съм пробвал да го включа.

Към него НЯМА ХАРДДИСК!
Аз му поставих 1Tb.
Ако нямаш големи претенции, става.

пп: По-горе май съм писал същото :?
Аз и за това попитах.
To че не можеш да осъдиш крадците не можеш и с качествени камери.Но поне да е по евтино
Идеята ми е
1.Да ги забавя с разни заключалки по вратите. за да дойде охранителя за 10-тина минути когато ме няма.Охранителя да знае в кой край на двора са.
2. да мога да спя спокойно , да не ми се мотаят по двора докато спя.
Та въпросите ми са
1. Колко ще ми струва с интернета и естествено с охранителя?

. Имам една платка На нея пише FT 14 . Сигурно е някаква антика.FUSION878A25878-13 CCD210-4 0010 KOREA
Дали ще стане за долните камери.
Вече се набутах с 2 камери
ABT-2012 6mm
KYX C5M 5C1 1/4 SHARP 3,6 mm

На пал система са.
По принцип ги взех за 2 телевизора като прошуми из двора да видя какво е.. но не зная как да ги вържа .
juvesan - специалист
Скоро ще се опитам да направя нещо описателно по въпроса с евтините камери. Купих си от щайнбергер 2 броя камери - една куполна и една "булет" и един DVR AHD ... Камерите са както другите боклуци от OLX , само че, за разлика от тях си пише, че са 1 мп, а не 3 :axe: както лъжат айдуците. Доволен съм от качеството - толкова платих - толкова получавам, сега тествам DVr да видим ....
rorik - специалист
juvesan написа:
Скоро ще се опитам да направя нещо описателно по въпроса с евтините камери. Купих си от щайнбергер 2 броя камери - една куполна и една "булет" и един DVR AHD ... Камерите са както другите боклуци от OLX , само че, за разлика от тях си пише, че са 1 мп, а не 3 :axe: както лъжат айдуците. Доволен съм от качеството - толкова платих - толкова получавам, сега тествам DVr да видим ....
Чакам отзиви за положителни и отрицателни характеристики.
juvesan - специалист
Мдааа - добавих и една камера ( по фирмена) с чип на sony exmor 1,3 mpix - а бе друго е наистина, но за охранителни цели не знам заслужава ли си точно двойната цена за магазинския нонейм-китаец. В момента силно ме дразни невъзможността да накарам камерите да работят с импулсно компютърно захранване , а двр да е с непрекъсваемо "обикновенно" ... експериментите са в ход и се каня скоро да изнеса някакво систематизирано ревю на AHD системата от бюджетен клас...
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 32

Тема "Съвети за опазване на жилището от крадци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: