• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Чудех се в кой раздел да пиша/нали съм нов/,но мисля,че тук му е мястото.Започвам да си правя басейн на вилата-размери 5500/2200-височина-1000.Конструкция-стомано-бетон,облицовка-плочки.Прилагам една схема начертана от лаик като мен,но мисля че е ясна идеята.Моля за съвет дали греша някъде.
petkomz - специалист
Не съм специалист, но защо не помислиш за преливници по всички стени на басейна?
stiv1961 - майстор
Ми защото водата няма да тече постоянно и ще прелива когато влязат повече хора например.С помпата само ще го допълвам.
future - специалист
Ето ти малко картинки за да се оринтираш.Защото при теб разпределението на системата- сифон,преливник,входяща тръба ,не е удачно.

Прикачен файл

pool_standart_plus.jpg
pool_standart_plus.jpg (21.25 KиБ) Видяна 33660 пъти

Прикачен файл

Technology.jpg
Technology.jpg (26.11 KиБ) Видяна 33662 пъти
stiv1961 - майстор
Тези картинки съм ги гледал,но на мен мястото не ми позволява да копая надолу-кота 0 е на повърхността.Довечера ще си поиграя да направя поглед отстрани.Това е поглед отгоре,погледнато отстрани тръбите са на различни нива.
future - специалист
Щом си гледал тези снимки значи си се поровил и си наясно в общи линии с басейните.Аз не съм капацитет в тая област.Преди две години имах идея да правя басейни от полипропиленови плоскости.И поради тази причина доста се порових и понаучих за басейните,но сега повечето неща са ми избледнели.Идеята ми беше следната ,че входящата тръба трябва да е срещуположна спрямо изходящата(преливника).За да може пречистената вода да преминава през целия басейн ,а не както на твоята схема само в единия край.Затова постнах снимките.

Прикачен файл

untitled6_104.jpg
untitled6_104.jpg (40.34 KиБ) Видяна 33554 пъти
stiv1961 - майстор
Тук си прав.Трябва да прехвърля чистата вода срещуположно
stiv1961 - майстор
А сега поглед от хоризонта
jakuzi - специалист
Поразгледаи как е направено може да ти помогне :)
Успех :2thumbs:
http://www.bobspool.co.uk/
stiv1961 - майстор
Много добър снимков материал.Всъщност вътрешната облицовка май е някакъв полиетиилен,но лепи ли се към стената,има ли го в БГ не знам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 41

Тема "Басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: