• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 41
Всички въпроси за вилата.
stenmark - специалист
VLADO66 написа:
Филме,все още се чудя-ще дадеш пари за тухли,ще се нервиш да ги зидаш и пълниш вместо да направиш един едностранен кофраж с хидрофобен шперплат,да викнеш миксера и да го отлееш-макс за два дни работа.
Абсолютно вярно и арматурата наведнъж ще си я вържеш.Съмняваме да е повече отколкото първия вариант.
filmatoplo - майстор
Той кофража ще е от двете страни на басейна , или около 60-70 квадратни метра :? , платна,греди , дъски , колко ли ще струва само за 2 дни да ги купувам нови :? .Ако викна фирма или майстори с техен кофраж , всеки знае че материала е влезнал в калкулацията на пазарлъка -хем избираш фирмата че щяла да дойде с кофража,хем го плащаш и накрая си го прибират :wink: Абе работата с кофража се върти около едни 800-100 лева минимум .Ако избера начина с зидането , ще има известна хамалогия и надници от по 30 лв на двама калпави за моя район цигани :x , а колко дена -това е друг въпрос .В най лошия случай по ред -два на ден , те са общо май 7 реда във височина , като в ред ще ходят при мен по 65-70 блокчета :? .Колко ли струва едно такова блокче :? .
hidrazin - майстор
Ако ще го правиш с фолио всичкия тоя цирк е излишен. Сложи си сглобяем за вграждане.
Вече трета година ползвам този на мой приятел. в началото бях доста скептичен ама май и аз ще слагам
нещо такова. Поне вече е пробвано. :-D Неговия е 25 кубика 1,20м дълбок и ако не се лъжа 3500лв. без монтажа.
Ама монтажа е елементарен. В цената е включен басейна с помпата, филтъра, скимера, стълба, лайсни за ръба на басейна,
покривало на мехурчета, кепче за почистване и нещо като прахосмукачка за дъното. Ако нещо ти се случи с фолиото
ново със същия размер като неговото по спомени беше 500 лв. Ама за сега вече трета година е О.К.
За теб остава дупката и подложения бетон. Е, разбира се и шахта за помпата и филтъра.
Ако ще е с плочки забравяш за циментовите блокчета и минаваш на бетон с добра арматура. И мнооо...
скъпо.
Ей ги тия блокчета:
http://vibranco-bg.com/
Само като ги видиш на картинката колко са рошави, може да ти стане ясно колко цимент и фин пясък има в тях. :lol:
Скоро слагах осветление на една ограда зидана с подобни. Дупките за конзолите ги пълнех с парчета от такива тухли
за да поема по-малко гипс като ... ги чупех с ръце. : :shock: Тия в Испания изглеждат значително по-плътни и здрави.
Не знам. Иво да каже колко са качествени, ама колкото и да са за плочки твърдо не.
:partyman:
filmatoplo - майстор
Не вярвах че аз ще се чудя толкова :? , то пък този сглобяемия има опасност да го смачка почвата отстрани (щом е вкопан), пак ще трябва бетон или зид да го пази отстрани :? .
filmatoplo - майстор
За качеството на бетонните блокчета имам наблюдение , защото имам ограда от подобни , аз съм я зидал , вече 15 години не са мръднали , при толкова дъжд , сняг и морски климат -за разлика от тях бетоните лети в кофраж и тухлите заминават :? Не се притеснявам че ще намеря качествени блокчета , притеснява ме , след време или веднага , басейна да не се напука някъде че , и 1 мм е фатален за стъклокерамиката .Лошото е че скоро не съм виждал и пипал басейн с фолио :? :-D , преди 2 год се къпах в един голям такъв до Велико Т -тъпчеш,риташ по фолиото нищо не му става :lol: . Само се сещам за един басейн тук с фолио има сигурно 20 години от тогава -мисля да ида да питам дали са имали проблеми :wink: .
hidrazin - майстор
Ами за три години не го смачка. И от какво да го пази? Басейните никога не се оставят празни за дълго.
Водата противодейства на натиска на почвата и затова при тези сглобяемите стените са от гофрирана ламарина
с покритие против ръжда и фолио отгоре за визия. Напълно достатъчно е и освен това еластично и поема малки
деформации. Бетона при такива деформации и плочките отгоре стават на ... :lol: Пък какво остава за блокчетата.
Подобно е и положението при басейните от стъклопласт.
Ако остане възможност тия дни може да снимам.
:partyman:
filmatoplo - майстор
:) Оф , аз не искам да е чак евтино (но фирма за басейн слага едни 10 000 лв отгоре ) -та затова се мотам аз да го правя , а вярно е вече за наздравица :partyman: .
hidrazin - майстор
Там някъде си слагат. Пък тези сглобяемите по-скоро са средна хубост. Този сглобяемия преди
три години му излезе 5500 с дупката, подложения бетон, монтажа и зариването без шахтата за помпи,
филтри... Освен това наоколо отля плоча дето още не я налепил с плочки - някъде към 30-40 квадрата.
С една дума си отива към и над 10х.
За евтино смятам тия надуваемите дето ги продават на промоции в биколаж, метро ... по 100-500лв.
Еднодневки - ползваш и хвърляш.
:partyman:
Бат Иво - специалист
hidrazin написа:
Ами за три години не го смачка. И от какво да го пази? Басейните никога не се оставят празни за дълго.
Водата противодейства на натиска на почвата и затова при тези сглобяемите стените са от гофрирана ламарина
с покритие против ръжда и фолио отгоре за визия. Напълно достатъчно е и освен това еластично и поема малки
деформации. Бетона при такива деформации и плочките отгоре стават на ... :lol: Пък какво остава за блокчетата.
Подобно е и положението при басейните от стъклопласт.
Ако остане възможност тия дни може да снимам.
:partyman:
И като прочетох поста се сетих.
Оня ден ходих при човека с басейна и от приказка на приказка разбрах че нямаш право да точиш (сменяваш) водата
три години! :shock: :? Егати!Верно ли бе ?Викам аз.
А той човека -Да.
С закон е постановено в Испания че басейните когато са правилно експлоатирани водата издържа 3 год.
Който го хванат че я сменява глобата е солена - 800-1500евро в зависимост от басейна.
А няма как да не те хванат ако ти е голям басейна (пък и малък) по показанията на водомера!
Бах мааму тук видех и чух кви ли не закони! :? Не е като у назе.
Бат Иво - специалист
Това за блокчетата дето си го писал не го вервай на истина!
Мога да ти гарантирам че така изпълнени с качествени блокчета (тук един блок тежи 20кг. мисли върху качеството му)
, не отстъпват по здравина на бетона.
Ако пък попаднеш на някой пишман майстор да ти отлива бетона и не върже арматурата като хората както и не вибрира бетона то считай че си духал супата!
П.п.
Ходих оня ден и залепих едни букви.Та направих и едни последни снимки.
Има поникнала вече трева , системата за поливане работи перфектно.

Прикачен файл

DSCN0777 namalena.jpg

Прикачен файл

DSCN0772 namalena.jpg

Прикачен файл

DSCN0780 namalena.jpg

Прикачен файл

DSCN0770 namalena.jpg
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 41

Тема "Басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: