• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
купихме стара къща на село, дето ако сме живи и здрави да си караме старините . Искам хем да удобна, хем да е красива и ми се ще да разгледам къде какво какво сте направили вие от бранша / аз не съм / .Идеята ми е да я разтурим до първия етаж, гредоред е и много нисък , а да запазим каменните основи - по 50 см. са.
На първия етаж да има всекидневна с кухн.бокс, той да излиза на верандата, а пък там да има огнище. Входът да е през прилично антре с място за обувки, палта и чанти, стълбището да е вътре в хола, да е дървено,тоалетната също.Да има килер, а също и "Мокро" за пералнятата, прахосмукачката и бойлера / и слънчеви батерии/. На ІІ-я етаж 3 малки спални, всяка с баня и гардеробна ниша.
Изтокът е калкан, северът -улица, на юг е двора - 1,5 дка.
Много искам да ми пратите картинки
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Имаш някакви доста странни желания - кой ще тръгна да ти чертае и да ти праща.
Консултирай се с архитект и с конструктор.
А и по скоро ти трябва да дадеш снимки или поне скици.
bogomilZ - специалист
всичко е ясно - само не е ясно какъв е въпроса ти
и какви да са картинките - от Уолт дисни ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
doktor написа:
купихме стара къща на село, дето ако сме живи и здрави да си караме старините . Искам хем да удобна, хем да е красива и ми се ще да разгледам къде какво какво сте направили вие от бранша / аз не съм / .Идеята ми е да я разтурим до първия етаж, гредоред е и много нисък , а да запазим каменните основи - по 50 см. са.
На първия етаж да има всекидневна с кухн.бокс, той да излиза на верандата, а пък там да има огнище. Входът да е през прилично антре с място за обувки, палта и чанти, стълбището да е вътре в хола, да е дървено,тоалетната също.Да има килер, а също и "Мокро" за пералнятата, прахосмукачката и бойлера / и слънчеви батерии/. На ІІ-я етаж 3 малки спални, всяка с баня и гардеробна ниша.
Изтокът е калкан, северът -улица, на юг е двора - 1,5 дка.
Много искам да ми пратите картинки
Добре дошъл! :) Хайде сега, спри, поеми си дъх.... и кажи какво искаш :) Само за начало, да ти кажа, че идейният проект е след обсъждане на архитектурните дадености. Сиреч, покажи ни имота, да ти кажем какво може и какво не може. Това преди да сте се размечтали, да не ви боли и определено преди да събаряте каквото и да било.
Благодаря, Майсторище !
Не се оправям много с комп.техниката, затова нямам скици, а и снимки
Архитектът /жена е / съм го намерил. Искам да му покажа "КАРТИНКИ" - чертежи, снимки ,та да схване по-лесно какво ми е в главата.
Сакън да ми чертаете без пари
и аз няма да ви оперирам без пари, ама ще ви каже поне при кой да идете, недай си боже -
Това питам - къде да погледна, така че с мойта / не от бранша/ глава да дам образ на това, което искам
silllveto - Майсторица
Къщата ми мечта :)
Виж док, ше ти начертая без пари, щом е такава офертата :wink:
Значи, ако не ти хрумват идеи, почваш да мислиш практично.
Като например - детските стаи и е добре да да са разположени на изток, юг. Северната част е за сервизни помещения, баня, стълби, по възможност входа. И ще ти тръгнат идеите. После ги пускаш тук и ги коментираме. Ето ти и една програмка да си поиграеш :)
http://zamunda.net/details.php?id=143025&hit=1

Иначе добре сте решили да махнете всичко. Ни не го направихме и сме страшно ограничени във всичко.
единак - специалист
Това, което искаш много трудно може да стане просто така, с 10 реда мераци. Отиди при архитекта ти, поговорете, тя ще види кое как и ще ти даде предложение. Това предложение пусни тук. Защото предполагам си наясно, че далеч не всички архитекти живеят с твоята мечта, да не говорим, че още по-малко са способни да я сложат на лист.
pipbel - майстор
Колега ето ти един линк тука
Има доста къщички и планчета към всяка от тях.
Дано да ти хареса нещо

http://www.vipdom.bg/gallery-main.htm
silllveto - Майсторица
Друго, което ще те насочи какво да правиш е къде (ще) имаш септична яма, за да съобразиш как ще направиш канализацията и къде ще са баните. Напиши размерите на постройката, къде (ще) е входът и ще помагаме :)

Ето една 2Д елементарна програмка, за да си нахвърляш нещата.
http://v3.planningwiz.com/
И в нея има примерни планове.
Макар и наруган, съм доволен.
Благодаря на Силвето
Сега чертая плана и ще се уча да го сканирам и да го закача /мога да извадя камък с примка под ехогрофски /видео/ контрол, а това не мога!/
При архитектката ще ида като си начертая мечтата. Вие ми се смеете , но не ме познавате, но тя ще ме види "in vivo"
  • 1
  • 2

Тема "селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: