• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19
Всички въпроси за вилата.
kborisov - специалист
Монтирах касата на вратата - евтина китайска врата.
Имам дърво. Мислех сам да си я правя, но не ми стига времето за всичко.
А китайската врата има няколко предимства
- за 150 лв си има всичко (каса, крило, брава), само няколко дюбела съм купил допълнително;
- може да се монтира всякак (ляво/дясно/навътре/навънка).
Повечето врати имат фиксиран монтаж и са точно обратното, на това което ми трябва.
Ясно е, че не е много здрава, но то и не ми трябва. Другите ми врати са доста по-слаби. Ако някой напира да влезе, ще избере най-лесната.

Прикачен файл:
DoorMetal.jpg
Димитър Димов - специалист
Някой ако иска да влезе,ще намери начин да влезе.Така че важното е че вратата те устройва,а това че няма как да се опазиш от ''айдуците'' е друг въпрос.
kborisov - специалист
Вратата май е предназначена за монтаж върху дървена основа, та малко импровизирах, но пасна добре.
От комплекта всичко е функционално, с изключение на винтовете за закрепване на крилото. Нещо като алуминий - пълен боклук, нито един не можах да завия. Сложих обикновени винтове за дърво.
Планката за резетата също дойде излишна засега, заради приложените винтове. По нататък може да и намеря правилните крепежи.
Прикачен файл:
Vrata-krilo.jpg

В комплекта няма долен праг, та го отлях от бетон:
Прикачен файл:
Vrata-prag.jpg

И с това приключих сезона.
kborisov - специалист
Времето се позатопля.
Почнах да търся огнеупорни тухли. Една тухла, стандартен размер беше около 4 лв миналата есен, сега е 6 и отгоре. Над 30% увеличение.
И астмата щях да оправям, ама желязото - тройно.
Добре, че плочките си купих есента.
kborisov - специалист
Купих 150 огнеупорни тухли.
Обаче се захванах с банята, че по-важна. Има несъвършенства, но като за първи път е добре:
Прикачен файл:
Плочки.jpg
kborisov - специалист
Таман станах добър с отворите и те свършиха.


Вземане на положението на отвора:
Прикачен файл:
Otvor1.jpg

Пренасяне на плочката:
Прикачен файл:
Otvor2.jpg

Резултат:
Прикачен файл:
Otvor3.jpg
kborisov - специалист
А най-важното е човек да има къде да си отваря бирата:
Прикачен файл:
Bira-otvara4ka.jpg
шоп - майстор
:-)))
Браво!
Бавно, но сигурно напредваш.
Успеи!
kborisov - специалист
Стигнах до пода на банята. Купих солидо на баумит.
Имам някакви терзания за дебелината на замазката - на торбата не пише нищо за минимална дебелина.
При мен отдолу е водоравна бетонна плоча. Нямам канализация за криене, всичко е под бетона и за сифона съм оставил място.
На практика, при сифона и 1 см ми стига. Обаче един умник казва "минимална дебелина 3-4 см".
Та въпросът е: трябва ли да започна с 3 см замазка при сифона?
floydogi - специалист
Weberfloor basic е била твоята замазка, на нея и дават 1 см минимум. Солидото вярно е 3 см минимум. Ползвай я към стените, където ще се вдигне нивото, а към сифона вземи Weber, примерно.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: