• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
Всички въпроси за вилата.
filmatoplo - майстор
Гледам зимата ги точат ниво под скимерите , мятат въже с навързани 5 литрови бутилки от мин вода да предпазва от замръзване по края и така до пролетта :) .Химията не скъпа , така ми каза един човек с басейн , но и фабрика за химия , тоест той си купувал скъпа химия доставена от фирмата правила басейна -после разгадал какво му продават и сега сам си я носи .Каза ми два химикала но им забравих имената , не е проблем да го питам пак :) .
hidrazin - майстор
На тя неща им се вика флотадори: ФЛОТАДОР
Бутилките от минерална вода с малко пясък на дъното вършат даже и по-добра работа пък за цената няма да коментирам.
Пък дали са 5, 7, 10 или 11 литра няма значение. Каквито има.
Иначе за източването - 10 см под скимера или преливника. Може и малко повече, но никога до средата или по-малко.
:partyman:
dobmilen - напреднал
Здравеите на всички строители и любители строители :)
МОЛЯ за вашата помощ.Започвам да си правя басейн с размери 5мт.дължина 3,6мт. ширина на 1,4мт дълбочина.Започнат е изкопа, скоро ще пусна снимки. та въпросат ми е; след като бъде изкопан изкопа ще издържи ли цяла зима без да се урони или трябва да се укрепи.
iva6ki - специалист
Всеки случай е строго индивидуален заради различната почва
и начина по който е направен изкопа.Ако имаш възможност
винаги е по добре да се укрепи :wink: .
ZMeyGorianin - майстор
hidrazin написа:
На тя неща им се вика флотадори: ФЛОТАДОР
Бутилките от минерална вода с малко пясък на дъното вършат даже и по-добра работа пък за цената няма да коментирам.
Пък дали са 5, 7, 10 или 11 литра няма значение. Каквито има.
Иначе за източването - 10 см под скимера или преливника. Може и малко повече, но никога до средата или по-малко.
:partyman:
По този повод-имам сглобяем басейн с ПВЦ дъно и стени. Хич не ми се разглобява и прибира! Ако го оставя по описания начин с бутилки и покривало+някаква химия срещу жабясване дали ще го бъде догодина след зимните студове?!
dobmilen - напреднал
Ето това ще представлява басейнчето

Прикачен файл

basein.JPG
basein.JPG (9.02 KиБ) Видяна 3934 пъти
dobmilen - напреднал
а ето аз до каде съм я докарал за два дни

Прикачен файл

DSC_0224.jpg

Прикачен файл

DSC_0230.jpg
Последна промяна от dobmilen на пет сеп 27, 2013 11:23 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Зависи с какъв наклон са ги откосите и какъв е състава на земята.При всички положения е задължително да завиеш откосите с найлон.
dobmilen - напреднал
Това ще го правя задължително,а откосите са вертикални без никакъв наклон.
В прочем сега се замислям,не е ли по добре да има лек наклон за самия басеин.
Забравих да добавя,че всичко се копае на ръка,понеже техника няма как да влезе в двора ми.
Този багер и тази фадрома ми искат 550 лв. за целия изкоп.
Много ли е :?

Прикачен файл

DSC_0231.jpg
stiv1961 - майстор
dobmilen написа:
Този багер и тази фадрома ми искат 550 лв. за целия изкоп.
Много ли е :?
За 25 кубика земна маса мисля, че не е много. Ако искаш да ,,зазимиш" обекта може да му сложиш отгоре някакви греди и покриеш с платна.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41

Тема "Басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: