Всички въпроси за вилата.
PIP - майстор
Ролята на косачката не е само да коси тревата, а и да почиства и да изсмуква изсъхнала трева, шумки, дребни боклуци, мъх и т.н. Добрите косачките събиращи тревата са като прахосмукачки и се ползват ежеседмично точно по същите причини както прахосмукачките в къщите. “Летящите” косачки дето не събират тревата са също с не случайна форма на шасито и дизайн на ножа и наличието на ‘перки’, така че когато ги ползваш се образува един вид въздушна възглавница за да е по-лесна/лека употребата им – те се ползват най-вече за склонове и не са много подходящ избор за равни терени.
Аз бих те посъветвал да си купиш добра фабрична косачка съобразена с нуждите ти.
walko - специалист
Мои комшия казваше че си направил за вилата косачка от ел. мотора на стара пералня рига ( тя не е от автоматичните,а от тия дето само въртят прането в казан), и станало, като просто на оста вързал корда за косачки 30-35 см. (кордата се продава-в Бриколаж например), а другото е някаква количка с две колелца на които да вържеш мотора. Но ВНИМАНИЕ не съм я виждал само ми е казвал за нея.
crez - майстор
adonis написа:
Чул съм, че изработката на косачка за трева не изисква специализирани познания и скъпи материали.Някой има ли инфо по въпроса...?
Мога да споделя моя опит и моето творение. Всичко което знам за косачката е че са необходими обороти за да може ножа да дроби тревата. Използвах двигател от центруфуга на руска пералня "Сибир" тя е с два отделни съда с отделни двигатели, перилен с дв-л 600 обр.и центруфуга с около 3000 обр. Оста на двигателя завършва с резба М12х1.5 и праг от 10 мм (точно място за ножа) до диаметър Ф18. Това качих на метална платформа с две оси от детска количка, използвах малки колела от лятна детска количка, Дръжката взех от същата количка ,направих ел.спусък от краен изключвател за лилипут, ножа е от обиквовенна шина с р-р 25/2.5 и L=300мм заточена, от отвора за оста в ляво отгоре,а от дясно отдолу така че острете краища кълцат тревата. От стара прахосмукачка взех кожуха вапцах я и кося.Остатъците оставям на място за тор, а може ръчно, за съжаление с гребло да се събира. Може да се сложи голяма вентилаторна перка да ги събира в чувал, но това са вече екстри. Вече 5г.работи безотказно,само заточвам ножа.
Тани - модератор
Не се слага допълнителна перка. Самия профил на ножа изпулнява тази функция!
Galy - специалист
Stiga be...ne si zaslujava...6te kostva kup usliliq i vreme...nervi...v4era bqh v praktiker, prodavat kosa4ki za po 100lv.
Galy - специалист
Stiga be...ne si zaslujava...6te kostva kup usliliq i vreme...nervi...v4era bqh v praktiker, prodavat kosa4ki za po 100lv.

Пиши на кирилица!
vancho20 - специалист
бе то 100 лв.ама дай ги де !!! нали сме за направи сам ,то с мъни всичко става и ъкъл не ти трябва :? :-D
arihtev - специалист
тас коса4ка от 100 лв коси ли всякаква трева или се запава на нещо по едро
vancho20 - специалист
е
естествено че нестава за косене на люцерината на село но вършат работа
стита тревостоя да не много застарял или висок,
защото там ще трябва вече палцова косачка !
Тани - модератор
Всичко коси разбира се! Гледам да избягвам само камъните :-D :-D Дори си "кося" падналите клони люспи от шишарки и други подобни по тревата т.е. използвам я за прахосмукачка. И люцерна може да коси стига да не е по-висока от 10 см . Но я накълцва на много дребно и после не става за животните(според мен де)

Тема "RQ: косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: