• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 41
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Кофраж от вътрешната страна:
filmatoplo - майстор
Действайте че лятото ще мине :wink: -завиждам ви , само малко щото си имам морето. :)
stiv1961 - майстор
Външния кофраж също готов.Надявам се другата събота да залея стените.
ArturDent - Почти Безобиден
Ако не е късно - защо не забучиш едни дюзи за да стане като "ЖАКУЗИ".

А мокрия/водния бар искам да го пробвам!

Браво!
stiv1961 - майстор
Много джакузита ще станат.Сестра ми на втория етаж има хидромасажна вана,винаги мога да я ползвам,а басейна го правя повече за децата-имам много внуци.
pipbel - майстор
stiv1961 написа:
Чудех се в кой раздел да пиша/нали съм нов/,но мисля,че тук му е мястото.Започвам да си правя басейн на вилата-размери 5500/2200-височина-1000.Конструкция-стомано-бетон,облицовка-плочки.Прилагам една схема начертана от лаик като мен,но мисля че е ясна идеята.Моля за съвет дали греша някъде.
stiv1961, ще ми е любопитно да споделиш накрая колко ти е излязла цялата одисея.
Аз съм се спрял на корито с подобни на твоите размери ( 420 / 220 /130 ), но излято като едно цяло от стъклопласт (дори съм го капарирал вече) Не е голямо като "стандартен" басейн , но смятам ще се впише добре в градината ми.
Несъмнено да си го планираш и направиш сам е несравнимо удовлетворението,но не е за всеки, а и след двата строежа последните 3 години вече немам нерви за бетони и железа ( а и най-вече времето е кът)
За стъклопласта се иска само дупка да се изкопае предварително и толкова, безшевно е за разлика от полипропиленовите, те и затова се навих на този вариант.

Прикачен файл

clip_image001.jpg
clip_image001.jpg (14.94 KиБ) Видяна 7472 пъти
complast - специалист
pipbel написа:
stiv1961 написа:
Чудех се в кой раздел да пиша/нали съм нов/,но мисля,че тук му е мястото.Започвам да си правя басейн на вилата-размери 5500/2200-височина-1000.Конструкция-стомано-бетон,облицовка-плочки.Прилагам една схема начертана от лаик като мен,но мисля че е ясна идеята.Моля за съвет дали греша някъде.
stiv1961, ще ми е любопитно да споделиш накрая колко ти е излязла цялата одисея.
Аз съм се спрял на корито с подобни на твоите размери ( 420 / 220 /130 ), но излято като едно цяло от стъклопласт (дори съм го капарирал вече)
И клоко струва този басейн.
pipbel - майстор
[quote]Обаче още не съм решил окончателно дали езерце с рибки искам или малко басейнче за плицикане в двора
Пратих наскоро запитване за оферта до 1 фирма за малък полипропиленов басейн с всичките му там помпени и филтърни с/ми, като получа отговор - ще му мисля..
Но ако идва по-скъпо от едно китайско джакузи, въпроса се решава - ще гледам рибки [/quote]


complast, това е цитат от мое мнение в друга тема преди 2 месеца.
Еми вече се реших, по-евтино от скапано китайско джакузи 2/2м. ще ми излезе.
Цената е подобна на тази дето цитираш за твоя на по-предната страница.Плюс около 2500 за помпа, пясъчен филтър, скимери, препарати и прочие салтанати. Всичко е с доставка и монтаж.
Коритото тежало около 350 кила казват....
Офертата не включва изкопаването на дупката и извозването на излишната пръст,ама 3-4 братчеда смятам ще се справят със задачата за максимум 3 дни.
Абе смятам да се събера заедно с пътеките и декоративните облицовки около басейнчето максимум до 9 бона, така че първоначалната ми езерна идея отпада.
По-добре да се чипкам аз с домочадието и гостите ми, отколкото да къпя разни рибки в езерцето (а грижите почти същите :!: ), нали така :-D
Не очаквам големи трудности и с отоплението му понеже все пак е само 11м3, смятам да може да се ползва и в преходните сезони, не само лятото.
rum_sz - специалист
stiv1961 написа:
Много джакузита ще станат.Сестра ми на втория етаж има хидромасажна вана,винаги мога да я ползвам,а басейна го правя повече за децата-имам много внуци.

Ами Старозагорската група ,на басейна при внуците :-D :-D
stanoevus - напреднал
PIPBEL Много ме заинтригува твоя вариант на басейн,можеш ли да споделиш координати на фирмата или фирмите за басейна и джуджавките.Мерси предварително
p.s.Трябва ли да се излива бетон или копаеш,поставяш басейна и зариваш около него?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 41

Тема "Басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: