Всички въпроси за вилата.
adonis - специалист
Става дума за къща на два етажа, която не е излепена външно.Мога ли да заменя външното излепване на къщата с нещо по-евтино като вариант (някаква по-евтина изолация, плоскости или нещо друго...)?
adonis - специалист
Един познат ми каза, че мога да сложа плоскости стиропор с дюбели и отгоре да се измаже... ?? Дали е добре така???
velsi - Почетен майстор
Супер е даже. Но плоскостите се лепят първо, после се слагат дюбелите и се шпаклова с мрежа. При тоя вариант няма нужда да мажеш предварително, направо лепиш стиропора върху тухлите. Ефекта си заслужава. Междувпрочем това вече е стандарт при новото строителство.
tuninghuman - специалист
и аз съм със същият проблем. Значи направо върху тухлите ?????

Но за стиропора съм против - фибран или там нещо от сорта.
С фибран стените не дишат. Забрвете за фибрана той е само за под преди подовото. Изпололзвай дишаща изолация.
tuninghuman - специалист
lianto написа:
С фибран стените не дишат. Забрвете за фибрана той е само за под преди подовото. Изпололзвай дишаща изолация.

хммм значи стиропор е по-добре така ли?
Фибрана не позволява стените да дишат ??? не е ли достатъчно пореста материята ???
velsi - Почетен майстор
Пореста може би, но се води със затворена структура и паронепропусклив. Препоръчва се основно за основи и цокли, където се търси влагонепропускливост. За останалите стени стиропор.
LazarGanev - "Велик майстор"
velsi написа:
Пореста може би, но се води със затворена структура и паронепропусклив. Препоръчва се основно за основи и цокли, където се търси влагонепропускливост. За останалите стени стиропор.
И аз така знам, но се чудя едно нещо - как стената диша през стиропора, след като е запечатана с два пласта лепило, което според мен е паронепропускливо и отгоре с фасаген, който също е паронепропусклив?
EDI - майстор
Лепилата и мазилките са влагоустойчиви, но паропропускливи.Това са две различни качества.Фасагена е българска приумица - няма система за топлоизолация, която да е с фасаген или друг подобен вид боя.Винаги се използват специални за тази цел мазилки и бои.
tuninghuman - специалист
Фасагена значе е непрактичен така ли?

Тема "RQ: изолация на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: