Всички въпроси за вилата.
bencho_rb - специалист
Answers: 1
martingr написа:
Здравейте,

Може ли някой да ме информира дали по магазините има импрегниран дървен материал. Имам предвид сериозно импрегниран, а не понамазан с грунд. Доколкото знам по света се използват технологии, с които дървото се импрегнира до съцевината си.

Искам да правя едни люлки в градината. В Холандия продават дървен материал за градина - седи зелен и не гние въпреки многото вода, която се сипе.

Благодаря предварително за помощта.[/url]
преди 2 седмитци се интересувах от саштото но се оказа 4е в бг несаштествува /pressure treated timber/зелено или кафиаво а има никви химикали които се кисне или маже има в саседните дьржави
pipbel - майстор
Ми да се кооперираме тогава и да поръчваме контейнерите от
чужбина :cool:

ПС - bencho_rb, даскалицата ти по Български е за уволнение :-D
bencho_rb - специалист
Answers: 1
pipbel написа:
Ми да се кооперираме тогава и да поръчваме контейнерите от
чужбина :cool:

ПС - bencho_rb, даскалицата ти по Български е за уволнение :-D
трудно ми да използвам и да пиша на кирилитца
crez - майстор
pipbel написа:
crez, дай координати на тези от Велинград
Thanks
Имаш л.с. Ето и още един но цените му са доста високи спрямо този който съм ти дал в л.с
http://palisandar.hit.bg/
Висококачествено дълбочинно импрегниране в автоклавна система вакуум налягане с качествени импрегниращи материали.
Размери на подреденият материал: 1x1x6 м.
Цена: 120 лв/м3 без ДДС.
Тел. 0887 648830
jess777 - помощник
и аз имах същия въпрос преди година, като си правехме двора... ама получих само някакви съвети от типа на купи си това http://capbg.com/za-dyrvo/novolegno-cla ... dna-osnova ;х така и не го пробвах...;Д
Lisko - майстор
Виждам стара, но съживена тема.
За третираното под налягане дърво е добре да се знае и следното:

- не се боядисва веднага (за който пита - а що да го боядисвам - а щото може да искаш да е в тон с някакъв съществуващ цвят в двора ти). Понеже има много влага в него боята ще отиде на кино не след дълго. И понеже много малко хора биха си купили предварително за да си го сушат преди да го употребят, най-честия случай е следния - монтира се и се чака да изсъхне преди да се боядиса. Проверка - пръсва се водичка - ако попива значи е достатъчно сухо за боядисване.

- Като съхне дървото ще се свие - да се има предвид

- При съхненето се развиват пукнатини - това е нормално

- Има видове (трябва да е обозначено) - за допир с почва и такова дето не е за допир с почва.
Аз веднъж доста се измъчих, докато намеря импрегниран дървен материал, което малко ме изненада. Наложи се да ходя чак до Плевен и да взема от тези пичове - vsivalkov
gnt69 - майстор
dworkd16 написа:
Аз веднъж доста се измъчих, докато намеря импрегниран дървен материал, което малко ме изненада. Наложи се да ходя чак до Плевен и да взема от тези пичове - http://vsivalkov.com/darven-material/
Ти откъде си че чак във Плевен ходи.

Тема "има ли импрегниран дървен материал по магазините" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: