Всички въпроси за вилата.
Ivan Kolev - напреднал
Могат ли да се боядисват тези пана и с какво?
profesionalist_wood - майстор
complast написа:
Монолитна ограда:евтина,дълговечна,лесна за направа.Има ли такова
животно?Оказва се че има!И това е оградата от готови бетонови елементи.В Америка от такива елементи дори правят гаражи,бунгала
и пр.В бетона от който са направени панелите са вложени пластификатори, ускорители и микро фибри на реномирана европейска фирма.Количеството цимент на 1м3 бетон е 450кг.и вибрирането на изделията гарантира срок на ползване над 25години.
Не са необходими ивичести основи.Монтажа е лесен.Цена на оградата
на два метра височина е от 75-80лв. на метър линеен.

Интересно е с тези огради.

Имаме идея с майка ми да правим ограда в далечно време понеже имаме ограда с неприятни комшии,та по закон имам право да направя половината ограда от обща дължина от 30 метра. Та въпроса ми е дали мога да строя половината колкото и да не е съгласен комшията?

Та имам вариант да направя 15 метра дълга и с височина 2,20 м та колко ще излезе като пари с труда и материали с тези панели?

А и друго, тези колони могат ли да се монтират с винтове върху готова бетонна основа?
gnt69 - майстор
Можеш цялата да я направиш за твоя сметка в твоя имот без да се съобразяваш с комшията. Това за половината не е вярно. :partyman:
profesionalist_wood - майстор
gnt69 написа:
Можеш цялата да я направиш за твоя сметка в твоя имот без да се съобразяваш с комшията. Това за половината не е вярно. :partyman:
Аааа наистина? Чак пък толкова лесно... :? Начи трябва да си извадя виза, проект и др. но възраженията му няма да ме спрат? Правилно ли разбирам? С една дума да я строя навътре в имота ли далеч от мушата?
gnt69 - майстор
Оградата можеш да я направиш точно на имотната граница но основата трябва да е в твоя имот. Демек като ти забият колчетата опъваш канапа пускаш отвеса и външния ръб на оградата трябва да е точно по канапа. :partyman:
1115 - специалист
Не е редно, но понеже грешка от 20см се приема в допуска и не е проблем, мисля че можеш да я построиш на границата (максимално 20см в чуждия имот) и да претендираш за тази грешка ако възникне спор. Все пак нека се произнесът сведуещите по въпроса за да не вкарвам някой в заблуждение.
Здравейте ,
Интересувам се за такъв тип ограда.
Вилата ми се намира на 30 км преди Пазарджик - с.Лесичово.
Възможна ли е доставка до там?
Ще премеря колко метра ми трябва, за да видя колко платна ще ми трябват.

Тема "Огради" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: