Всички въпроси за вилата.
torbalan - Дървен философ
complast написа:
Монолитна ограда:евтина,дълговечна,лесна за направа.Има ли такова
животно?Оказва се че има!И това е оградата от готови бетонови елементи.В Америка от такива елементи дори правят гаражи,бунгала
и пр.В бетона от който са направени панелите са вложени пластификатори, ускорители и микро фибри на реномирана европейска фирма.Количеството цимент на 1м3 бетон е 450кг.и вибрирането на изделията гарантира срок на ползване над 25години.
Не са необходими ивичести основи.Монтажа е лесен.Цена на оградата
на два метра височина е от 75-80лв. на метър линеен.

всичко друго може да е вярно, но евтино не е...
и аз ще чакам поне 50% намаление :)

иначе - ще зидам с оградни блокчета....
Bavarcho - напреднал
Оградата не е хич лоша. Особеено като имаме предвит колко бързо се прави.
Един съсед си прави такава преди седмица и му я направиха за три дни (доста дълга).
Обаче нещо не ми се вярва да е толкова "дълголетна". Поне като гледах коловете ги слагат на 40 см в земята и около тях малко цимент, според мен след няколко години коловете ще почнат да шават на едната и на другата страна и ще стане грозно :?
complast - специалист
Нашите колони са дълги 270см. и има много за закопаване.Ако оградата "мръдне" то не е конструктивен минус а е защото колоните не са замонолитени качествено.
complast - специалист
А ето и готовия продукт.
Изображение
Изображение
peterdimov - специалист
Браво,много красиво =D>
cenko6 - специалист
Колега би ли дал една снимка от задната страна на оградата. Лицевата и на мен ми харесва, ама от зад?
stenmark - специалист
cenko6 написа:
Колега би ли дал една снимка от задната страна на оградата. Лицевата и на мен ми харесва, ама от зад?
Точно това е най важното.Странно защо хората отвън да виждат хубавата страна ,а аз собственика дал толкова пари гол бетон?
ebahti - майстор
Всъщност вервай ми че не си дал толкова мн. пари............ако верно дадеш много пари би получил и двоен оргазъм :-D
complast - специалист
При цена от 70лв /с капаците-77лв./на линеен метър/2 метра висока/парите не са чак толкова много.А и проблема се решава много бързо и евтино с една
ръчна пръскачка за пръскана мазилка.В Германия абсолютно същата ограда
http://www.betonzaun.net/impressum/ausstellung.html
струва 80 евро м2.Което прави 160 евро линеен метър на 2м височина.
stenmark - специалист
Сега ми дойде една идея и затова питам complast.Може ли да се направи ограда примерно до метър или 0.6 бетон нагоре ковано желязо.В коловете може ли нещо да се монтира/пробива/?

Тема "Огради" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: