Всички въпроси за вилата.
vancho20 - специалист
Тани тя твоята косачка цял силажокомбайн бе !
Е отклонихме малко темата но и аз съм навит да си правя косачка , че имам едно малко местенце с райграс и нестава с ръчната коса хубаво.
Друго си е да я избръснеш градинката с косачка .
И аз ще съм доволен за мнения относно направи сам косачка ! :-D
Тани - модератор
Е моята не е по-различна от която и да е стандартна косачка! Те и дизайна дори не им променят - май само им слагат различни надписи :-D

Не е лошо , ако си правиш косачка , поне да си вземеш фабричен нож - хем ще е добре балансиран , хем ще има необходимата форма да "събира " тревата!
vancho20 - специалист
А къде се продават такива ножове ?
Тани - модератор
Аз си ги купувам от магазина от който си купих косачката. Продава се като резервна част. Предполагам , че в повечето магазини за градинска техника трябва да продават.
blue_g - специалист
миналата година си купих за вилата от Бриколаж на промоция косачка на ток от тези дето са на ръкохватка..стори ми се практична а и беше на известна немска фирма. Взех я за около 80лв с 1 годишна гаранция. Не беше с нож отдолу а с пластмасови ленти. Всеки уикенд я ползвах и спазвах инструкциите за работа с нея. Изкара 2 месеца и електромотора изгоря. Може би проблема беше че тревата по-скоро е троскот и косачката не издаржа. Гаранцията не ми я уважиха, казаха ми че не съм спазвал инструкциите. За ремонта на електромотора ми искаха 60лв. Отказах се, по добре нова да си купя :?
Та аз съм "за" за проект на косачка за треви които са от тип троскот. Ще ми е интересно да видя гореописаната косачка на Тани как е направена в детайли :wink:
Тани - модератор
В момента нямам фотоапарат и ще трябва тези дни да си купувам и ще го пробвам. Но мисля че ти не си си купил косачка а тример! Дай някаква снимка или линк!
lyki - специалист
Galy написа:
Stiga be...ne si zaslujava...6te kostva kup usliliq i vreme...nervi...v4era bqh v praktiker, prodavat kosa4ki za po 100lv.

Само че това е клуб НАПРАВИ СИ САМ, а не в помощ на потребителя.
Моята косачка която ползвам вече 8г. без проблем е от ел.двигател на пералня мисля беше Рига ,ония дето двигателя е захванат фланшово за дъното.
На една планка 200/200/4мм. изрязах подходящ отвор и захванах двигателчето(като предварително намалих на струг захващащата алуминиева гайка на фланеца.От двете успоредни страни на планката заварих по едно винкелче което във всеки край завършва с малка планка с отвор през който минават осите на колелцата (те са от детско камионче).На струг също си направих една розетка с вътрешна резба 8мм.която се навива на мястото на перката дето върти прането,на 180* пробих по един отвор през който да могат да минават болчетра с гайки 6мм.Ножа ми е от един сцепен на две ресор от молотовка ,който след коването придобива много удобна за косене дъгогобразна форма.
Намерих центъра отбелязах и с елктродче 2мм. пробих отворите за захващането. После малко си поиграх докато го балансирам (с отнемане на метал с помоща на ъгло шлайфа.После заварих подходяща дръжка от тръба 1/2, намерих един кабел от стара прахосмукачка и я пробвах. Коси неочаквано добре даже не се наложи и да слагам предпазители.
Очаквайте скоро снимки на косачката ми.
blue_g - специалист
Тани написа:
В момента нямам фотоапарат и ще трябва тези дни да си купувам и ще го пробвам. Но мисля че ти не си си купил косачка а тример! Дай някаква снимка или линк!
мда, тример се води, но в момента няма как да я снимам...на вилата е :roll:
Тани - модератор
lyki браво на тебе! Само един съвет към тези , които ще последват примера ти - по добре си купете ножа , а не експериментирайте! Първоначално се ядосах , че ножовете са направени от много мек материал и трябва често да се заточват след среша с камъни . Като се замислих обаче какво ще се случи , ако материала е закален и се подложи на удар и ми стана ясно защо е така! Опасно е ножа да е закален , особено без предпазител! Не дай боже се счупи и дори одраска някое дете наблизо- можеш ли да си простиш спестените 5-6 лева от нож! А със скоростта с която се върти могат да станат и доста по-лоши неща , за които дори не ми се мисли!

Очакваме снимки на косачката :-D

Тема "RQ: косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: