Всички въпроси за вилата.
martingr - напреднал
Здравейте,

Може ли някой да ме информира дали по магазините има импрегниран дървен материал. Имам предвид сериозно импрегниран, а не понамазан с грунд. Доколкото знам по света се използват технологии, с които дървото се импрегнира до съцевината си.

Искам да правя едни люлки в градината. В Холандия продават дървен материал за градина - седи зелен и не гние въпреки многото вода, която се сипе.

Благодаря предварително за помощта.[/url]
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
martingr написа:
Здравейте,

Може ли някой да ме информира дали по магазините има импрегниран дървен материал. Имам предвид сериозно импрегниран, а не понамазан с грунд. Доколкото знам по света се използват технологии, с които дървото се импрегнира до съцевината си.

Искам да правя едни люлки в градината. В Холандия продават дървен материал за градина - седи зелен и не гние въпреки многото вода, която се сипе.

Благодаря предварително за помощта.[/url]
1. Няма такава импрегнация "до сърцевината"
2. Баш това зеленото е опасно отровно отровно и вече не го ползват
3. Мързела. Опс, исках да кажа, че ще си мажеш всяка година. С импрегнант или лак или боя или масло. Хем извисява духа.
Пък и от едни люлки не се иска да са вечни. Децата растат.
martingr - напреднал
Благодаря за бързите отговорите.

n_a - повече от сигурно е, че знаеш много повече от мен. В една специализирана книга обаче четох, че в в Холандия технологията е импрегниране чрез много високо налягане - даже пишеше вакуум.

Сигурно за друга зелена джаджа става дума, защото и в момента в Холандия и Германия градинският дървен материал стои зеленикав. А и в двете страни са луди на тема безопасност.

Още един въпрос - ако взема най-обикновени греди и ги грундирам и лакирам, ще има ли смисъл от грундиране на другата година? Или ще препоръчате да пропусна лакирането?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Личните ми наблюдения са, че лаците каквито и да са, положени върху нашенски дървен материал, не издържат на атмосферните влияния. Темата не е да търсим причините, просто лична статистика.
Маслата са като крем за кожата. Подхранват уж мъртвото дърво. Скъпите "модерни" масла не цапат...
Абе какво да ти пиша, няма нещо което веднъж мазнато и забравяш грижи.
Всъщност ако лакираш и зазимиш люлките - да ги прибереш или поне да ги завиеш...
svetoslavoff - специалист
Пробвай с грунд 2 ръце Sadolin и лак пак 2 ръце Sadolin за външно. Ще те изкара няколко години.
masterrichi - специалист
svetoslavoff написа:
Пробвай с грунд 2 ръце Sadolin и лак пак 2 ръце Sadolin за външно. Ще те изкара няколко години.
Напълно подкрепям колегата с този лак ти гарантирам 10 години лично съм го изпитал във времето.
martingr - напреднал
Благодаря за отговорите. Малко се поразтърсих из холандски сайтове и ето какво намерих за импрегнирането: основно има 3 метода:
1) ръчно с четка или баданарка - най-неефективен
2) баня в разтвор - по-добре от 1
3) импрегниране в специални машини, които чрез вакуум и налягане цялостно импрегнират материала.

Очевидно ще мина мина в категория 1 - благодаря за препоръчания грунд и лак.
За зеления материал,аз мога да поспоря!!
Тази импрегнация все още съществува,даже е задължителен за случаи примерно ако си внесеш кола от САЩ,тя да е укрепена с такъв материал,за да не се пренасят буби от континент на континент!! В този случай искам да кажа че съм си намерил такъв за покрива!! Естествено е вносен!!

(Силно се съмнявам че е отровен,или по-отровен от 'криозота',той се използва за импрегнация на ЖП-траверси чрез маслена баня !!)
crez - майстор
n_a написа:
martingr написа:
Здравейте,

Може ли някой да ме информира дали по магазините има импрегниран дървен материал. Имам предвид сериозно импрегниран, а не понамазан с грунд. Доколкото знам по света се използват технологии, с които дървото се импрегнира до съцевината си.

Искам да правя едни люлки в градината. В Холандия продават дървен материал за градина - седи зелен и не гние въпреки многото вода, която се сипе.

Благодаря предварително за помощта.[/url]
1. Няма такава импрегнация "до сърцевината"
2. Баш това зеленото е опасно отровно отровно и вече не го ползват
3. Мързела. Опс, исках да кажа, че ще си мажеш всяка година. С импрегнант или лак или боя или масло. Хем извисява духа.
Пък и от едни люлки не се иска да са вечни. Децата растат.
То не е лошо да даваш мнение по въпроси, но не и по такива за които не си информирин достатъчно. Та, на въпроса със зелената на цвят импрегнация. Химикала е напълно безвреден за човека, опасен е за насекоми и риби. По принцип той е безцветна разтворима във вода течност, но за да не се пита клиента(абе това имрегнирано ли е или не) производителите я оцветяват с безвредна водоразтворима боя. Аз закупих импрегниран дървен материал от Велинград (в зелено) Дадоха ми и 2-3 литра концентрат да импрегнирам срязовете преди монтаж. Материала е импрегниран във вани с накисване. Течноста е проникнала на 1-1.5 см в греда 8/8.
pipbel - майстор
crez, дай координати на тези от Велинград
Thanks

Тема "има ли импрегниран дървен материал по магазините" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: